شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۲

دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه؛

حقیقت قرآن شفا برای درمان دردهای روحی و جسمی انسان است/ برگزاری وبینار ترجمه و تفسیر آیات ویژه حوزه سلامت در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر

قرآن

دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: وبینار ترجمه و تفسیر آیات ویژه حوزه سلامت برای اساتید و کارکنان به همت کانون قرآن و عترت با همکاری دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر برگزار شد.

شمیم صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی مفدا، ایرانشهر اظهار کرد:  وبینار ترجمه و تفسیر آیات با هدف تبیین  و بیان راهکارهای عملی در حوزه سلامت ویژه اساتید و کارکنان به همت کانون قرآن و عترت با همکاری دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر برگزار به مدت یکروز برگزار شد.

وی افزود: در موضوع قرآن پژوهی و طب، بررسی شاخصهای جامعه سالم برای ارتقاء سلامت روحی وجسمی، معنوی و مادی، باطنی و ظاهری فرد و جامعه ضرورت دارد.

وی تصریح کرد: تربیت انسان سالم و عینیت یافتن جامعه سالم هدف از نزول قرآن کریم است و شاخص های جامعه سالم قرآنی، بستگی به اصول تکاملی بهداشت روانی انسان در ارتباط خود و با خدا و خلق دارد.

دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: در اسلام مفهوم سلامت در آموزه های دینی در انحصار سلامت جسم نیست بلکه سلامت معنوی را هم شامل می شود و قرآن و حدیث، حقیقت قرآن را شفا برای درمان درد های روحی و جسمی انسان دانسته و این قانون الهی راهنمای درک حقیقت سلامت است.

صادقی خاطر نشان کرد: ترویج سبک زندگی قرآنی و گسترش معنویت در جامعه به ویژه در میان کارکنان و دانشجویان دانشگاه ضروری است و باید اقدامات لازم فرهنگی در این زمینه با همکاری همه دستگاه ها انجام شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.