سه‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰

برگزیده بیست و پنجمین جشنواره هدهد در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه؛

رهنمودهای قرآن و ائمه اطهار همواره سرلوحه زندگی من بوده است

2120

یگانه بیابانی، دارنده مقام سوم و برگزیده بیست و پنجمین جشنواره قرآنی وزارت بهداشت و از کارکنان ستاد دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار داشت: در تاثیر قرآن در زندگی و کارم به همین بسنده می کنم که با عنایت خداوند هیچ گاه در صدد ضایع کردن حقوق دیگران نبوده و همواره رهنمودهای قرآن و ائمه اطهار را سرلوحه زندگی خود قرارداده ام.

بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت با اعلام نفرات برتر به کار خود پایان داد. از این رو با برخی از برگزیدگان این جشنواره در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه که در سه رده کارکنان، اساتید و دانشجویان شرکت کرده بودند به گفتگو در این راستا پرداختیم.

"یگانه بیابانی"، دارنده مقام سوم و برگزیده بیست و پنجمین جشنواره قرآنی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از کارکنان ستاد دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بوده که در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار سرویس فرهنگی پایگاه اطلاع رسانی مفدا کرمانشاه از تجربیات حضور خود در این دوره از جشنواره می گوید که در ادامه آمده است؛

انگیزه ای که باعث شد شما در این دوره از جشنواره قرآنی شرکت کنید چی بوده و آیا سابقه حضور در این جشنواره و سایر جشنواره های فرهنگی و قرآنی رو داشتید؟

انگیزه بنده از حضور در جشنواره قرآنی، انس و الفت هرچه بیشتر با قرآن، ادعیه و برخوداری از مواهب آن بود. بله، قبلا هم در این جشنواره شرکت داشتم البته هرسال شرکت می کنم اما با لطف خداوند دو سال پیاپی است که توانستم در کشور موفق به کسب مقام شوم.

با توجه به شرایطی که بعد از اپیدمی بیماری کرونا به وجود آمد و مجازی شدن بسیاری از برنامه ها و جشنواره ها، چه عاملی سبب شد تا این موضوع را محدودیت یا مانعی در جهت شرکت در این جشنواره تلقی نکنید و به روال هر سال در رقابت های جشنواره حضور داشته باشید؟

طبیعتا زندگی در جریان است و من ابتدا فکر می کردم که با توجه به اپیدمی کرونا مسابقات برگزار نمی شود، اما خوشبختانه با تلاش و زحمات دست اندرکاران، این امر بصورت مجازی محقق شد و ما نیز خرسند از این مسئله در این دوره از مسابقات شرکت نمودیم.

سطح این دوره از جشنواره را چگونه ارزیابی می کنید؟

به نظرم مسابقه در سطح بسیار خوبی برگزار شد و حتی با وجود محدودیت های که ناشی از پاندمی ویروس کرونا بود، شرکت کنندگان حضور گسترده تری نسبت به سال های گذشته داشتند و این امر نشان از جایگاه قرآن در میان افراد دارد.

نقاط ضعف و قوت برگزاری این دوره از جشنواره را چگونه ارزیابی می کنید؟

نقطه قوت این دوره از جشنواره برگزاری در زمان مناسب و رعایت تمامی نکات و پروتکل های بهداشتی بود و از نقاط ضعف آن نیز می توان به عدم برگزاری در استان میزبان که امسال قرار بود در شهر مشهد برگزار شود، می توان اشاره کرد که مسلما دلیل آن شرایط پیش آمده از بیماری کووید ۱۹ بود ولی به شکلی همه آرزو داشتیم که موفقیت در این جشنواره موجب شود تا به زیارت و پابوسی حضرت رضا علیه السلام مشرف شویم.

از حس و حال خودتون در کسب این عنوان و موفقیت برای ما بگید.

مسلما حس خیلی خوبی دارم، هرچند نسبت به سال گذشته از نطر کسب رتبه تنزل داشتم و از مقام دوم به سوم رسیدم ولی بازهم خدا را شاکرم، چون تیم دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مقام های زیادی به دست آود و دانشگاه ما توانست به رتبه دوم کشوری ارتقاء یابد.

و در پایان از تاثیری که قرآن و انس گرفتن با آن در زندگی و کار شما داشته برای ما بفرمایید.

در تاثیر قرآن در زندگی و کارم به همین بسنده می کنم که با عنایت خداوند هیچ گاه در صدد ضایع کردن حقوق دیگران نبوده و همواره رهنمودهای قرآن و ائمه اطهار را سرلوحه زندگی خود قرارداده ام.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.