سه‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۳

اختراع دستگاه پاکساز مکانیکی سطوح افقی در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

اختراع

طبق اعلام دکترلیلی محمدی مسئول حوزه مالکیت فکری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، مراحل ساخت نمونه دستگاه پاکساز مکانیکی سطوح افقی در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه در حال انجام است.

به گزارش مفدا- زاهدان، دکترلیلی محمدی مسئول حوزه مالکیت فکری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان این مطلب افزود: آقای بهروز صحرانشین کرباسک موفق به ثبت اختراع دستگاه پاکساز مکانیکی سطوح افقی گردید، این دستگاه که با حمایتهای به عمل آمده مرکز رشد، مراحل ساخت نمونه را طی می نماید در صورت بهره برداری قادر است بیش از 15هزار مترمربع محوطه های بیمارستانی را در یک شیفت کاری نظافت و گندزدائی نماید.
دکتر لیلی محمدی افزود: این دستگاه به گونه ای طراحی گردیده است که علاوه بر سهولت کاربری در زمان فعالیت، گندزدائی و نظافت همزمان سطوح در فضاهای روباز ومحوطه ها از پراکنش ذرات گرد و غبار در محیط  و ایجاد آلودگی صوتی نیز جلوگیری می نماید.
وی ادامه داد: ایده این دستگاه در طی هشت ماه طراحی، ثبت و به مرحله ساخت نمونه رسیده است.
رئیس دفتر مالکیت فکری دانشگاه با اشاره به حمایت های مالی و مشاوره ای به فناوران دانشگاه افزود:    هدف ازساخت این دستگاه،  سوق دادن پژوهشگران و فن آوران دانشگاه به سمت و سوی تولید محصولات فن محورو کاربردی دانست و بیان کرد: امیدواریم علاوه بر تلاش جهت توسعه دانشگاه، باعث ارتقاء و راه اندازی کسب و کارهای پایدار برای فن آوران گردیم.
وی با بیان اینکه مشتریان این دستگاه بیمارستان ها، مدارس و شهرداری ها جهت نظافت معابر با عرض کم می باشند ابراز امیدواری کرد تا پایان سال جاری اولین نمونه ساخته شده از این دستگاه وارد بازار گردد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.