چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۰

خوابگاه‌های بالای ۵۰ سال دانشگاه علوم پزشکی تهران تخریب می‌شوند

کوی دانشگاه

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه خوابگاه‌های بالای ۵۰ سال این دانشگاه تخریب می‌شوند، گفت: دغدغه‌های دانشجویی داشتن خوابگاه خوب، سالن مطالعه، سالن ورزشی، زیرساخت‌های آموزش مجازی و سرعت اینترنت، غذا و سایر امکانات رفاهی اولیه است که اگر دانشجو از آن برخوردار باشد، با خیال راحت می‌تواند درسش را بخواند.

به گزارش مفدا، دکتر عباسعلی کریمی در نشستی با نمایندگان شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: من از زمان دانشجویی وارد این دانشگاه شدم و تمام مراحل رشد، پیشرفت و خدمتم را در آن گذرانده‌ام و سال‌ها است که به‌عنوان عضو هیئت‌ علمی تمام‌وقت در دانشگاه علوم پزشکی تهران فعالیت دارم.

 وی در ادامه دست‌وپنجه نرم کردن با چالش‌های دانشجویی را آموزش راه و رسم زندگی دانست و افزود: زمانی که ما دانشجو بودیم با مسائل بیشتری دست‌وپنجه نرم می‌کردیم. می‌توانم بگویم امروز هم با همان تجربیاتی که از آن دوران کسب کرده‌ام، دانشگاه را هدایت می‌کنم و اگر در کارم موفق بودم و بیمارستانی را با روش جدید مدیریتی راه‌اندازی کردم، حاصل همان دست‌وپنجه نرم کردن دوران دانشجویی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران همچنین خطاب به دانشجویان تاکید کرد: قدر این دوران را بدانید و فکر نکنید اگر کمبودی را پیگیری می‌کنید و ممکن است به نتیجه برسید یا نرسید، بازنده شده‌اید چرا که به‌زودی زمانی فرامی‌رسد که همین تجربیات به کمکتان می‌آید.

دکتر کریمی با یادآوری این نکته که بعضی کارها را نمی‌توان در هر زمانی انجام داد، افزود: هرچند باید درس بخوانید اما کتاب را می‌توان در هر زمانی خواند. بعضی کارها را نمی‌توان در هر وقتی انجام داد؛ همیشه شرایط دانشجویی را ندارید که بتوانید مسائل را پیگیری کنید. در واقع با این چالش‌ها، راه و رسم زندگی کردن را یاد می‌گیرید.   

وی بابیان اینکه همیشه طرفدار دانشجویان هستم و حس دانشجویی هنوز در من زنده است، افزود: همیشه روحیه کمک به دانشجویان را دارم و با همین روحیه است که خوابگاه‌های دانشجویی را که قدمت ۵۰ ساله دارند تخریب کرده و جای آن خوابگاه نو می‌سازیم. برنامه‌ای که برای نوسازی خوابگاه‌ها دارم و ممکن است موردانتقاد بعضی‌ها باشد؛ به این دلیل است که من به درد دل دانشجویان در آموزش و امکانات رفاهی واقفم. دغدغه‌های دانشجویی داشتن خوابگاه خوب، سالن مطالعه، سالن ورزشی، زیرساخت‌های آموزش مجازی و سرعت اینترنت، غذا و سایر امکانات رفاهی اولیه است که اگر دانشجو از آن برخوردار باشد با خیال راحت می‌تواند درسش را بخواند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با تأکید بر تلاش دانشگاه در تأمین حداقل‌های موردنیاز دانشجویان گفت: در این سه سال، ما همه تلاشمان را کردیم تا حداقل‌های موردنیاز دانشجویان را فراهم کنیم. من  در تمامی جلسات، وقتی در مورد دانشجویان صحبت می‌شود، بیشتر از همه خوابگاه امیرآباد، تنهایی عصر جمعه و غربت دانشجویی را درک می‌کنم و وقتی به‌عنوان رئیس دانشگاه از خوابگاه امیرآباد بازدید کردم با دیدن وضعیت خوابگاه‌ها از اینکه چقدر باید کار می‌شد و یا باید بشود، ناراحت شدم. به همین دلیل در این شرایط سخت که همه اظهار کمبود بودجه می‌کنند، سالن مطالعه و چند خوابگاه دانشجویی ساخته و درحال ساخته‌شدن است. آشپزخانه صنعتی خوابگاه نیز آبان ماه راه‌اندازی می‌شود. هزینه همه این پروژه‌ها نیز از خارج از دانشگاه تأمین‌شده است.

 کریمی با بیان اینکه مسائل به ‌سادگی حل نمی‌شوند، افزود: زمین سالن ورزشی که در امیرآباد قرار است ساخته شود؛ از سی سال پیش متعلق به دانشگاه بوده، اما در اختیار دانشگاه قرار نداشته و برای به دست آوردن آن  پیگیری بسیار صورت گرفته است. وقتی برای زمینی که متعلق به دانشگاه است، رئیس دانشگاه آنقدر وقت می‌گذارد، نشان می‌دهد که مسائل به این سادگی حل نمی‌شود. من فکر می‌کنم ساخت‌ و ساز به ‌مراتب کار راحت‌تری از تغییر رفتار در اساتید گروه یا بخش آموزشی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با تأکید براینکه هر چند کار سخت است اما توصیه نمی‌کنم پیگیری و انتقاد نکنید، افزود: دانشجویان را قشر تحصیل‌کرده، روشن‌فکر و با ایده حل مسئله می‌دانم. شما خود را در جایگاهی می‌بینید که می‌توانید مشکلات را حل کنید. هر چند کار سخت است اما حرفتان را منطقی و با تعامل بگویید و راه‌حل ارائه دهید. اگر هم راه‌حلی به ذهنتان نمی‌رسد؛ مسائلتان را با دکتر سهراب پور و دکتر پورغریب و من در میان بگذارید.

 کریمی بابیان اینکه وظیفه ما پاسخگویی به دانشجویان است، افزود: ما نگاه مطالبه‌گرانه از شما نداریم و وظیفه خود می‌دانیم که پاسخگوی شما باشیم. بارها تأکید کرده‌ام دانشجویانمان، بسیار بسیار خوب هستند و ما وظیفه‌داریم تا جایی که می‌توانیم به آنان کمک کنیم. اگر هم کاری که مورد انتظار شما است انجام‌نشده، مطمئن باشید که از اختیارمان خارج بوده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر کریمی در پایان خاطر نشان کرد: ما معتقدیم دانشجوی نخبه‌ای که از شهرستان به این دانشگاه می‌آید حیف است از امکانات رفاهی مناسب برخوردار نباشد. از اینکه با صدای بلند حرفتان را با ما می‌زنید نگران نباشید  من کاملاً شما را درک می‌کنم و تلاش می‌کنیم که مشکلاتتان را حل کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.