شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت اعلام کرد

همه دانشجویان جدیدالورود علوم پزشکی "غربالگری سلامت‌روان و کرونا" می‌شوند

غربالگری

مدیرکل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با تأکید بر اینکه هر دانشجو قبل از ورود به دانشگاه علوم پزشکی از نظر ابتلا به کرونا غربالگری می‌شود، گفت: از دانشجویانی که علایم ابتلا به بیماری کووید۱۹ داشته باشند، تست تشخیصی نیز گرفته می‌شود. در عین حال دانشجویان جدیدالورود که پروسه ثبت نام آنها از آبان‌ماه در دانشگاه‌های علوم پزشکی آغاز می‌شود، علاوه بر "غربالگری ابتلا به ویروس کرونا"، مورد "پایش سلامت‌روان" قرار می‌گیرند.

به گزارش مفدا، مهندس رحمان خدابنده‌لو ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: به توجه به شیوع کرونا ویروس در کشور در ترم تحصیلی جاری هر دانشجوی علوم پزشکی که بخواهد وارد دانشگاه شود مورد غربالگری کرونا قرار می گیرد و اجرای این طرح در دانشگاه های علوم پزشکی اجباری است.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه ثبت نام و آموزش دانشجویان جدیدالورود دانشگاه های علوم پزشکی از آبان ماه صورت می گیرد، بنابراین این دانشجویان نیز حتما مورد غربالگری کرونا و سلامت قرار می گیرند.

مدیرکل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: غربالگری کرونا با تست کرونا متفاوت است و نباید این دو را با یکدیگر اشتباه گرفت؛ طبق برنامه‌ریزی های انجام شده از همه دانشجویان علوم پزشکی تست کرونا گرفته نمی شود فقط از دانشجویانی که علایم کرونا داشته باشند، تست نیز گرفته می شود.

خدابنده‌لو اظهار کرد: سنجش سلامت روان دانشجویان علوم پزشکی نیز از همان هفته مهر آغاز می‌شود و تمامی دانشگاه های علوم پزشکی این طرح را اجرا می‌کنند.

او در خصوص آمار ابتلای دانشجویان علوم پزشکی به کرونا ویروس نیز گفت: هم‌اکنون تست کرونای کمتر از ۱۰ نفر از دانشجویانی اینترن و کارورز که در مراکز درمانی حضور داشتند مثبت شده است و این دانشجویان تا زمانی که تست کرونای آنها منفی شود در قرنطینه نگهداری می‌شوند./انتهای پیام

کدخبرنگار: ۱۰۴۳۰

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.