چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵

"رضوان شکربیگی"، برگزیده بیست و پنجمین جشنواره هدهد در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه؛

در کنار هزاران برنامه و اپلیکیشن، جای خالی اپلیکیشن های قرآنی و مذهبی به وضوح حس می شد

212

بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت با اعلام نفرات برتر به کار خود پایان داد. از این رو با برخی از برگزیدگان این جشنواره در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه که در سه رده کارکنان، اساتید و دانشجویان شرکت کرده بودند به گفتگو در این راستا پرداختیم.

بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت با اعلام نفرات برتر به کار خود پایان داد. از این رو با برخی از برگزیدگان این جشنواره در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه که در سه رده کارکنان، اساتید و دانشجویان شرکت کرده بودند به گفتگو در این راستا پرداختیم.

"رضوان شکربیگی"، دارنده مقام اول و برگزیده بیست و پنجمین جشنواره قرآنی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در رشته تولید اپلیکیشن های قرآنی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بوده که در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار سرویس فرهنگی پایگاه اطلاع رسانی مفدا کرمانشاه از تجربیات حضور خود در این دوره از جشنواره می گوید که در ادامه آمده است؛

با وجود پاندمی بیماری کرونا و شرایط به وجود آمده ناشی از آن مثل محدود شدن برنامه ها به فضای مجازی، چی شد که تصمیم گرفتید در این دوره از جشنواره حضور پیدا کنید.

انجام فعالیت های قرآنی بنده به سال های قبل و پیش از اپیدمی بیماری کرونا برمیگردد و تقریبا پس از اختتامیه جشنواره بیست و چهارم بود که من فعالیت های خود را برای جشنواره بعدی شروع کرده بودم و با توجه به قرنطینه و تعطیلات ناشی از آن که زمان بیشتری در اختیار ما قرار گرفت، فرصت را غنیمت شمردم که فعالیت های خود را در زمینه قرآنی بیشتر کنم.

شما در این دوره از جشنواره قرآنی هدهد در رشته تولید اپلیکیشن های قرآنی موفق به کسب رتبه اول شدید، از نحوه آشنایی خودتون با این رشته و شرکت در این بخش برای ما بفرمایید.

از آنجایی که امروزه دسترسی به موبایل و فضای مجازی برای اکثریت سنین و اقشار فراهم شده، در کنار هزاران برنامه و اپلیکیشن ساخته شده در موضوعات مختلف، جای خالی اپلیکیشن های قرآنی و مذهبی به وضوح حس می شد و تلاش من بر این است که این راه را ادامه دهم و با کمک دوستان و اساتید علاقه مند بتوانیم برنامه های جدیدتر و کاربردی تری را طراحی نماییم.

با توجه به تجربیاتی که در این راستا بدست آوردید، بنظر شما چگونه می توان در این رشته درخشید؟

گام اول برای موفقیت در هر رشته ای دغدغه داشتن در آن زمینه می باشد. در گام بعدی ایده های نو و متناسب با شرایط جامعه امروزی قرار دارد و در پایان آموزش صحیح و پیدا کردن مهارت های لازم برای ساخت یک اپلیکیشن بسیار ضروری بوده که بایستی به آن توجه داشت. البته لازم می دانم که این نکته را عنوان کنم که علاقه مندان به این حوزه بایستی توجه ویژه ای به گرافیک و زیبایی کار داشته باشند، به گونه ای که اثر افراد بتواند مخاطب را در کم ترین زمان ممکن جذب نماید.

هدف شما در آینده در زمینه رشته ای که در آن موفق به کسب مقام شدید، چی هستش؟

طبیعتا اهمیت فضای مجازی در عصر حاضر بر کسی پوشیده نیست و این دغدغه همیشگی من بوده که بتوانم در این زمینه گام کوچکی را بردارم و با جستجوها و مطالعاتی که انجام دادم اهمیت وجود برنامه ها و اپلیکیشن های متنوع قرآنی به روشنی حس می شد و بنابراین تصمیم گرفتم که از این مهارتم استفاده و با یاری خداوند بتوانم برنامه ای مفید را طراحی نمایم.

 از تاثیری که قرآن و انس گرفتن با آن به واسطه شرکت در جشنواره در بعد فردی برای شما داشت بفرمایید.

جواب سوال شما را با این آیه شریفه پاسخ میدهم؛ «وَنَزَّلْنَا عَلَیک الْکتَابَ تِبْیانًا لِکلِّ شَیءٍ وَهُدًی وَرَحْمَةً وَبُشْرَی لِلْمُسْلِمِینَ.»

تنها راه نجات بشریت از تنگناهای زندگی در جوامع امروزی، بهره‌گیری از قرآن به عنوان کتاب هدایت است.

خداوند، قرآن را رحمت و مایه آرامش معرفی می کند و هر کسی که به دنبال کسب آرامش و اطمینان خاطر باشد با استعانت از قرآن و ائمه اطهار بر مشکلات فائق می آید و مطمئن باشید خیلی سریع تاثیر این نسخه وحیانی را در زندگیش احساس خواهد کرد.

مرکز قرآن و عترت دانشگاه چه اقداماتی در راستای این دوره از جشنواره قرآنی و چه کمک ها و حمایت هایی به شما در راستای کسب این مقام داشت؟

طبیعتا من هر افتخاری را که هریک از برگزیدگان و شرکت کنندگان در این دوره از جشنواره کسب کردند، اول از همه لطف خداوند می دانم و مسلما پس از آن نتیجه زحمات کارشناسان مرکز قرآن و عترت دانشگاه و تلاش و استمرار افراد برای کسب مقام بسیار مهم و تاثیرگذار می باشد. اطلاع رسانی های صحیح و به موقع، جلسات توجیهی، برنامه های متنوع برای جذب دانشجویان و شکوفا کردن استعدادهای آنها و... نیز تنها گوشه ای از زحمات مرکز قرآن و عترت معاونت فرهنگی، دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در راستای بیست و پنجمین جشنواره هدهد می باشد.

در پایان سخن و توصیه شما به سایر دانشجویان؟

توصیه من به تمامی دانشجویان این است که دوران دانشجویی را غنیمت شمارند و در کنار توجه ویژه به دروس دانشگاهی، زمانی را برای پرورش استعدادها و مهارت های خود اختصاص دهند. نکته مهمی که لازم میدانم عنوان کنم این است که هر کسی با هر توانایی و مهارتی که دارد می تواند در این مسیر قدم گذاشته و طبق علاقه مندی های خود روز به روز پیشرفت و آثار فاخر و کاربردی را خلق نماید.

هم چنین از زحمات معاون محترم فرهنگی، دانشجویی و تمامی عزیزانی که در مرکز قرآن و عترت در راستای نشر معارف قرآنی فعالیت می کنند، قدردانی و لازم میدانم از همین جا از تمامی اساتید، کارکنان و دانشجویان عزیز برای شرکت و حضور درخشان تر استعدادهای قرآنی در بیست و ششمین جشنواره قرآن و عترت دعوت کرده و این اطمینان را خواهم داد که برکات قدم گذاشتن در مسیر قرآن را به وضوح در زندگی خود مشاهده خواهند کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.