دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶

مرحله کشوری «آزمون بخش معارفی» جشنواره قرآنی هدهد امروز برگزار می‌شود

جشنواره هدهد

مرحله کشوری آزمون بخش معارفی بیست و پنجمین جشنواره قرآنی هدهد یادواره شهید حاج قاسم سلیمانی امروز دوشنبه ۱۰ آذر ماه جاری به صورت همزمان در سراسر کشور آغاز خواهد شد و تا سه‌شنبه ۱۱ آذر ماه جاری ادامه خواهد داشت.

به گزارش مفدا شهرکرد به نقل از مفدا؛ مرحله کشوری آزمون بخش معارفی بیست‌وپنجمین جشنواره قرآنی هدهد یادوآره شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی که پیش از این به دلیل نقص فنی به تعویق افتاده بود، امروز دوشنبه ۱۰ آذرماه ۹۹ به صورت همزمان در سراسر کشور آغاز خواهد شد و تا سه‌شنبه ۱۱ آذرماه ادامه خواهد داشت.

بر این اساس روز دوشنبه ۱۰ آذرماه، از ساعت ۱۲:۳۰ لغایت ۱۳:۳۰، آزمون رشته‌های ”حفظ موضوعی قرآن کریم”، ”آشنایی با احادیث اهل بیت (ع)” و ”آشنایی با مفاهیم نهج‌البلاغه” برگزار خواهد شد، برگزاری آزمون رشته‌های ”احکام” و ”سبک زندگی اسلامی” نیز در همین روز از ساعت ۱۳:۳۰ لغایت ۱۴:۳۰ به انجام می‌رسد.

روز سه‌شنبه ۱۱ آذرماه نیز آزمون رشته‌های ”نماز” و ”آشنایی با صحیفه سجادیه” از ساعت ۱۲:۳۰ لغایت ۱۳:۳۰ و آزمون رشته‌های ”آشنایی با سیره معصومین (ع)”، ”پرسمان معارفی” و ”آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم” نیز از ساعت ۱۳:۳۰ لغایت ۱۴:۳۰ برگزار می‌شود.

گفتنی است بر اساس زمان بندی جدید صورت گرفته، مدت زمان تمامی آزمون‌ها ۲۵ دقیقه خواهد بود.

در آزمون مرحله کشوری بخش معارفی جشنواره قرآنی هدهد، هزار و ۴۹۴ نفر به رقابت خواهند پرداخت که از این تعداد ۴۴۰ نفر دانشجو، ۳۱۹ نفر استاد و ۷۳۵ نفر کارمند هستند.

این آزمون در ۱۰ رشته بخش معارفی از جمله «"آشنایی با احادیث اهل بیت (ع)"،"آشنایی با مفاهیم نهج البلاغه"،"آشنایی با مفاهیم صحیفه سجادیه"، "آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم"،"آشنایی با سیره معصومین (ع)"، "حفظ موضوعی قرآن کریم"، "احکام"، "پرسمان معارفی"،"سبک زندگی قرآنی" و "نماز"» برگزار خواهد شد.

گفتنی است ابلاغ نامه برگزاری مرحله کشوری آزمون بخش معارفی جشنواره قرآنی هدهد به دانشگاه‌های علوم پزشکی فردا سه‌شنبه ۴ آذرماه صورت خواهد گرفت.

برگزیدگان در این مرحله از جشنواره در هر رشته سه نفر خواهند بود که شرکت کنندگان باید حداقل ۸۰ درصد نمره آزمون را جهت  قبولی در آزمون کسب کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.