سه‌شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۱

مدیر مسئول نشریه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر:

طرح رتبه بندی نشریات باید براساس امکانات هر دانشگاه سنجش شود

نشریات دانشگاهی

مدیر مسئول نشریه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: اجرای طرح رتبه بندی نشریات به صورت کشوری درست نیست و باید براساس توان دانشگاه ها و مناطق انجام شود.

به گزارش مفدا ایرانشهر، نشست انتخاب نمایندگان مدیران مسئول در شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشگاهی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور نمایندگان 64 دانشگاه علوم پزشکی کشور در تهران برگزار شد که اویس هاشمزهی و محمد دهواری دانشجویان رشته اتاق عمل به نمایندگی از دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در این نشست شرکت داشتند.

اویس هاشمزهی در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار مفدا ایرانشهر گفت: در این نشست نمایندگان 64 دانشگاه مشکلات، نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص چاپ نشریات، طرح رتبه بندی و عملکرد ها بیان کردند.

وی افزود: با توجه به اینکه هر منطقه و هر دانشگاه دارای امکانات و تجهیزات متفاوت است، نباید عملکرد همه نشریات  براساس یک دستورالعمل، ارزیابی و رتبه بندی شود.

مدیر مسئول نشریه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر اظهار داشت: باید دانشگاه ها و مناطقی که دارای امکانات و ظرفیت یکسانی هستند باهم رتبه بندی شوند و از مقایسه دانشگاه های بزرگ با دانشگاهی که در مناطق محروم و کمتر توسعه است پرهیز کنند.

وی تاکید کرد: نشریات دانشگاهی مثل کانون ها، انجمن ها و تشکل های دانشجویی در رشد و توسعه علمی، فرهنگی و آموزشی تاثیرگذار هستند و باید نگاه ویژه ای در زمینه اعتباری به آنها در همه دانشگاه وجود داشته باشد.

اویس هاشمزهی خاطر نشان کرد: سه نشریه دانشجویی برای چاپ در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در دست اقدام است تا بتوانیم نقش موثری در افزایش مسائل فرهنگی و آموزشی دانشگاه ایفا کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.