چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰

برقراری پوشش بیمه سلامت برای دانشجویان دستیاری پزشکی

دکتر لاری

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد:سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برقراری پوشش بیمه سلامت برای دانشجویان دستیاری پزشکی و PHD و خانواده آنها بر اساس تفاهم نامه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت خبر داد.

به گزارش مفدا دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت درباره پیگیری پوشش بیمه سلامت دانشجویان دستیاری پزشکی و PHD بیان کرد: برای حمایت از دانشجویان دستیاری پزشکی و PHD که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا در حال ارائه خدمت هستند و برای قدردانی از زحمات آنها، با دستور وزیر بهداشت و همکاری و تعامل سازمان بیمه سلامت، در خرداد ماه ۹۹ تفاهم نامه‌ای بین معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت برای پوشش بیمه‌ای دانشجویان دستیاری پزشکی و PHD منعقد شد. در این زمینه علاوه بر اطلاع رسانی‌های انجام شده، حدود ۱۷ هزار پیامک نیز به دانشجویان مربوطه برای مراجعه ارسال شده است.

اوادامه داد: تاکنون دو هزار و ۵۴۸ نفر از دانشجویان و هزار و ۱۲۰ نفر از افراد تحت تکفل آنها در سایت مربوطه ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد، هزار و ۷۹۳ دانشجو و ۷۹۹ نفر از افراد تحت تکفل آنها بر اساس اعلام سازمان بیمه سلامت، فاقد هرگونه بیمه‌ای بوده و در نتیجه می‌توانند از بیمه سلامت استفاده کنند.

معاون وزیر بهداشت گفت: در حال حاضر اولین فهرست این افراد به تعداد ۹۲۰ نفر جهت صدور دفترچه بیمه سلامت ارسال شده و با تکمیل پرونده سایر متقاضیان، اسامی آنها هم به سازمان بیمه سلامت ارسال می‌شود.

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: هزینه سالانه این خدمات بیمه‌ای، ۶۶۸ هزار و ۴۰۰ تومان است که بر اساس تفاهم نامه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت، ۵۰ درصد حق بیمه توسط وزارت بهداشت و ۵۰ درصد باقی مانده در قالب وام توسط صندوق رفاه دانشجویان پرداخت می‌شود. همچنین متقاضیان می‌توانند در صورت عدم تمایل به دریافت وام، مبلغ ۵۰ درصد باقی مانده را (۳۳۴ هزار و ۲۰۰ تومان) به صورت نقدی پرداخت کنند.

لاری در پایان  بیان کرد: دانشجویان متقاضی پوشش بیمه سلامت می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی portal.srd.ir درخواست خود را ثبت کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.