دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷

بازدید مدیر دانشجویی و کارشناسان بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از آشپزخانه طبخ غذای دانشجویان

گزارش تصویری/ بازدید مدیر دانشجویی و کارشناسان بهداشتی از وضعیت طبخ غذای دانشجویان علوم پزشکی ایرانشهر

صبح امروز مدیر دانشجویی و فرهنگی به همراه مدیر مفدا، مسئول امور تغذیه، کارشناسان بهداشت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از آشپزخانه بیمارستان ایران برای بررسی وضعیت غذای دانشجویان و ارتقاء کیفیت آن بازدید کردند.

به گزارش مفدا ایرانشهر، پس از پیگیری های شورای صنفی دانشجویان و معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه برای ارتقاء  طبخ غذای دانشجویان، وضعیت مطلوب ایجاد شد اما طی هفته های اخیر مجددا دانشجویان نسبت به غذا و کیفیت پخت آن اعتراض داشتند.

در همین راستا صبح امروز مهناز دیده ور؛ مدیر دانشجویی و فرهنگی به همراه محمد حسین فلاح؛ مدیر مفدا، حلیمه علیزاده؛ مسئول امور تغذیه، هاجر شهلی بر؛ مسئل واحد سلامت محیط و کار و رخساره حیدری؛ کارشناس بهداشت محیط، مرکزبهداشت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از آشپزخانه بیمارستان ایران برای بازدید وضعیت طبخ و ارتقا کیفیت غذای دانشجویان بازدید کردند.

در این بازدید نحوه آماده سازی و نگهداری مواد اولیه، پخت و پز غذا و توزیع برای دانشجویان به طور دقیق و کامل بررسی شد و تذکرات لازم برای اصلاح وضعیت کیفی غذا به نماینده شرکت طرف قرارداد دانشگاه مجددا ابلاغ شد.

مهناز دیده ور در گفت و گو با خبرنگار سرویس صنفی، رفاهی مفدا ایرانشهر اظهار کرد: کمتر از یک ماه قبل با پیگیری شورای صنفی دانشجویان و معاونت فرهنگی و دانشجویی برای بهتر شدن کیفیت غذا دانشجویان تذکرات لازم به شرکت طرف قرداد دانشگاه به طور مکتوب و شفاهی ابلاغ شد که در مدت زمان کوتاهی به تعهدات خود عمل کرد.

وی افزود: طی هفته های اخیر سطح کیفی و کمی غذای دانشجویان کاهش یافته که پس از اعتراض آنها صبح امروز برای بررسی این وضعیت و حل چالش آن به همراه کارشناسان بهداشتی معاونت بهداشتی دانشگاه از آشپزخانه بیمارستان ایران بازدید کردیم.

مدیر دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر بیان کرد: در این بازدید از کلیه مراحل آماده سازی مواد اولیه، مکان نگهداری آنها تا نحوه طبخ، بسته بندی و ارسال برای توزیع بین دانشجویان بررسی شد و دستورالعمل های لازم برای افزایش و ارتقاء سطح کیفی و کمی تغذیه دانشجویان به نماینده شرکت طرف قرارداد دانشگاه بر طبق استاندارد های موجود برای اجرایی شدن آنها ابلاغ شد.

دیده ور گفت: اقدامات لازم برای بهبود شرایط تغذیه دانشجویان با همکاری شورای صنفی دانشجویان، معاونت فرهنگی و دانشجویی و سایر بخش ها تدبیر شده است اما در برخی موارد به دلیل کمبودها امکان تحقق برخی برنامه ها میسر نمی شود.

وی خاطر نشان کرد: تمام تلاش ما در معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ایجاد شرایط مطلوب برای رفاه و آسایش دانشجویان است اما گاهی اوقات کمبود بودجه و امکانات باعث می شود نتوانیم برخی کارها را انجام دهیم ولی با تمام توان اقدامات لازم را پیگیری و انجام می دهیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.