سه‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۵

با مشارکت ۱۲۹۰ نفر؛

مرحله کشوری آزمون بخش معارفی جشنواره قرآنی هدهد برگزار شد

آزمون معارفی

مرحله کشوری آزمون بخش معارفی جشنواره قرآنی هدهد به مدت ۲ روز و در ۱۰ رشته با مشارکت هزار و ۲۹۰ برگزار شد.

به گزارش مفدا، مرحله کشوری آزمون بخش معارفی بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت طی روزهای ۱۰ و ۱۱ آذرماه ۹۹ به صورت همزمان و مجازی در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد.

بر این اساس در مرحله کشوری بخش معارفی بیست و پنجمین جشنواره قرآنی هدهد در ۱۰ رشته «"آشنایی با احادیث اهل بیت (ع)"،"آشنایی با مفاهیم نهج البلاغه"،"آشنایی با مفاهیم صحیفه سجادیه"، "آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم"،"آشنایی با سیره معصومین (ع)"، "حفظ موضوعی قرآن کریم"، "احکام"، "پرسمان معارفی"،"سبک زندگی قرآنی" و "نماز"» ۱۲۹۰ نفر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

طبق برنامه ریزی صورت گرفته در تاریخ ۱۰ آذرماه ۹۹، و در روز ابتدایی برگزاری آزمون مرحله کشوری بخش معارفی جشنواره قرآنی هدهد در ۵ رشته "حفظ موضوعی قرآن کریم، "آشنایی با احادیث اهل البیت(ع)، "آشنایی با مفاهیم نهج‌البلاغه،" "احکام"، و "سبک زندگی اسلامی" ۶۴۰ نفر به صورت همزمان با یکدیگر به رقابت پرداختند که از این تعداد در رشته احکام ۲۰۲ نفر، آشنایی با احادیث اهل البیت(ع) ۹۵ نفر، سبک زندگی اسلامی ۱۳۲ نفر، آشنایی با مفاهیم نهج‌البلاغه ۱۲۷ نفر و حفظ موضوعی قرآن کریم نیز ۸۴ نفر شرکت کرده‌اند.

در روز دوم این رقابت‌ها که امروز ۱۱ آذر ماه برگزار شد در پنج رشته "آشنایی با مفاهیم صحیفه سجادیه"، "آشنایی با سیره معصومین (ع)"، "آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم"، "نماز" و "پرسمان معارفی" ۶۵۰ نفر با یکدیگر به رقابت پرداختند که از این تعداد در رشته آشنایی با مفاهیم صحیفه سجادیه ۱۲۵ نفر، آشنایی با سیره معصومین (ع) ۱۶۹ نفر، آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم ۸۷ نفر، نماز ۱۸۰ نفر و پرسمان معارفی ۸۹ نفر مشارکت داشته‌اند.

برگزیدگان در این مرحله از جشنواره در هر رشته سه نفر خواهند بود که شرکت کنندگان باید حداقل ۸۰ درصد نمره آزمون را جهت قبولی در آزمون کسب کنند، شرکت کنندگان در سه گروه اساتید، کارکنان و دانشجویان در بخش معارفی به عنوان پرمخاطب‌ترین بخش از جشنواره قرآنی هدهد مشارکت داشته‌اند.

نتایج برگزیدگان مرحله کشوری آزمون "بخش معارفی" بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت ۲۰ آذر ماه جاری اعلام خواهد شد.

گفتنی است  اختتامیه بیست‌وپنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت "یادوآره شهید حاج قاسم سلیمانی" دوم دی‌ماه جاری برگزار خواهد شد./انتهای پیام

کدخبرنگار: ۱۰۳۳۰

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.