دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۴

به صورت ویدیو کنفرانس؛

سومین جلسه هم اندیشی "شورای مرکزی مجمع کانون‌های قرآن وعترت وزارت بهداشت" برگزار شد

نشست قرآنی

سومین جلسه هم اندیشی شورای مرکزی مجمع کانون‌های قرآن وعترت وزارت بهداشت به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش مفدا، سومین جلسه هم اندیشی "شورای مرکزی مجمع کانون‌های قرآن وعترت، دوشنبه ساعت ۱۲:۳۰ و با حضور دکترروح‌الله محمد علی‌نژاد عمران رییس مرکز قرآن وعترت وزارت بهداشت به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر علی نژاد رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت،استفاده از ظرفیت دانشجویی در فعالیت‌های قرآنی در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را یک اصل دانست و تصرح کرد: کانون‌های قرآن و عترت و مذهبی همواره به عنوان اهرم و بازوی توانمند ما هستند. استفاده از ظرفیت دانشجویی در فعالیت‌های قرآنی  یک اصل است. البته در برخی دانشگاه‌ها به جای هم‌افزایی کانون‌های قرآن و عترت با دیگر مجموعه‌ها و نهادهای فعال در دانشگاه، گاه حرکت‌های موازی و نگاه تقابلی دیده می‌شود.

وی اضافه کرد: در شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآنی دستگاه‌ها که در مرکز قرآن و عترت، به زعامت نهاد نمایندگی مقلم معظم رهبری رقم می‌خورد، این موضوع را مطرح کردیم و بنا شد در دل دانشگاه یک شورای هماهنگی فعالیت‌های قرانی شکل بگیرد تا با هم افزایی در مسیر فعالیت‌های قرآنی در دل دانشگاه‌های علوم پزشکی به موفقیت‌های بیشتر دست یابیم.

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با تاکید بر جایگاه نشریات قرآنی در میان نشریات دانشگاهی، گفت: باید به حوزه نشریات دانشجویی نیز بپردازیم، نشریات قرآنی غالبا مهجور هستند و ضرورت دارد مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت به صورت خاص در این حوزه ورود کند. اداره آموزش مرکز نیز برای تقویت نشریات قرآنی برنامه خواهد داشت، به واقع مجلات الکترونیک در ایام کرونایی در حوزه قرآن و عترت، انتظار و مهدویت می‌توانند اثر گذار باشند.

در این کنفرانس ویدیویی دوساعته، دبیران مجمع کانون‌های قرآن و عترت وزارت بهداشت به طرح موضوعاتی از جمله " چگونگی تشکیل انجمن‌های علمی قرآنی"، "فعال سازی نشریات قرآنی"، "برگزاری دوره‌های آموزشی"، "رتبه‌بندی کانون‌های قرآن وعترت دانشگاه‌های علوم پزشکی"، "سیر مطالعاتی برای دبیران و اعضای شورای مرکزی کانون‌های قرآن وعترت(ع)"، "شهدای قرآنی علوم پزشکی" و "جایگاه سفیران نور" پرداختند.

در این وبینار، حسین همتی معاون مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت و ولی‌الله صحبت‌لو رییس اداره تبلیغ وترویج مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت و مجری برگزاری این نشست، نیز حضور داشتند./انتهای پیام

کدخبرنگار: ۱۰۳۳۰

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.