دانشجوی رشته علوم آزمایشگاهی دانشگاه کاشان:

مسوولان برای فعالیت دانشجویان علوم پزشکی در عرصه تئاتر هزینه کنند

کارگردان تئاتر صلاح صلح می‌گوید: دانشگاه‌های علوم پزشکی باید برای فعالیت دانشجویان در عرصه تئاتر اعتبارات بودجه‌ای کافی اختصاص دهند.

 

سرپرست گروه موسیقی دانشگاه علوم پزشکی یزد:

گروه‌های موسیقی حاضر در جشنواره فرهنگی از توانایی بالایی برخوردارند

دانشجوی رشته علوم آزمایشاهی و عضو گروه موسیقی دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان اینکه رقبای شرکت کننده در جشنواره فرهنگی دانشجویان پزشکی از توانایی بالایی برخوردار بودند، گفت: گروه‌های موسیقی حاضر در این جشنواره از توانمندیی بالایی برخوردار بودند.

 

عضو گروه موسیقی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی:

موسیقی موجب آرامش درونی افراد می‌شود

عضو گروه موسیقی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به ویژگی‌های موسیقی سنتی اظهار کرد: موسیقی نه تنها باعث آرامش درون افراد می‌شود، بلکه به نحوه رفتار در برخوردهای اجتماعی، درک و رفتار متقابل نیز کمک می‌کند.

 

محمد دانا که دانشجوی رشته پرستاری از دانشگاه علوم پزشکی سبزوار:

ضرورت تشکیل کانون‌های موسیقی در دانشگاه‌ها

سرپرست گروه موسیقی سوته دلان گفت : برای فعالیت دانشجویان علوم پزشکی در هنر موسیقی به‌صورت سامان یافته بهتر است کانون‌های موسیقی در دانشگاه‌ها تشکیل شود.

 

کارگاه‌های آموزشی دومین روز از مرحله نهایی هفتمین جشنواره فرهنگی به روایت تصویر

کارگاه‌های ایده تا کارگردانی، ایده تا اجرا و نمایشنامه نویسی در دومین روز از جشنواره فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شد.

 

دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی همدان:

هنر و پزشکی مکمل یکدیگر هستند

نوازنده سنتور گروه موسیقی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید بر اینکه تلفیق هنر و پزشکی تلفیق جالبی است، افزود: به نظر من هنر و پزشکی مکمل یکدیگر هستند.

 

رقابت گروه‌های شرکت‌کننده در رشته موسیقی در دومین روز از جشنواره فرهنگی به روایت تصویر

صبح امروز 18 بهمن ماه گروه‌های موسیقی دانشگاه‌های علوم پزشکی جهرم، شهید بهشتی، تبریز، مازندران و یزد با هم به رقابت پرداختند.

 

سرپرست گروه نمایشنامه خوانی اپیدمی خاک و خنده:

هنر راه میانبری برای رسیدن انسان به معنویت است/ فعالیت‌های فوق برنامه نباید جانبی باشد، باید در کنار برنامه‌های آموزشی قرار گیرد

پرداختن به هنر می‌تواند فکرمان را باز کند تا بدانیم از زندگی چه می‌خواهیم، هنر راه جدید و میانبری برای رسیدن انسان به معنویت است. البته ما کوچکتر از آن هستیم که خود را هنرمند بدانیم اما تلاش کردیم از طریق هنر دغدغه‌های خود را به دوستانمان در سراسر کشور برسانیم.

 

دانشجوی هوشبری دانشگاه علوم پزشکی سمنان:

سطح کیفی آثار هنری دانشجویان پزشکی بالاتر از حد تصور است

بازیگر نمایش «آنتی دروغ قیاس» که اولین سال است در جشنواره فرهنگی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور حضور دارد ضمن اینکه سطح این جشنواره را بالا ارزیابی کرد، گفت: اولویت من تحصیلات دانشگاهی‌ام است اما سعی می‌کنم وقت آزادم را با فعالیت های هنری پرکنم.

 

دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیان کرد:

اجرای زنده؛ نقطه قوت جشنواره فرهنگی دانشجویان پزشکی

کارگردان نمایش « دیوار» که دومین سال است در جشنواره فرهنگی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور شرکت کرده است معتقد است: اجرای زنده از بزرگترین و مثبت ترین تغییرات این جشنواره است.

 

تک‌خوان گروه موسیقی دانشگاه علوم پزشکی اراک:

پرداختن به امور هنر و تحصیل مکمل یکدیگرند

دانشجوی سال سوم رادیوتراپی دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به ماهیت رشته‌های علوم پزشکی اظهار کرد: مانی که دانشجویان علوم پزشکی برای درس خواندن اختصاص می‌دهند به نسبت دانشجویان دیگر رشته‌ها بیشتر است، اما حقیقت امر این است که فعالیت‌های هنری و تحصیل تداخلی با یکدیگر ندارند و حتی می‌توان گفت مکمل هم هستند.

 

خواننده گروه موسیقی خورشید دانشگاه علوم پزشکی شیراز:

مهم‌ترین دلیل حضورم در جشنواره فرهنگی دانشجویان «عرضه هنر به مخاطبان فهیم» است

دانشجوی فیزیوتراپی دانشگاه علوم پزشکی شیراز عرضه هنر خود به شنونده را مهم ترین دلیل حضور در هفتمین جشنواره فرهنگی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور عنوان کرد.

 

دانشجوی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار:

ورود موسیقی به جشنواره فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی باعث ارتقای این جشنواره شده است / باید شرایطی برای بروز و ظهور موسیقی غیرمبتذل فراهم شود

حمید‌رودسرابی به این سوال که چه نوعی از موسیقی شایسته محیط دانشگاهی است‏،پاسخ داد: من فکر می‌کنم اگر موسیقی مبتذل نباشد باید شرایطی برای بروز آن مهیا شود، در غیر این صورت ممکن است افراد وارد مسیر نادرستی شوند.

 

گزارش کارگاه‌های آموزشی نخستین روز مرحله نهایی جشنواره؛

از ایده‌پردازی و قصه نویسی تا ساخت نرم‌افزارهای کاربردی

در نخستین روز از مرحله نهایی جشنواره فرهنگی هنری دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور چهار کارگاه آموزشی تشکیل شد.

 

طراح صحنه و لباس نمایش «دیوار»:

جشنواره فرهنگی دانشجویان پزشکی پیوندی میان هنر و جامعه پزشکی است

حمیده خویطری‌زاده طراح صحنه و لباس نمایش «دیوار» اگر چه در این زمینه در خارج از حیطه دانشگاه فعالیت داشته اما اولین بار است در جشنواره فرهنگی دانشجویان پزشکی حضور دارد. او معتقد است که این جشنواره بین هنر و پزشکی پیوندی زیبا ایجاد کرده است.

 

هنر راه میانبری برای رسیدن انسان به معنویت است/ فعالیت‌های فوق برنامه نباید جانبی باشد، باید در کنار برنامه‌های آموزشی قرار گیرد

پرداختن به هنر می‌تواند فکرمان را باز کند تا بدانیم از زندگی چه می‌خواهیم، هنر راه جدید و میانبری برای رسیدن انسان به معنویت است. البته ما کوچکتر از آن هستیم که خود را هنرمند بدانیم اما تلاش کردیم از طریق هنر دغدغه‌های خود را به دوستانمان در سراسر کشور برسانیم.

برگزاری اولین جشنواره فرهنگی، هنری سیب در دانشگاه علوم پزشکی ایلام

این جشنواره با هدف شکوفایی استعدادهای هنری و ادبی دانشجویان، کارکنان و اساتید در راستای تاثیرگذاری بر فضای فرهنگی هنری جامعه برگزار می شود.

پرداختن دانشجویان علوم پزشکی به کار هنری، فرصت خوبی جهت گسترش فرهنگ سلامت است

افسانه بشارتی گفت: دانشکده علوم پزشکی گراش با ثبت 436 اثر در هفتمین جشنواره فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی، جزو شش دانشگاهی است که بیشترین آثار ثبت شده را در جشنواره هفتم داشته‌اند و وجود این ظرفیت فرصت خوبی جهت گسترش فرهنگ سلامت است.
مدیا جشنواره

هنر راه میانبری برای رسیدن انسان به معنویت است/ فعالیت‌های فوق برنامه نباید جانبی باشد، باید در کنار برنامه‌های آموزشی قرار گیرد