شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۶

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بابل:

اکنون دانشجویان فعال فرهنگی دانشگاه آزادی عمل مطلوبی دارند و این معاونت کار را به دانشجو سپرده ارتقای فعالیت‌های فرهنگی طی ۸ سال تلاش مستمر

مدیر فرهنگی

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بابل در گفتگو با خبرنگار مفدا با اشاره به رشد روزافزون فعالیت ‌های فرهنگی معاونت فرهنگی‌ و دانشجویی دانشگاه، گفت: اکنون دانشجویان فعال فرهنگی آزادی عمل مطلوبی دارند و این معاونت کار را به دانشجو سپرده است. مصاحبه‌ای صمیمی با دکتر زینب جهانیان، مدیر فرهنگی دانشگاه ترتیب داده شده است که در این گزارش مشاهده می‌کنید.

خبرنگار مفدا بابل با مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بابل مصاحبه‌ای انجام داده است که مشروح این گفتگو را با هم می‌خوانیم:

مفدا بابل: خانم دکتر لطفا خودتان را معرفی کنید و کمی از سوابق کاری و تحصیلی خود برایمان بگویید؟

زینب جهانیان هستم. متولد بهمن ۱۳۵۷ در شهرستان بابلسر. از خانواده شاهد هستم و پدرم  اردیبهشت ۱۳۶۵ در عملیات والفجر ۸ به فیض شهادت نائل شد. یک خواهر دارم و دوره دبستان و راهنمایی را در مدرسه شاهد بابلسر گذراندم و دکترای عمومی پزشکی خود ر ا از دانشگاه علوم پزشکی بابل اخذ نمودم.

مفدا بابل: خاطره ای از دوران تحصیل در ذهنتان دارید که  بسیار جذاب باشد؟

با این که در درس علوم خیلی قوی بوده و به نوعی بهترین دانش آموز کلاس بودم، متاسفانه تاریخ امتحان را فراموش کرده و روز بعد از امتحان به مدرسه رفتم. معلم علوم با توجه به انتظار به‌جایی که از من داشت، بسیار از دستم ناراحت شده بود. به ناچار مردادماه امتحان دادم. البته توانستم در این درس موردعلاقه‌ام بیست شوم ولی مجبور شدم با دانش‌آموزان نظام قدیم درس بخوانم.

 مفدا بابل: در مورد دوران دانشجویی خود و همچنین امکانات آموزشی، رفاهی و فرهنگی آن دوره بفرمائید.

هم‌اکنون امکانات آموزشی دانشگاه با زمانی که من مشغول به تحصیل بودم قابل قیاس نیست ولی نکته قابل توجه در آن زمان وجود اساتید بسیار خوب بوده که البته الان هم بر تعداد ایشان افزوده شد.

در مورد برنامه‌های فرهنگی آن دوره هم بایستی بگویم برنامه خاصی رو بنده حداقل ندیدم ولی از خاطرات بسیار خوش تحصیلی سفر معنوی حج عمره دانشجویی و اردوی راهیان نور بوده که علی رغم این که خود فرزند شهید بودم مشاهده مکان شهادت رزمندگان عزیزمان تاثیر عمیقی بر من گذاشت.

مفدا بابل: تا کنون در چه حوزه‌هایی فعالیت کردید؟

در بدو ورودم به دانشگاه علوم پزشکی بابل مسئول واحد استعدادهای درخشان در واحد EDC بودم و پس از آن ۸ سال به عنوان مدیر فرهنگی معاونت فرهنگی‌ودانشجویی مشغول به خدمت هستم.

مفدا بابل: وضعیت کنونی فعالیت‌های مدیریت فرهنگی را چطور ارزیابی می‌کنید؟

به اذعان کارشناسان، ما در معاونت فرهنگی جهش قابل‌توجهی  را در کمیت و تنوع  شاهد بودیم. تعامل با گروه‌های مختلف دانشجویی و همچنین با بخش‌های مختلف دانشگاه و دستگاه‌های دیگر در سطح شهرستان و استان از دیگر نقاط قوت این معاونت می‌باشد.

اکنون دانشجویان فعال فرهنگی آزادی عمل مطلوبی دارند و این معاونت کار را به دانشجو سپرده و در عمل کمک و یار دانشجویان در این عرصه هستیم.

آغاز به کار مجتمع کانون‌های دانشجویی خود نقطه عطفی در فعالیت‌های معاونت بوده و مسئولین وزارت نیز در بازدید از این فضا آن را از نقاط قوت دانشگاه علوم پزشکی بابل دانسته و اذعان کردند در میان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، دانشگاه علوم پزشکی بابل از این حیث نمونه است.

کسب رتبه‌های برتر کشوری در جشنواره‌های فرهنگی و قرآنی دانشگاه‌های سطح کشور توسط این دانشگاه نیز شاهدی بر مدعای پیشرفت روزافزون سطح فرهنگی این دانشگاه می‌باشد.

مفدا بابل: خبر خوشی برای آینده دارید؟

ساخت نمایشگاه دائمی معاونت فرهنگی می‌تواند مهم‌ترین پروژه فرهنگی این معاونت در سال جاری محسوب گردد چرا که با وجود چنین فضایی حجم برنامه‌های فرهنگی افزایش قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت.

 مفدا بابل: کمی از سرگرمی‌های خود بگویید؟

از ورزش‌ها به والیبال، شنا، کراس فیت و تی‌آرایکس علاقه‌مندم و بصورت منظم در این فعالیت‌ها شرکت می‌کنم.  موسیقی و طراحی هم از فعالیت‌های هنری موردعلاقه من می‌باشد.

مفدا بابل: در پایان صحبتی با دانشجویان دارید؟

به دانشجویان توصیه می‌کنم از ابتدای تحصیل چند بعدی باشند و در زمینه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و فرهنگی فعالیت کنند و نیز در تمامی زمینه‌ها توکل به خدا، اعتماد به نفس و پشتکار را سر لوحه کارهای خود قرار داده تا به فضل خدا به قله‌های موفقیت دست یابند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.