دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵

معاون مرکز قرآن ‌و عترت وزارت بهداشت خبر داد:

پیج اینستاگرام مرکز قرآن ‌و عترت وزارت بهداشت راه‌اندازی شد/هیأت نمونه برای ایام محرم تعریف خواهد شد

همتی

معاون مرکز قرآن‌ و عترت وزارت بهداشت از راه‌اندازی پیج اینستاگرام مرکز قرآن ‌و عترت وزارت بهداشت خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت ارتباط با مخاطب در فضای مجازی، مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت صفحه اختصاصی خود را در فضای اینستاگرام راه‌اندازی کرد تا از این طریق بتواند مخاطبان خود را در این فضا توسعه دهد.

حسین همتی معاون مرکز قرآن‌ و عترت وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار مفدا، هدف مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت از راه‌اندازی پیج اینستاگرام این مرکز را استفاده از این فضا برای حفظ و توسعه مخاطبان مرکز عنوان کرد و گفت: مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت تلاش دارد تا در عرصه فضای مجازی بیش از گذشته نمود پیدا کند تا در ارتباط گیری با مخاطبان این مرکز که اغلب دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی هستند موفق‌تر ظاهر شود.

وی با اشاره به فعالیت مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در اغلب پیام رسان‌های داخلی و خارجی گفت: به دنبال این روند مصمم شدیم تا در صفحه اینستاگرام نیز که از فضاهای مجازی پرمخاطب است حضور پیدا کرده و پیج مخصوص مرکز را در این فضا راه‌اندازی کنیم تا کلیه فعالیت‌های مرکز در این فضا قابل ارایه برای مخاطبان باشد.

معاون مرکز قرآن ‌و عترت وزارت بهداشت با بیان این‌که این صفحه در روز عید قربان رونمایی شد، گفت:  از جمله برنامه‌های مرکز برای این صفحه اعلام و بارگذاری برنامه‌های ماه محرم و برگزاری سلسله جلسات به صورت لایو از افراد صاحب نظر در حوزه‌های تخصصی است، در حوزه مهدویت نیز با دوستان بنیاد مهدویت و سایر گروه‌هایی که در کشور در این حوزه فعال هستند برای بارگذاری اطلاعات دقیق در این خصوص هماهنگ شده‌ایم.

همتی خواهان حضور فعالان قرآنی دانشگاه‌های علوم پزشکی برای ارایه محصولات و تولیدات خود برای بارگذاری در پیج اینستاگرام مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت شد و افزود: یکی از مواردی که دنبال می‌کنیم استفاده از تولیدات کانون‌های تخصصی قرآن‌ و عترت و مذهبی در این فضا برای به اشتراک گذاشتن با دیگر مخاطبان مرکز است. برخی دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز در فضای قرآن و عترت بسیار فعال هستند که از بارگذاری این فعالیت‌ها در پیج اینستاگرام مرکز استقبال می‌کنیم.

علاقمندان جهت ورود به پیج اینستاگرام مرکز قرآن و عترت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت وارد آدرس https://instagram.com/quran.behdasht.gov.ir?igshid=itc6v0w4li2j شوند.

با توجه به بیانات مقام معظم رهبری که عزاداری‌های ماه محرم را بر اساس دستورات ستاد مقابله با کرونا، قابل برگزاری دانستند، باید دانست برگزاری مراسمات ماه محرم به شکلی متفاوت نسبت به گذشته امکان پذیر است و باید بیشتر در این ایام بر روی معارف حسینی و شناخت چرایی قیام امام حسین (ع) تاکید کرد.هیأت نمونه‌ای در ساختار معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ایجاد شود

وی در ادامه و در بخش دوم این گفت‌وگو به فعالیت‌های ماه محرم در دانشگاه‌های علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: در خصوص ماه محرم به دنبال برگزاری برنامه‌های خود بیشتر در حوزه‌های آموزشی هستیم، با توجه به شرایط وجود ویروس کرونا و دوری از تجمعات، در این حوزه باید هیأت نمونه‌ای در ساختار معاونت فرهنگی و دانشجویی ایجاد شود و به عنوان نمونه به هیأت‌های دیگر در کشور به خصوص هیأت‌های دانشجویی که در همه دانشگاه‌های کشور فعال هستند معرفی شود.

این مقام مسؤول بیان داشت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری که عزاداری‌های ماه محرم را بر اساس دستورات ستاد مقابله با کرونا، قابل برگزاری دانستند، باید دانست برگزاری مراسمات ماه محرم به شکلی متفاوت نسبت به گذشته امکان پذیر است و باید بیشتر در این ایام بر روی معارف حسینی و شناخت چرایی قیام امام حسین (ع) تاکید کرد و تلاش کنیم در عمل و رفتار مانند امام حسین(ع) رفتار کنیم.

 همتی تصریح کرد: توجه به نماز اول وقت و امر به معروف و نهی از منکر از جمله رفتارهایی است که عاشقان حسینی باید دنبال کنند، در این فرصت که کمتر می‌توان در اجتماعات حسینی به شکل حضوری شرکت کرد بهتر است بر معرفت حسینی خود بیفزاییم و فرصتی برای اندیشیدن در راه رسم امام حسین(ع) داشته باشیم. البته  در این ایام باید مراقبت کرد مبحث کمک‌های خیرخواهانه و خیرات نیز قطع نشود./انتهای پیام

کدخبرنگار:۱۰۳۳۰

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.