چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۵

کانون‌های قرآن و عترت و کانون‌های مذهبی وزارت بهداشت رتبه بندی می‌شوند

نشست وبیناری معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی با حضور دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در نشست وبیناری معاونان فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزاری دوره‌های تدبر در قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی، تلاش برای رتبه‌بندی کانون‌های قرآن و عترت و کانون‌های مذهبی همچنین رتبه بندی نشریات قرآنی و برگزاری جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان را از فعالیتهای پیش روی مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت دانست.

دکتر روح‌الله محمد علی‌نژاد عمران رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در اجلاس وبیناری معاونان فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت که روز سه شنبه ۱۱ آذر در سالن شهید احدی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزار شد برنامه‌های پیش روی مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت  را تشریح کرد.

وی با بیان این‌که دانشگاه‌ها اهتمام بسیار خوبی به برنامه‌های هفته قرآن و دانشگاه، داشتند به اجرای "طرح تدبر و آشنایی با مفاهیم قرآن" اشاره کرد و ابراز داشت: پس از اجرای مرحله اول این طرح که به صورت پایلوت در ۹ دانشگاه در آبان و آذر ماه سال ۱۳۹۸ برگزار شد، مرحله دوم در بهمن سال ۱۳۹۸ اجرا شد و اکنون گروه دوم از دانشگاه‌های علوم پزشکی جهت برگزاری این طرح، تحت پوشش قرار گرفته‌اند با این تفاوت که این دوره به صورت وبیناری در حال برگزاری است.

دانشجویان دارای حداقل ۴۰ نفر شرکت‌کننده دانشجو می‌توانند طرح تدبر و آشنایی با قرآن کریم را برگزار کنند

او با بیان این‌که استقبال خوبی در برگزاری این دوره از سوی اساتید دیده شده است، ابراز داشت: اگر در دانشگاه‌های علوم پزشکی حداقل ۴۰ شرکت‌کننده دانشجو متقاضی برگزاری دوره "طرح تدبر و آشنایی با قرآن" باشند، این آمادگی وجود دارد که مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت این دوره را ویژه این دانشگاه‌ها برگزار کند.

۷۴ هزار نفر رشته در بیست و پنجمین جشنواره قرآنی هدهد شرکت کرده‌اند

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت به برگزاری مرحله کشوری بخش معارفی جشنواره قرآن و عترت در دور بیست و پنجم اشاره کرد و افزود: این روزها جشنواره قرآنی هدهد برگزاری مرحله کشوری آزمون بخش معارفی را پشت سر می‌گذارد، علی‌رغم مجازی شدن برگزاری بیست و پنجمین دوره از جشنواره قرآنی هدهد، قریب به ۷۴ هزار نفر رشته شرکت کننده، ثبت نام خود را در این دوره نهایی کرده‌اند که بسیار خوشحال کننده است.

علی‌نژاد با اشاره به میزبانی جشنواره ملی قرآن، از سوی وزارت بهداشت گفت: این جشنواره محل رقابت برگزیدگان قرآنی دستگاه‌های مختلف است که طی جلساتی با دوستان شورای هماهنگی در حال انجام برنامه‌ریزی جهت برگزاری این برنامه به وجه احسن هستیم. در دو حوزه کانون‌های قرآن و عترت و کانون‌های مذهبی طی تعامل و تفاهم با اداره کل فرهنگی به دنبال ایجاد استقلال بیشتر مراکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در این حوزه هستیم تا تقویت فعالیت‌های کانونی را فراهم کنیم.

رتبه‌بندی کانون‌های قرآن و عترت، کانون‌های مذهبی و نشریات قرآنی در دست اقدام است

این مقام مسؤول از رتبه‌بندی "کانون‌های قرآن و عترت، کانون‌های مذهبی و نشریات قرآنی" دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد و گفت: با انجام این رتبه‌بندی سهم عزیزان ما در حوزه نشریات قرآنی در جشنواره‌هایی مانند تیتر پررنگ‌تر دیده خواهد شد.

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در پایان از فعال شدن "دبیرخانه شهدای نظام سلامت با محوریت شهدای قرآنی" نظام سلامت در مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت خبر داد و گفت: امیدواریم ما به ازای این حرکت بتوانیم قدردان شهدای عزیزمان در حوزه نظام بهداشت و سلامت باشیم.

کدخبرنگار:۱۰۴۳۰

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.