شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴

در مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر مطرح شد؛

معیشت کارکنان، تکریم ارباب رجوع و رضایت مردم از خدمات، الویت دستگاه سلامت است

معارفه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر

سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهرگفت: رضایت مندی مردم از خدمات بهداشت و درمان و معیشت پرسنل و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر الویت مهم در ماموریت کاری جدید ما است.

به گزارش مفدا ایرانشهر، مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با حضور مدیر کل اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان، معاونت استاندر و فرماندار ویژه ایرانشهر، اعضای هیات رییسه، معاونین و مدیران دانشگاه، امام جمعه اهل سنت مسجد الزهرا(س)، رییس شورای اسلامی شهرستان، رییس دفتر نماینده حوزه انتخابیه ایرانشهر، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، مسکن و شهرسازی، فرماندهان ارشد نظامی شهرستان و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی با رعایت پروتکل بهداشتی در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه ایرانشهر برگزار شد.

 دکتر کامران کردی؛ سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با گرامی داشت هفته بسیج و تشکر از اعتماد مسئولین استان و وزیر بهداشت به خاطر انتصاب خود، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر یکی از بزرگترین دانشگاه های کشور است که بالغ بر یکهزار و ۳۰۰ نفر جمعیت تحت پوشش دارد و با وجود شاخص پراکندگی بالایی در سطح کشور منحصر به فرد است.

وی افزود: این شاخص پراکندگی بالا و جمعیت حساسیت کار را در حوزه بهداشت و درمان نشان می دهد و مرزهای زمینی و آبی به دلیل وسیع و طولانی بودن آنها برای مقابله با کرونا در جنوب سیستان و بلوچستان دارای حساسیت بهداشت و درمان است.

وی گفت: ارتقاء سطح سلامت شهرستان اولویت بهداشت و درمان را سر لوحه کار خود قرار داده تا بتوانیم خدمات شایانی به مردم ارائه دهیم همان طور که در طی سال های بعد از انقلاب و اخیر خیلی خدمات ویژه زیادی از سوی نظام و دولت منطقه ی جنوب بلوچستان ارائه شده که نشان از توجه خاص آنها به مردم و استان دارد.

سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر تصریح کرد: با وجود تخصص اعتبارات و احداث مراکز مختلف بهداشت و درمان هنوز کمبودهای احساس می شود که نیاز تا با برنامه ریزی و همکاری همه مردم و دستگاه ها آنها را برای رشد و توسعه جنوب استان در زمینه سلامت تامین کنیم.

دکتر کردی با اشاره به اهمیت نیرو انسانی و معیشت آنها اظهار کرد: معیشت کارکنان و پرسنل زحتمکش بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر الویت مهم بنده در این ماموریت خطیر است و تمام تلاش خود را برای پرداخت معوقات و حقوق عقب مانده نیروهای دانشگاه با عنایت وزارت بهداشت انجام خواهم داد.

وی افزود: پرسنل و کارکنان ما در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر یک سرمایه هستند، اما هنوز چارت سازمانی ما به دلیل کمبود نیرو ناقص بوده و سعی می کنیم با حمایت استانداری و پشتیبانی وزارت خانه آن را تکمیل و هر نیرو در محل خدمت اصلی خود باشد.

 وی گفت: تکریم ارباب رجوع و رضایت مندی مردم از خدمات ارائه شده بهداشت و درمان الویت بعدی است که سر لوحه کار قرار می دهیم تا همواره بهترین کیفیت خدمات را داشته باشیم و این مسئله نباید در مرکز یا دورترین نقطه حوزه دانشگاه فرقی داشته و مطلوب بودن آن در همه جا یکسان است.

 سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با اشاره به رصد و نظارت بر عملکرد دانشگاه تصریح کرد: مسئولیت ما امانتی از سوی نظام بوده که بر عهده ما گذاشته شده و همه مدیران و افراد زیر مجموعه باید اول خدا را شاهد و ناظر اعمال خود بدانند، ما هم در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از امروز کار نظارت و ارزیابی عملکرد مدیران را آغاز می کنیم تا در همه حوزه و بخش ها یک مدیر دلسور و خادم واقعی مردم عهده دار مسئولیت باشد.

 وی بیان کرد: نظام خدمات ارزنده ای را به مردم جنوب استان با تمام وجود ارائه می دهد و تمام تلاش ما در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر بهره مندی مردم از این خدمات ارزشمند حوزه بهداشت و درمان است تا جامعه ای سالم و با آرامش و آسایش داشته باشیم.

 دکتر کردی با اشاره به شرایط حساس کرونا و وضعیت قرمز ایرانشهر تاکید کرد: از مردم و شهروندان می خواهیم تا با رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، عدم برگزاری مراسمات و تجمعات در ایرانشهر و جنوب استان با کادر درمان و بهداشت ما که صادقانه در حال تلاش هستند، همکاری لازم را داشته باشند و همه باهم برای داشتن سلامتی و آؤامش زندگی تلاش کنیم.

 دکتر ابوذر کوثری؛ معاونت استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر ضمن تبریک انتصاب سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: مجموعه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان یکی از مهمترین و کارآمدترین دستگاه های اجرایی است که در ۲ حوزه تاثیر گذار آموزش و خدمات به مردم فعالیت می کند.

وی خاطر نشان کرد: حوزه کاری این دانشگاه با سلامت و بهداشت مردم به طور مستقیم مرتبط است و این نشان از اهمیت خاص جایگاه آن و شهرستان ایرانشهر در جنوب استان دارد.

معاونت استاندر سیستان و بلوچستان و فرماندار ویژه ایرانشهر اظهار کرد: اگر هر دستگاه و سازمانی در چارچوب وظایف ذاتی خود عمل کند قطعا در رسیدن به شرح وظایفش و ارائه خدمات موفق خواهد شد و وظیفه امروز آحاد مردم همکاری با آنها است تا از آسیب و ضربه احتمالی به دستگاه خدمت رسان و جامعه که می تواند به خود مردم متحمل شود، جلوگیری کنند.

 کوثری بیان کرد: شرایط فعلی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با همه گستردگی آن مطلوب است و مدیران زیادی برای ارتقاء آن زحمت کشیده که جا دارد از خدمات مرحوم دکتر امینی فرد نماینده اسبق مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی برای گرفتن مجوز دانشکده و دانشجو رشته پزشکی تشکر و قدردانی کنیم.

وی بااشاره با شرایط کرونایی کشور اظهار کرد: چند ماهی است که با ورود یک مهمان ناخوانده یک بار بر دوش پرسنل و کارکنان بهداشت و درمان سنگینی می کند که باید از این خدمات ارزشمند آنها در خط مقدم جبهه سلامت تشکر کنیم و همه مردم موظف هستند شیوه نامه های بهداشتی را طبق استاندارد ها رعایت کنند تا با همکاری یکدیگر بتوانیم این بحران را کنترل و زندگی را به روال عادی برگردانیم.

 فرماندار ویژه ایرانشهر تاکید کرد: وظیفه اصلی ما هم گام و هم قدم بودن در کنار دستگاه سلامت است و پرداخت مطالبات و معوقات کامل و عقب افتاده کادر درمان به ویژه جهادگران خط مقدم جبهه مبارزه با کرونا پرداخت شود تا کوچکترین خدشه ای در معیشت زندگی آنها وارد نشود.

 وی تصریح کرد: نباید انگیزه و اراده نیروها و پرسنل به خاطر معیشت شان کم شود و این امر بسیار مهم و ارزشمند است.

 کوثری گفت: حفظ و ماندگاری سرمایه انسانی یک مسئله مهم در دستگاه های اداری و اجرایی است و این موضوع دارای اهمیت خاص و ویژه در استان ما دارد به ویژه دستگاه سلامت که باید نگاه متفاوتی داشت و از تبعیض یا فرق بین نیرو بومی و غیر بومی پرهیز کنیم.

 وی افزود: کلیه کادر درمان دانشگاه ایرانشهر از هر کجای این کشور که باشند وظیفه شان خدمت رسانی به مردم است و باید حرمت و اخلاق آنها به طور یکسان حفظ شود.

 فرماندار ویژه ایرانشهر با اشاره به انتصاب سرپرست جدید دانشگاه اظهار کرد: شایعاتی مبنی بر عزل رییس اسبق دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در فضای مجازی مطرح شد که صحت ندارد و عده ای با نظر منفی قصد تخریب چهره وی را داشتند و دکتر امینی فرد برای ادامه تحصیل به تهران منتقل شدند.

در پایان دکتر کامران کردی، متخصص ارتوپد و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با حکم وزیر بهداشت به عنوان سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر معارفه و از زحمات دکتر محمد مهران امینی فرد با وجود عدم حضور در جلسه به دلیل شروایط کرونا و تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی ایران تجلیل شد.

انتهای پیام/

خبرنگار: عادل فعله گری

عکاس: محمد حسین فلاح

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.