شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳

به مناسبت هفته پژوهش ؛

همایش گرامیداشت هفته پژوهش در دانشگاه علوم پزشکی  دزفول

د ع پ دزفول

همایش گرامیداشت هفته پژوهش با حضور ریاست دانشگاه، ریاست مرکز توسعه، هماهنگی اطلاعات و منابع علمی وزارت، معاون آموزش، تحقیقات و فناوری در دانشگاه علوم پزشکی دزفول برگزار شد.

به گزارش مفدا دزفول ، همایش گرامیداشت هفته پژوهش در دانشگاه علوم پزشکی دزفول با حضور رییس دانشگاه، رییس مرکز توسعه، هماهنگی اطلاعات و منابع علمی وزارت، معاون آموزش، تحقیقات و فناوری، مدیران ستادی دانشگاه و حوزه های مختلف، مدیران حوزه آموزش، تحقیقات و فناوری دانشگاه و همچنین اساتید، کارکنان و دانشجویان سه شنبه مورخ۲۶آذر ماه در سالن الغدیر دانشگاه برگزار شد.
در ابتدای این مراسم دکتر پریدار ریاست دانشگاه ضمن تبریک هفته پژوهش و خیر مقدم به مدعوین به بیان مشکلات حوزه پژوهش به خصوص عدم همخوانی بین انجام پژوهش ها، چاپ مقالات و عدم کارایی لازم این پژوهش ها در حل مشکلات جامعه و نبود استراتژی های لازم در این زمینه پرداختند. دکتر پریدار با بیان اینکه در سال ۲۰۱۸ کشور ما در منطقه در زمینه انتشار علمی مقالات و پژوهش رتبه یک دارد به محدودیت ها و موانع لازم در به کارگیری موثر این پتانسیل اشاره نمودند. 

در ادامه این مراسم "دکتر پیام کبیری" رییس مرکز توسعه، هماهنگی اطلاعات و منابع علمی وزارت بهداشت که به عنوان مهمان ویژه در این مراسم دعوت شده بودند ضمن تبریک هفته پژوهش به بیان استراتژی ها و محدویت های کاربست استفاده از نتایج تحقیقات در کشور اشاره کردند و با اشاره به نقش دانشگاهها در چهار حیطه آموزش، پژوهش، فناوری و خدمت محور بودن به اهمیت موضوع پژوهش و فناوری با توجه به نقش خدمت محور بون دانشگاههای علوم پزشکی در کشور اشاره نمودند. ایشان در ادامه مباحث خود با توجه به وضعیت پژوهشی و علم سنجی دانشگاه از وضعیت مطلوب شاخص های پژوهشی دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاههای هم تراز اشاره نمودند. ایشان همچنین خاطرنشان کردند: تحقیقات و تولید علم امروز برای خدمت به مردم کاربرد دارد و پژوهشگران مورد تکریم و احترام جامعه بوده اند و همواره به واسطه علم و دانش آنان مشکلی از مشکلات جامعه رفع شده است.

در ادامه "دکتر میثم مردسلطانی" معاون آموزش تحقیقات و فناوری دانشگاه ضمن تبریک هفته پژوهش و گرامیداشت هفته پژوهش به اهمیت جایگاه پژوهش در زندگی امروز و رفاه مردم و جامعه اشاره کرد و گفت: پژوهش و تولید علم همواره در خدمت مردم و جامعه بوده و امروز در سایه تلاشگران و جهادگران عرصه پژوهش کشور به این نقطه از اقتدار و بالندگی رسیده‌ایم که می توانیم در دنیا در تولید علم حرفهایی برای گفتن داشته باشیم.

دکتر مرد سلطانی با تاکید ویژه بر اجرای فرآیند برنامه استراتژیک در این حوزه در دانشگاه به تبیین نقش این تفکر و برنامه در اجرای برنامه ها و فعالیت های حوزه تحقیقات و فناوری اشاره نمودند و به بیان ضرورت اصلاح چارت سازمانی و تشکیلاتی حوزه پرداختند.

وی در خاتمه سخنان خود ضمن تقدیر از خدمات و زحمات مدیران و کارکنان حوزه تحقیقات و فناوری و دانشجویان دانشگاه یادآورشد: حمایت های لازم در زمینه های پژوهشی و فناوری از پژوهشگران و دانشجویان برای انجام تحقیقات کاربردی به عمل خواهد آمد.

در بخش دیگری از این مراسم "دکتر کسانی" مدیر پژوهش و فناوری دانشگاه نیز در سخنانی ضمن تبریک این مناسبت و خیرمقدم به مسئولان و حاضران به تشریح عملکرد حوزه پژوهش دانشگاه در حوزه های کتابخانه مرکزی، آزمایشگاه تحقیقات مرکزی، حوزه فناوری، کمیته تحقیقات دانشجویی در یک سال اخیر پرداخت و از عزم حوزه مدیریت تحقیقات و فناوری در اجرای برنامه های ثبت بیماری، گرنت پژوهشی، اصلاح ساختار تشکیلاتی، کارنامه پژوهشی اعضای هیات علمی، راه اندازی مجله دانشگاه و تدوین حمایت های لازم از پژوهشگران اشاره نمودند.

در ادامه برنامه رونمایی از دستگاه انکوباکتر هوشمند به عنوان اولین محصول فناوری دانشگاه که توسط آقای محمد صادق سعادت نیا از کارکنان دانشگاه ساخته شده بود صورت گرفت و با اهدای لوح تقدیر از این فناور دانشگاه تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است که در خاتمه این مراسم از پژوهشگران برتر دانشگاه در زمینه‌های مختلف با اهدای لوح، تقدیر به عمل آمد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.