سه‌شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۹

مسؤول بخش هنری ‌و صنایع دستی جشنواره قرآنی هدهد:

دریافت ۶ هزار اثر در بخش هنری‌و صنایع‌دستی جشنواره قرآنی هدهد/ داوری آثار آبان‌ماه جاری

دریافت آثار تجسمی بخش هنری و صنایع دستی بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت

مسؤول بخش هنری و صنایع دستی جشنواره قرآنی هدهد گفت: دریافت آثار تجسمی بخش هنری‌وصنایع‌دستی بیست‌وپنجمین جشنواره قرآن‌وعترت دانشگاهیان وزارت بهداشت، از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به دبیرخانه مرکزی جشنواره، که از ۱۹ مهرماه جاری آغاز شده است امروز ۳۰ مهرماه به پایان خواهد رسید در این بخش ۶ هزار اثر از سوی مخاطبین ارسال شده است.

فهیمه دهقان زاده در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس قرآن و عترت وزارت بهداشت، با اعلام این خبر گفت: تا به امروز ۴۰ دانشگاه از مجموعه ۶۴ دانشگاه علوم پزشکی وزارت بهداشت آثار حجمی و مربوط به بخش هنری و صنایع دستی جشنواره قرآنی هدهد در دوره بیست‌وپنجم را ارسال کرده‌اند و دیگر دانشگاههای علوم پزشکی تا فردا ۳۰ مهرماه فرصت دارند تا آثار خود را برای ما ارسال کنند.

این فعال قرآنی، تصریح کرد: در بیست‌وپنجمین دوره از جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، آثار بسیار خوبی از سوی شرکت کنندگان ارسال شده است که برخی آثار دارای کیفیتی بیش از آن چیزی است که در دوره‌های قبل مشاهده شده است. این موضوع با توجه به شرایط خاص کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا و مجازی برگزار شدن جشنواه قرآنی هدهد در سال جاری، نشان از توجه مخاطبان و شرکت کنندگان به این جشنواره دارد.

وی به رشته‌های بخش هنری و صنایع‌دستی در بیست‌وپنجیمن جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت اشاره کرد و ابراز داشت: این بخش دارای ۱۱ رشته از جمله "منبت و معرق"،"تابلو فرش"،"خوشنویسی (نسخ-نستعلیق)" "نقاشی"، عکاسی"، "تذهیب"، "فیلم کوتاه "، " طراحی پوستر"، "نمایش(تئاتر صحنه) "، "تیزر" و"نماهنگ" است که امسال برای اولین بار رشته تابلو فرش را نیز در در بخش هنری و صنایع دستی قرار دادیم که چند اثر نفیس نیز در این رشته به دست ما رسیده است.

دهقان زاده از داوری آثار در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی جهت غربالگری و شناسایی بهترین آثار جهت داوری مرحله کشوری به دبیرخانه مرکزی جشنواره قرآنی هدهد خبر داد و ابراز داشت:  برای اولین بار بنا شد که داوری اولیه آثار در مرحله کشوری بخش هنری و صنایع دستی در دانشگاه‌های علوم پزشکی انجام شود، این تصمیم قبل از شیوع ویروس کرونا بود تا آثار با کیفیت بالا و به نوعی بهترین آثار غربالگری و به دبیرخانه جشنواره ارسال شود. این تصمیم برای غربالگری بهترین آثار بوده است که در نهایت دو بار داوری بر روی آثار انجام خواهد شد به نحوی که در مرتبه اول دانشگاه‌ها بهترین آثار تجسمی در این بخش را داوری و برای دبیرخانه ارسال می‌کنند و در ادامه داوران مجرب و توانا در دبیرخانه مرکزی جشنواره،  داوری خود را انجام و برگزیدگان در این بخش را معرفی خواهند کرد.

مسؤول بخش هنری و صنایع دستی جشنواره قرآنی هدهد، بیشترین آثار رسیده تا به امروز را مربوط به دانشگاه‌های علوم پزشکی کاشان، اردبیل، کرمانشاه، شیراز و... عنوان کرد و گفت: برخی دانشگاه‌های حائز رتبه در دوره‌های قبل جشنواره در آثار تجسمی بخش هنری و صنایع دستی امروزآثار خود را در اختیار دبیرخانه مرکزی قرار خواهند داد که در نهایت داوری آثار در آبان ماه جاری انجام خواهد شد.

این فعال قرآنی به آمار آثار تجسمی در بخش هنری و صنایع دستی بیست‌وپنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: در بخش هنری و صنایع دستی ۶ هزار و ۹۰۲ اثر ارسال شده است که شامل شش هزار و ۸۲ اثر شامل رشته‌های: نمایش ۲۱ اثر، تابلوفرش ۹۰، تذهیب ۵۹، تیزر ۳۲، خوشنویسی ۷۰۳، طراحی پوستر ۴۷۴، عکاسی ۳ هزار و ۵۶۲، فیلم کوتاه ۹۵، کلیپ ۱۳۱، معرق و منبت ۱۵۶ و نقاشی ۷۵۹ اثر می‌باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تا این لحظه بیشترین آثار مربوط به رشته خوشنویسی بوده است، در هر رشته سه نفر برگزیده پس از انجام داوری‌ها معرفی خواهند شد که در ۱۱ رشته شامل ۳۳ نفر برگزیده خواهند بود.

برای مشاهده آثار بیشتر و گزارش تصویری این خبر روی متن کلیک کنید./انتهای پیام

کدخبرنگار: ۱۰۳۳۰