دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴

اعلام نتایج آزمون بخش معارفی جشنواره قرآنی هدهد/ شرکت ۵۴ هزار نفر در آزمون مرحله دانشگاهی

اشکرف

مسؤول برگزاری بخش معارفی بیست‌وپنجمین جشنواره قرآن‌وعترت دانشگاهیان وزارت بهداشت گفت: ۵۴ هزار نفر در آزمون بخش معارفی مرحله دانشگاهی جشنواره قرآنی هدهد شرکت کرده‌اند که این تعداد شامل ۴۴ هزار و ۳۳ نفر کارمند، ۸ هزار و ۲۱۶ نفر دانشجو و هزار و ۶۷۵ نفر عضو هیأت علمی است.

مرضیه اشکرف در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس قرآن‌وعترت مفدا، با بیان این‌که آزمون بخش معارفی به صورت همزمان در کل کشور در تاریخ ۲۲ مهرماه جاری برگزار شد، گفت: آزمون بخش معارفی بیست‌وپنجمین جشنواره قرآن و عترت، ۲۲ مهرماه و به صورت مجازی در تمام کشور برگزار شد که بسته به شرایط هر دانشگاه، امکان برگزاری آزمون به صورت مجازی و حضوری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی وجود داشت.

وی ادامه داد: این آزمون در ۱۰ رشته بخش معارفی از جمله «"آشنایی با احادیث اهل بیت (ع)"،"آشنایی با مفاهیم نهج البلاغه"،"آشنایی با مفاهیم صحیفه سجادیه"، "آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم"،"آشنایی با سیره معصومین (ع)"، "حفظ موضوعی قرآن کریم"، "احکام"، "پرسمان معارفی"،"سبک زندگی قرآنی" و "نماز"» برگزار شد.

برگزاری آزمون در نظم و انسجام در طول یک روز در تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

مسؤول برگزاری بخش معارفی بیست‌وپنجمین جشنواره قرآن‌وعترت دانشگاهیان وزارت بهداشت با بیان این‌که نظم و هماهنگی در سطح بسیار خوب و بالایی جهت برگزاری آزمون این بخش در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی دیده شد، افزود: برای برگزاری هر چه بهتر این رویداد بزرگ قرآنی، ساعت آزمون برای هر رشته در طول روز تقسیم بندی شد تا بدون تداخل و به شکل بهتری متسابقین بتوانند آزمون خود را انجام دهند.

در این دوره از جشنواره از پتانسیل اساتید و طراحان سؤال توانا و مجربی که در دوره‌های قبل جشنواره حائز رتبه‌های برتر شده بودند استفاده شد تا از توانایی استعدادهای کشف شده در جشنواره بهره لازم برده شود.این فعال قرآنی تصریح کرد: بر این اساس آزمون رشته "احکام" در ساعت ۹ الی ۹:۴۵، "نماز"، "سبک زندگی قرآنی"، "آشنایی با مفاهیم نهج البلاغه" ساعت ۱۰:۱۵ الی ۱۱، "آشنایی با سیره معصومین"، "آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم"، "آشنایی با مفاهیم صحیفه سجادیه"، ساعت ۱۲:۱۵ الی ۱۳ و"آشنایی با احادیث اهل البیت(ع)"، "پرسمان معارفی" و "حفظ موضوعی قرآن کریم" ساعت ۱۳:۳۰ تا ۱۴:۳۰ روز ۲۲ مهرماه به صورت همزمان در کلیه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار شد.

اشکرف کسب حد نصاب نمره را جهت شرکت برگزیدگان مرحله دانشگاهی بخش معارفی به مرحله کشوری ضروری دانست و گفت: شرکت کنندگان باید حداقل ۸۰ درصد نمره آزمون را جهت راه‌یابی به مرحله کشوری بخش معارفی کسب کنند، بر این اساس سهمیه هر دانشگاه در هر رشته جهت معرفی به مرحله کشوری در گروه کارکنان و دانشجویان به ازای هر ۴۰ نفر ۱ نفر، و در بخش اساتید به ازای هر ۵ نفر یک نفر است.

استفاده از داوران و طراحان سؤال توانا در بخش معارفی

وی با بیان این که در این دوره از جشنواره از داوران مجرب و طراحان سؤال برگزیده جشنواره، طی سال‌های قبل کمک گرفته شده است، بیان داشت: در این دوره از جشنواره از پتانسیل اساتید و طراحان سؤال توانا و مجربی که در دوره‌های قبل جشنواره حائز رتبه‌های برتر شده بودند استفاده شد تا از توانایی استعدادهای کشف شده در جشنواره نیز بهره لازم برده شود.

کارمندان در بخش معارفی بیشترین سهم را از مشارکت داشته‌اند

مسؤول برگزاری بخش معارفی بیست‌وپنجمین جشنواره قرآن‌وعترت دانشگاهیان وزارت بهداشت با بیان این‌که کارمندان در بخش معارفی بیشترین سهم را از مشارکت داشته‌اند، گفت: از ۵۴ هزار شرکت کننده در بخش معارفی جشنواره بیست‌وپنجم، کارمندان با ۴۴ هزار و ۳۳ نفر، بیشترین مشارکت را داشته‌اند و دانشجویان با ۸ هزار و ۲۱۶ و اساتید با هزار و ۶۷۵ نفر جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص داده‌اند.

شرکت کنندگان از ۲۵ مهرماه امکان اعتراض به سؤالات آزمون را دارا بوده‌اند و دانشگاه‌های علوم پزشکی ۲۹ مهرماه باید اسامی برگزیدگان خود را به ستاد اعلام کنند.این فعال قرآنی ابراز داشت: در این میان سهم خانم‌ها در مشارکت ۳۳ هزار و ۹۸۸ نفر و آقایان ۲۰ هزار و ۲۳۶ نفر بوده است که از مجموع ۳۳ هزار ۹۸۸ خانم شرکت کننده، سهم دانشجویان ۵ هزار و ۳۶۲، اساتید ۸۶۸ نفر و کارمندان ۲۷ هزار و ۷۵۸ نفر است. در بخش آقایان نیز دانشجویان با ۲ هزار و ۸۵۴ نفر، اساتید با ۸۰۷ نفر و کارمندان با ۱۶ هزار و ۵۷۵ نفر مشارکت خود را نشان داده‌اند.

مشارکت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیشترین تعداد ثبت‌نامی‌ها در بخش معارفی

مسؤول برگزاری بخش معارفی بیست‌وپنجمین جشنواره قرآن‌وعترت دانشگاهیان وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی مشهد را دارای بیشترین تعداد ثبت نامی در بخش معارفی جشنواره عنوان کرد و افزود: ۱۰  دانشگاهی که بیشترین مشارکت را در بخش معارفی این دوره از جشنواره داشته‌اند عبارتند از مشهد، شیراز، اردبیل، کرمانشاه، کردستان، شهرکرد، کاشان، ایلام، نیشابور و سبزوار که کارمندان و اساتید در دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند.

بیشترین تعداد ثبت‌نامی در رشته احکام بخش معارفی

اشکرف رشته احکام را دارای بیشترین تعداد شرکت کننده در بخش معارفی این دوره از جشنواره قرآنی هدهد دانست و ابراز داشت: سه رشته "احکام"، "سبک زندگی قرآنی" و "نماز"، بیشترین سهم از شرکت کنندگان را در این دوره از جشنواره به خود اختصاص داده‌اند به نحوی که در رشته "احکام" ۱۲ هزار و ۶۳۳ نفر، در رشته "سبک زندگی قرآنی" ۱۰ هزار و ۲۵۱ نفر و در رشته "نماز" ۹ هزار و ۸۹۸ نفر شرکت کرده‌اند.

وی در پایان زمان اعلام نتایج آزمون بخش معارفی را ۲۹ مهرماه جاری عنوان کرد و گفت: شرکت کنندگان تا ۲۵ مهرماه امکان اعتراض به سؤالات آزمون را دارا بوده‌اند و دانشگاه‌های علوم پزشکی ۲۹ مهرماه باید اسامی برگزیدگان خود را به ستاد اعلام کنند./انتهای پیام

کدخبرنگار: ۱۰۳۳۰

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.