چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۱

در گفتگو با دو عضو بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر مطرح شد؛

بسیج تدوام‌کننده راه انقلاب در زیر سایه شوم استکبار است/ ولایت پذیری، مجاهدت و دشمن شناسی شاخص‌های یک بسیجی

بسیج

۵ آذر ماه سالروز تشکیل بسیج به فرمان امام خمینی(ره) است که به عنوان یک نهاد مردمی و داوطلبانه تاثیر به سزایی در تدوام راه انقلاب داشته است. مفدا ایرانشهر به همین مناسبت با دو عضو بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفتگویی انجام داده است که می‌خوانید.

به گزارش مفدا ایرانشهر، روزهایی آغازین آذر ماه گرامی داشت از خودگذشتگی هایی است که برای سربلندی این سرزمین صورت گرفته تا مردمانش در رفاه و آسایش زندگی کنند و هرگز طعم تلخ حقارت زیر چنگال های مستکبرین را دیگر نچشند.

در آسمان پر نور عزت و افتخار انقلاب اسلامی اخترانی با درخشش بیشتر چشمها را به سمت و سوی خود جلب می کنند که این ستارگان فروزان به آرایش آسمان جهاد و شهادت جلوه ای دیگر بخشیند و در هستی آفرینش بسیجی نام گرفتند.

در ۵ آذر ۱۳۵۸ به فرمان حضرت امام خمینی(ره) تشکیل شد و پس از تصویب مجلس شورای اسلامی در دی ۱۳۵۹ قانوناً رسمیت پیدا کرد و سازمان بسیج یکی از نیروهای پنجگانه سپاه پاسداران است که نیروهای آن داوطلبانه جهت تحقق ارتش ۲۰ میلیونی مردمی تحت پوشش سپاه در می‌آیند تا در راستای انقلاب کارهای جهادی، خدمت رسانی و حراست از آزمان های امام و انقلاب گام بردارند.

یکی از حیاتی ترین وظایف بسیج، حفظ امنیت کشور به شمار می رود که شرکت پرشور در جنگ تحمیلی، نمونه برجسته ای از حضور موفق بسیج در صحنه امنیت ملی بوده است اما حضور پرنگ و به موقع در حوادث پیش بینی نشده مانند زلزله، سیل و توفان که هر ساله انسان های فراوانی را به کام مرگ می کشاند حاکی از حس غیرت و کشور دوستی بسیجیان دارد.

اقدامات جهادی و کارآفرینی بسیج طی چهل سال عمر انقلاب باعث شده تا همواره بازوی قویی برای انقلاب در توسعه عمرانی و محرومیت زدایی باشند و غیرممکن است نقطه ای را پیدا کنید که رنگ و بوی شجره طیبه بسیج در آن وجود نداشته باشد.

مطهره سرگزی؛ دانشجو رشته مامایی و جانشین خواهر بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از سیزده سالگی با بسیج دانش آموزی پا در این نهاد انقلابی گذاشته و به عنوان نیروی فرهنگی فعالیت خود را شروع کرده اما به طور جدی و مدوام آغاز فعالیتهایش با بسیج دانشجویی در سال ۹۶تاکنون بوده است.

وی در گفت و گو با خبرنگار سرویس فرهنگی مفدا ایرانشهر با گرامی داشت هفته بسیج اظهار کرد: به عنوان یک نیروی فرهنگی، جهادی  و دفاع مقدس در دوران دانش آموزی به ویژه مقطع دبیرستان  به عنوان نیروانسانی و دفاع مقدس و جانشین خواهر در دوران دانشجویی در بسیج فعالیت کردم، چون هدف من خدمت به جامعه و پاسداری از انقلاب اسلامی است و در این راه از هیچ کمک و فعالیتی دریغ نمیکنم و از تمام توان و استعدادهایم برایش با جان و دل مایه میگذارم.

وی افزود: من از فعالیت در این حوزه خسته نخواهم شد حتی اگر هیچکدام از کارهایم در هیچ کجا ثبت نشده باشند، چون احساس دین بزرگی نسبت به شهدا میکنم و پدربزرگ شهیدم و ادامه دادن راه او بزرگترین انگیزه من است.

وی گفت:یک بسیجی انقلابی و تاثیرگذار باید بتواند با همه اقشار جامعه ارتباط بگیرد، درمیان آنها نشست و برخاست کند و آگاهانه مسائل کشور وملت را بررسی کند و جسورانه برای حل آنها دنبال راه حل باشد.

جانشین خواهر بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر تصریح کرد: نقش بسیج دراین حوزه برهیچ کس پوشیده نیست همانطور که از سال  ۷۹طبق فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی کار خود را در حوزه سازندگی با نیروهای جهادی برای آبادانی روستاهای کشور بطورکاملا اختصاصی  آغاز کرده است و همچنان ادامه دارد.

 وی اذعان کرد: بسیج هم اکنون با کمک دانشجویان جهادگر و متخصصین تحلیل گر برای شناسایی مسایل و حل آنها نقشش در این حوزه بیشتر شده تاجایی که میبینیم در زمانهایی که مسائلی مثل سیل برای کشورمان پیش می آید پیشگام و اولین برای خدمت رسانی هستند و جهادگران بسیجی همیشه تا کمک و همدلی مردم توانستند بارهای بزرگی از دوش دولت و ملت بردارند.

سرگزی بیان کرد: قطعا اگر قرارباشد راه انقلاب اسلامی با وجود جنگ نرم موجود و حضور پررنگ استکبار روبروی ما، تداوم یابد و ارزشهای آن حفظ شود موثرترین نقش را بسیج در این عرصه خواهد داشت زیرا با قدرت معنوی افراد این نهاد و الگوگیری های مناسب و پیروی همه جانبه از رهبری همچنین کمک و یاری از خداوند و ولی امر (عج) قدرت فوق العاده ای برای اینکار دارد.

وی اشاره کرد: عشق به نظام و انقلاب و ایثارگری تنها چیزی که میتواند یک بسیجی جهادگر را دراین راه استوار و مستحکم باشد، چرا که این عرصه موانع و سختی های بسیاری دارد که جز با عشق به هدفی سوزان و تعهد برای رسیدن به آن نمیتوان این مسیر را طی کرد.

جانشین خواهر بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: او باید بتواند با توکل برخدا برای رسیدن به هدفش تلاش کند و همواره به این آیه دلگرم باشد که «و ان لیس للانسان الا ما سعی» (نجم۳۹) و اینکه برای انسان جز سعی و کوشش او نیست و سعیش بزودی دیده می شود او به نتیجه اش می رسد و سپس به او جزای کافی داده خواهد شد.

وی اضافه کرد: همانطور که یک عاشق پیوسته بدنبال معشوق است یک بسیجی ولایت پذیر پیوسته گوش بزنگ هر فرمانی از سوی رهبر خود می ماند، او اولین کسی است که شما را دعوت به صلح، دوستی،کمک و هرکار خیری میکند و تا جایی که ممکن باشد شما را برای دوستی با ولایت آماده می سازد، چون عشق در وجود او نسبت به رهبری دراکثر جنبه های زندگیش دیده می شود.

سرگزی خاطر نشان کرد: من آرزو نمیکنم بلکه سعی خواهم کرد تا آرزو برآورده کنم چرا که خود را وسیله ای برای تحقق ارزشهای اصیل اسلام ناب میدانم، تنها چیزی که میخواهم ببینم رفاه مالی، آرامش، شادی و سلامتی  تمام مسلمانان در سراسر کره زمین است.

وی در توصیه به نسل جوان انقلاب و بسیجی های پرشور اظهار کرد: توصیه میکنم فقط حضور داشته باشند کم یا زیاد فرقی نمیکند و یک هدف و مسیر را انتخاب کنند و مسئولیتی رابرعهده گیرند و با تمام توان و استعداد با هرچیزی که در اختیار دارند بکار بگیرند و تا تحقق هدفشان محکم گام بردارند، حتما یک الگو برای خود انتخاب کنند تا دوست و همراهشان برای این مسیر باشد البته برای این عرصه هیچ الگو و دوستی بهتر از شهدا نخواهند بود.

جانشین خواهر بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر تاکید کرد: توصیه جدی من مطالعه زندگی شهدا و وصیتهایشان است تا بسیجیان با آنها دوست و همراه باشند و پیوسته مطیع امر رهبر باشند چرا که مانند پدری دلسوز خیر و صلاح ما را در همه چیز درنظر دارند.

وی افزود: من فقط یک خواسته از تشکل بسیج و بسیجیان دارم آن هم این است که نگذارد خون شهدا و حق خانواده آنها پایمال شود، شاید برای کسانی که درخانواده شهدا نیستند این چیز مهمی نباشد اما میگویم که بدانید هیچ چیز برای یک دختر محبت و امنیت آغوش پدر نخواهد شد، چه بسیار دخترهایی که برای دفاع از انقلاب قهرمان داستان خود را ندارند و هیچ چیز مادی نمیتواند جایگزین این کمبود شود.

سرگزی بیان کرد: بسیج یعنی حضور بهترین، با نشاط ترین و با ایمان‌ترین نیروهای عظیم ملت درمیدان‌هایی که ‌برای منافع ملی و اهداف بالا کشورشان به ‌آنها نیاز دارد.

سید علی‌اکبر روستایی؛ دانشجو رشته پرستاری و جانشین برادر بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر که از اواخر دوره متوسطه اول با بسیج آشنا شده و تا پایان متوسطه دوم در بسیج دانش اموزی ‌فعالیت داشته حالا بیشتر از ۵ترم دربسیج دانشجویی در حوزه های علمی، فرهنگی  و اجتماعی  فعال است.

در گفت و گو با خبرنگار سرویس فرهنگی مفدا ایرانشهر گفت: بسیار خرسندم که در این نهاد انقلابی در حال فعالیت هستم و به نظر بنده توفیق الهی بوده تا بتوانم به عنوان یک نیرو بسیجی و جان بر کف به مردم جامعه ام در حال خدمت باشم.

وی افزود: بسیج نقش پر رنگی در توسعه و محرومیت زدایی دارد، زیرا نه تنها تمام جغرافیای کشور را بلکه کلیه نقاط شهری و روستایی را تحت پوشش قرار داده و از تنوع ماموریت و تعدد و گستردگی فراوان رده های وابسته در اقشار و صنوف مختلف در موضوعات گوناگون نیز برخوردار است.

روستایی اذعان کرد: بسیجیان در قبال اسلام و  انقلاب اسلامی تعهدی عظیم و رسالتی بزرگ دارند، پیمانی که با شهدای همرزم خود داشتند که پاسدار راه و اهداف آنان باشند این تعهد را با انجام پاسداری و تداوم راه اسلام و انقلاب ، می توانند ادا کنند.

وی بیان کرد: آنان در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی، علمی، فرهنگی و معنوی می توانند به اسلام و انقلاب اسلامی خدمت کرده و در رفع مشکلات آن بکوشند، کار و تلاش آنها در این زمینه ها نشان دهنده عزم و اراده استوار آنان و شوق و علاقه شان به حفظ اسلام، انقلاب و سازندگی ایرانی آباد، مستقل و سعادتمند است.

جانشین برادر بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر اشاره کرد: رهبری یکی از ارکان مهم هر انقلابی است که در تبیین استراتژی انقلاب، پیروزی و سپس هدایت و تداوم آن نقش اساسی دارد، از این رو، پیوند بسیجیان با رهبری انقلاب بسیار مهم است.

روستایی تاکید کرد: اطاعت و تبعیت از فرامین رهبری اقدامی است در جهت تداوم انقلاب و حمایت از آن. این ارتباط ضمن نمودار ساختن پیوند معنوی بسیجیان با سلسله ولایت و اعتقاد به نظام، نبوت و امامت در فرهنگ شیعی، نگرش او را نسبت به مسئله حکومت و رهبری در عصر غیبت امام زمان(عج) نیز نشان می دهد.

وی اضافه کرد: از طرفی اگر بسیجی خواهان حفظ انقلاب و دستاوردهای آن است و سعی در رفع مشکلات آن دارد، استحکام پیوند او با رهبری، ضامن تحقق این خواسته می باشد و او می تواند با اتصال به رشته ولایت و رهبری، اتصال خود را با انقلاب اسلامی حفظ نموده و رسالت خویش را در قبال آن، که همانا حفظ ارزشها و تلاش در جهت تحقق اهداف و آرمانهای آن است، به انجام برساند.

وی خاطر نشان کرد: بسیجی بودن فقط به ظاهر نیست بلکه درمیدان عمل باید شاخصه هایی مثل الگو و نمونه بودن، تبعیت و حمایت از حق، تفکر و تعقل عاقلانه، نرم خویی، سعه صدر، عشق و اطاعت از رهبر انقلاب و روحیه عدالتخواهی و ظلم ستیزی را در جامعه عملی کند.

وی گفت: ولایت پذیری و اطاعت محض یک بسیجی از رهبرانقلاب با وجود شاخصه هایی مثل بصیرت، مجاهدت و دشمن شناسی مشخص می شود و آرزوی من به عنوان یک فعال بسیج پیروز حق بر باطل و ظهور منجی بشریت حضرت ولی عصر(عج) است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.