دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳

دبیر انجمن علمی مامایی دانشگاه:

کارگاه آموزشی مهارت های زایمان در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر برگزار می شود

ایرانشهر

دبیر انجمن علمی مامایی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: کارگاه آموزشی مهارت های زایمان با هدف سلامت مادر و فرزند ویژه دانشجویان به صورت مجازی برگزار می شود.

مریم برهانزهی در گفت و گو با خبرنگار سرویس آموزشی، پژوهشی مفدا ایرانشهر با اعلام این خبر بیان کرد: مراقبت از مادران باردار قبل از زایمان نقش موثری و بسزایی در سلامت مادر و فرزند دارد که باید در جامعه به این امر مهم توجه ویژه ای شود.

وی افزود: این مراقبت ها باید از روز ابتدایی تشخیص بارداری مادر تحت نظر یک دکتر متخصص یا ماما باشد و خانواده ها هم باید دستورالعمل های لازم را دقیق اجرا کنند.

وی اظهار کرد: زایمان موفق زمانی انجام خواهد شد که تمام اقدامات لازم برای سلامت مادر و فرزند در دوران بارداری صورت گرفته تا حین زایمان هیچ مشکل و خطری برای سلامت مادر و فرزند نباشد.

دبیر انجمن علمی مامایی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: کارگاه آموزشی اورژانس ها و فوریت های مامایی با هدف بهبود کیفیت زایمان مادر  به همت انجمن علمی مامایی و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر برگزار می شود.

برهانزهی تاکید کرد: این کارگاه نقش موثری در ارتقاء سطح علمی و آموزشی افراد دارد و باعث کاهش مرگ و میر مادران که یکی از مهمترین شاخص های سازمان جهانی بهداشت است، خواهد شد.

وی تصریح کرد: این کارگاه با حضور زهره میرکازهی؛ استاد رشته مامایی و عضو هیئت علمی دانشکده مامایی و پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در فضای اسکای روم به آدرس  https://www.skyroom.online/ch/edc123/mirkazehi  روز پنج شنبه ساعت 15 برگزار می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.