چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵

به همت اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان؛

برگزاری کارگاه آموزشی آنلاین "مدیریت استرس و افزایش شادکامی در زمان کرونا ویژه دانشجویان" در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر

 کارگاه آموزشی آنلاین "مدیریت استرس و افزایش شادکامی در زمان کرونا ویژه دانشجویان" در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر

رییس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: کارگاه آموزشی "مدیریت استرس و افزایش شادکامی در زمان کرونا ویژه دانشجویان" به مناسبت هفته بهداشت روان با مشارکت انجمن همتایاران سلامت روان دانشگاه برگزار شد.

محسن حسین بر در گفت و گو با خبرنگار سرویس آموزشی پژوهشی مفدا ایرانشهر با اعلام این خبر اظهار کرد: در این روزها که بیماری ویروسی کرونا در کشور ما جولان می دهد و جان بسیاری از هموطنانمان را گرفته، یکی از راهکارهای مقابله با آن، کنترل استرس و حفظ آرامش روحی در کنار رعایت پروتکل ها و ضوابط بهداشتی درمانی است.

وی افزود: دانشجویان یکی از اقشار آسیب پذیر جامعه به ویژه محصلین دانشگاه های علوم پزشکی هستند چون با وجود مجازی بودن کلاسهای تئوری، درسهای عملی و کارورزی آنها در بیمارستان و مراکز بهداشت و درمان است و حضورشان نیازمند رعایت نکات بهداشتی و درمانی می باشد.

رییس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر تصریح کرد: مدیریت استرس و افزایش روحیه در محیط بیمارستانی و مراکز درمانی برای سفید پوشان سلامت و دانشجویان مهم و ضروری است که در همین راستا به مناسبت هفته بهداشت روان، اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با مشارکت انجمن همتایاران سلامت روان دانشگاه کارگاه آموزشی آنلاین "مدیریت استرس و افزایش شادکامی در زمان کرونا ویژه دانشجویان" را با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار کرد.

وی بیان کرد: در این کارگاه 2 کارشناس روانشناسی این اداره راهکارهای "مدیریت استرس و شیوع افزایش روحیه در شرایط حساس کرونایی" در محیط منزل و کاری را برای دانشجویان بیان کردند.

وی تاکید کرد: استرس و اضطراب یکی از علل خطرناک کاهش عملکرد و ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن هستند و باید برای جلوگیری از این مسئله اقدامات لازم را در جهت افزایش نشاط و شادابی بدن و داشتن روحیه عالی انجام داد.

انتهای پیام/

عکاس خبرنگار: مینا دهقان

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.