نمایش همه
 • ورزش در محل کار ۱۴۰۰-۰۲-۲۱ ۱۳:۳۳

  ورزش درمحل کار اداری برای زنان و مردان کارمند

  میزان بالای بی تحرکی بر سلامت کارمندان ناگوار بوده و خطر بروز بیماری را در آنان افزایش می دهد

 • قرنطینه خانگی ۱۴۰۰-۰۱-۱۱ ۱۹:۱۴

  چگونگی مراقبت از بیمار مبتلا به کرونا در خانه

  بیشتر افرادی که به بیماری COVID-۱۹ مبتلا می شوند ، فقط بیماری خفیفی دارند و باید در خانه بهبود یابند. مراقبت از این بیماران در خانه از انتشار بیشتر این بیماری جلوگیری می کند .

 • دهه فجر ۱۳۹۹-۱۱-۱۴ ۱۴:۱۳

  دهه فجر انقلاب اسلامی ایران در یک نگاه

  دهه فجر،به روزهای ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ گفته می‌شود که طی آن سید روح‌الله خمینی بعد از تبعید پانزده ساله در دوازدهم بهمن سال ۱۳۵۷ یه ایران وارد و در نهایت با اعلام بی‌طرفی ارتش شاهنشاهی، سلطنت پهلوی در بیست و دوم بهمن ماه منقرض شد.

 • نهم دی ماه ۱۳۹۹-۱۰-۰۹ ۰۸:۳۷

  فتنه ۸۸ و حماسه ۹ دی در کلام مقام معظم رهبری

  از بیانات مقام معظم رهبری فتنه مثل یک مه غلیظ فضا را نامشخص میکند،چراغ مه شکن لازم سات که همان بصیرت است.....

 • اینفو گرافی رعایت بهداشت در خوابگاه ها ۱۳۹۹-۰۷-۱۲ ۱۲:۲۶

  رعایت دستور العملهای بهداشتی در خوابگاه

  این راهنما به منظور کنترل و جلوگیری از انتقال بیماری کروناویروس در خوابگاه‌های دانشجویی تهیه شده است.

 • ماسک ۱۳۹۹-۰۴-۲۸ ۱۰:۴۲

  استفاده صحیح از ماسک در زمان کرونا

  مسئله مهمی که در این روزها و هنگام استفاده از ماسک باید به آن توجه شود، استفاده صحیح ازماسک است.

 • آنفولانزا ۱۳۹۸-۰۹-۱۲ ۱۴:۱۰

  پیشگیری از آنفولانزا

  آنفلوآنزا یا گریپ (Grippe) بیماری واگیردار می باشد که عامل آن نوعی ویروس آران ای از خانواده Orthomyxoviridae است . این نوع ویروس ها در پرندگان و پستانداران اثر می گذارد و موجب ایجاد عفونت حاد دستگاه تنفسی ، سردرد ناگهانی، درد ماهیچه، تب و ضعف و بی حالی شدید می شود. سه گونه ویروس آنفلوآنزا به نامهای A B C وجود دارد

 • رمز موفقیت ۱۳۹۸-۰۶-۰۶ ۰۹:۵۹

  چگونه یک کارآفرین واقعی باشیم؟

  کارآفرینی (به انگلیسی: Entrepreneurship) به فرایند خلق ارزش جدید (مادی یا معنوی) از طریق یک تلاش متعهدانه با در نظر گرفتن ریسکهای ناشی از آن اطلاق می‌شود.واژه کارآفرینی از کلمه فرانسوی "Entrepreneurs " به معنای "متعهد شدن " نشات گرفته‌است. کارآفرینی اولین بار مورد توجه اقتصاددانان قرار گرفت و تمامی مکاتب اقتصادی از قرن ۱۶ میلادی تاکنون به نحوی کارآفرینی را در نظریه‌های اقتصادی خویش تشریح نموده‌اند.

 • صندلی محیط کار ۱۳۹۸-۰۲-۰۷ ۰۸:۵۲

  آیا میدانید صندلی کار شما چه خصوصیتی باید داشته باشد؟

  از گذشته تا امروز بشر در پی رسیدن به رفاه و آرامش بوده است و این موضوع در هر بخش از زندگی انسان قابل مشاهده است؛ چه این آرامش در خانه باشد، که منجر به ساخته شدن منازل مدرن و استفاده از لوازم جدید می‌شود و چه در محیط کار باشد که رشد هر روزه تکنولوژی ما را به این رفاه نزدیک‌تر می‌کند.

 • گام دوم ۱۳۹۷-۱۱-۳۰ ۱۰:۲۵

  مرور سریع بیانیه گام دوم انقلاب

  بیانیه (( گام دوم انقلاب ))توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی که حاوی محتوای بسیار مهم ،قابل تامل و راهبردی در مسیر پیش روی آحاد ملت ، مسئولین و خصوصا(( نسل جوان انقلابی ))است.

 • تمرینات ورزشی ۱۳۹۷-۰۷-۳۰ ۱۳:۱۰

  باشگاه بدنسازی را به محیط کار خود بیاورید

  ازآنجا که کارکنان وقت و زمان کافی برای حضور در تمرینات باشگاه بدنسازی راندارند.۱۰ تمرین لازم برای سلامت بدن در محیط های کاری به شرح زیر ارائه میگردد.

 • روز زمین پاک ۱۳۹۷-۰۲-۰۲ ۱۵:۳۲

  نه به کیسه های پلاستیکی

  شعار روز زمین پاک

  روز جهانی زمین پاک هر ساله در ۲۲ آوریل مصادف با ۲ اردیبهشت در تمام دنیا برگزار و به همه مردم روی زمین یادآوری می شود که نباید سیاره خود "زمین" را فراموش کنند و به فکر حفظ آن باشند.

 • سرماخوردگی ۱۳۹۶-۱۱-۱۶ ۱۰:۵۱

  آنفولانزا

  از آنجایی که درمان خاصی برای سرماخوردگی و آنفولانزا وجود ندارد، پیشگیری بهترین سلاح برای مقابله با این عوامل ویروسی است.

 • پیام تبریک ۱۳۹۶-۰۹-۱۳ ۱۱:۵۸

  ۱۶ آذر

  چه گذشت؟

  روز دانشجو، به یاد سه دانشجو (مصطفی بزرگ‌نیا و احمد قندچی و مهدی شریعت‌رضوی) که هنگام اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا، در تاریخ ۱۶ آذر ۱۳۳۲ (حدود چهار ماه پس از کودتای ۲۸ مرداد همان سال) در دانشگاه تهران کشته شدند، گرامی داشته می‌شود.

 • روز جهانی معلولین ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۰۸:۰۸

  ۱۲ آذر

  روز جهانی معلولین

  روز جهانی معلولین از سال ۱۹۹۲ که از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعلام شد، هر ساله در ۱۲ آذر یا ۳ دسامبر برگزار می‌شود. هدف از تعیین این روز ارتقاء رشد اذهان عمومی درباره مسائل مربوط به معلولیتهای مختلف؛ و افزایش آگاهیهایی بوده است که می‌بایست از مسئله پیوستن افراد معلول در تمامی جنبه‌های سیاسی؛ اجتماعی؛ اقتصادی و فرهنگی زندگی منتج شود.

 • اقدامات ۱۳۹۶-۰۸-۲۲ ۰۷:۵۸

  زلزله

  زمین‌لرزه یا زلزله لرزش و جنبش زمین است که به علّت آزاد شدن انرژی ناشی از گسیختگی سریع در گسلهای پوستهٔ زمین در مدّتی کوتاه روی می‌دهد. محلّی که منشأ زمین‌لرزه است و انرژی از آنجا خارج می‌شود را کانون ژرفی، و نقطهٔ بالای کانون در سطح زمین را مرکز سطحی زمین‌لرزه گویند. پیش از وقوع زمین‌لرزهٔ اصلی معمولاً زلزله‌های نسبتاً خفیف‌تری در منطقه روی می‌دهد که به پیش‌لرزه معروفند. به لرزش‌های بعدی زمین‌لرزه نیز پس‌لرزه گویند که با شدّت کمتر و با فاصلهٔ زمانی گوناگون میان چند دقیقه تا چند ماه رخ می‌دهند.

 • کتاب ۱۳۹۶-۰۸-۲۰ ۰۸:۵۵

  ۲۰-۲۶آبان

  هفته کتاب و کتابخوانی

  کتاب وسیله ای است که دانش بشری به مدد آن از تباه شدن مصون می ماند و به آیندگان منتقل می شود. کتاب محصول تجربه‏ های بشری و خلاقیت‏های ذهنی و آموخته‏ های دراز مدت انسان است. سهم کتاب در انتقال دانش‏ها، گاهی به مراتب بیشتر و فراتر از دیگر ابزار آموزشی است.

 • تلگرام ۱۳۹۶-۰۸-۱۶ ۰۸:۵۷

  در تلگرام چه میگذرد؟

  تلِگرام (به انگلیسی: Telegram) یک سرویس پیام‌رسان متن‌باز چندسکویی مبتنی بر رایانش ابری است. کاربران تلگرام می‌توانند پیام‌ها، تصاویر، ویدئوها و اسناد (همهٔ انواع پرونده‌ها پشتیبانی می‌شود) خودویرانگر و رمزنگاری‌شده تبادل کنند. تلگرام رسماً برای اندروید، ویندوز فون و آی‌اواس(ازجمله تبلت‌ها و دستگاه‌های بدون وای-فای) در دسترس است. نرم‌افزارهای کلاینت غیررسمی برای نسخهٔ وب،نسخهٔ اواس ده، نسخهٔ لینوکس و یک کلاینت دسکتاپ ویندوز از توسعه‌دهنده‌های مستقل که از رابط برنامه‌نویسی نرم‌افزار تلگرام استفاده می‌کنند در دسترس هستند.کاربران نرم‌افزار امکان تبادل پیام، عکس، ویدئو و فایل تا حجم ۱٫۵ گیگابایت را دارند. تلگرام توسط دو برادر با نام‌های پاول دورف و نیکلای دورف به بازار آمد. پاول دورف برادر کوچک نیکلای دورف است و سازمان غیرانتفاعی کارآفرینی در آلمان دارد که پشتیبان مالی پروژه است. تلگرام توسط یک سازمان غیرانتفاعی آلمانی متعلق به کارآفرین و نیکوکار روس، پاول دورف، اداره می‌شود.

 • 13 آبان ۱۳۹۶-۰۸-۱۳ ۱۴:۳۱

  چرایی نامگذاری 13 آبان به عنوان «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی»

  سیزدهم آبان ماه، رخدادی مهم را در تاریخ انقلاب اسلامی در اذهان زنده می‌کند و به همین دلیل به عنوان «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» نامیده شده است.

 • آرم ۱۳۹۶-۰۸-۰۹ ۲۰:۵۳

  چگونگی تشکیل انجمنهای علمی

  انجمن علمی دانشجویی امکانی است برای تمرین داوطلبانه فعالیت‌های علمی در قالب کارِ گروهی؛ دانشجویان با اهداف علمی و تخصصی گرد هم می‌آیند و با فعالیت در انجمن‌های علمی ضمن ترویج و تعمیق فضای علمی در دانشگاه‌ها، زمینه رشد خود را نیز فراهم می‌آورند. انجمن علمی ضمن آن که امکانی است برای تعمیق و ترویج علم در فضای دانشگاه، فرصتی برای پیاده‌سازی آموخته‌ها و مشاهده نتایج آن در عمل نیز هست.