شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳

کارشناس فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر تاکید کرد؛

کانون‌های فرهنگی دانشجویی؛ مطالبه‌گر مسائل فرهنگی و عامل توسعه اجتماعی جامعه

ایرانشهر

کارشناس فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: کانون های فرهنگی دانشجویی امروز نقش موثری در مطالبه گری مسائل فرهنگی جامعه در مواجه با جنگ نرم دشمن دارند و میتوانند باعث رشد و توسعه اجتماعی کشور شوند.

مونا نارویی در گفت و گو با خبرنگار سرویس فرهنگی مفدا ایرانشهر اظهار کرد: دشمن در طی چهار دهه از عمر انقلاب همواره سعی داشته تا با استفاده از ابزار جنگ نرم به فرهنگ و اعتقادات اسلامی ما ضربه وارد کند، چون به خوبی می داند در میدان نظامی گر و نبرد توان مقابله با ما را ندارد.

وی افزود: هجمه های فرهنگی با استفاده از بهره گیری از صدها شبکه ماهواره ای، رادیویی و بستر فضای مجازی امروز گویا عزم جدی دشمنان قسم خورده انقلاب و اسلام را دارد که می خواهند با هر ترفند و برنامه ای، فرهنگ و تمدن بی ریشه و فسادوار خود را به ما تحمیل کنند.

کارشناس فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر تصریح کرد: فعالان فرهنگی و اجتماعی امروز طلایه داران خط مقدم جنگ نرم هستند که می توانند با برنامه ریزی و انجام فعالیت های مداوم و کارساز در برابر این هجمه های فرهنگی ایستادگی کنند و نقش بسزایی در گسترش فرهنگ انقلابی و اسلامی ما داشته باشند.

کانون‌های فرهنگی موتور محرکه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه

وی با اشاره به نقش اساسی کانون های فرهنگی دانشجویی در دانشگاه ها بیان کرد: ساماندهی و نهادینه کردن فعالیت‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی، پیش شرط ‹‹ توسعه فرهنگی ›› و از لوازم و مقدمات ضروری آن است که اهتمام به شکل‌گیری و تقویت ‹‹ کانون‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی ›› در دانشگاهها، از عمده‌ترین راه کارهایی است که به این امر مهم، جامه عمل می پوشاند.

وی تاکید کرد: کانون های تخصصی فرهنگی دانشجویی موتور محرکه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه‌ علوم پزشکی هستند و باید به آنها توجه خاصی شود تا با استفاده از ظرفیت دانشجویان فعال همواره چراغ آنها روشن باشد.

نارویی گفت: کانون های فرهنگی دانشجویی نقش موثری در برابر برنامه های دشمن دارند و می توانند با بهره گیری از فرهنگی های ناب ایرانی اسلامی باعث رشد و توسعه جامعه باشند.

وی با اشاره به انتخاب دبیران کانون های فرهنگی دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر خاطر نشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر دارای ۱۰ کانون فرهنگی، هنری و ادبی است که دبیران آن از بین فعالان دانشجویی و از طریق انتخابات بین اعضای شورای مرکزی انجام می شود که امسال به دلیل شرایط کرونا این انتخابات به صورت مجازی و از اواسط الی آخر آبان برگزار شد.

وی اظهار کرد: دانشجو میلاد باقری؛ کانون شعر و ادب، فاطمه زوری گرگ؛ همتایاران سلامت، عطیه رودینی؛ جهادی، محیا شهرکی؛ هنرهای نمایشی، علی پهره دل؛ خیریه، علیرضا خالقی؛ هلال احمر، آرمان فاطمی؛ نماز، جلال پذیرش؛ اخلاق حرفه ای، شمیم صادقی؛ قرآن، اسرا ابراهیمی؛ گام به عنوان دبیران کانون ها از سوی دانشجویان انتخاب شدند.

وی یادآور شد: با توجه به نقش موثر دانشجویان بروی فرهنگ و رشد تعالی جامعه این کانون کانون ها می تواند بهترین مطالبه گر در مسائل فرهنگی و اجتماعی کشور و سد محکمی برای توطئه دشمنان باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.