سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳

دبیر کانون هنرهای نمایشی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر:

تئاتر هنری آرامش‌بخش برای زندگی افراد جامعه است

ارسال تئاتر "فرشته شیطان" از دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر به جشنواره سیمرغ

تئاتر فرشته شیطان ایرانشهر

دبیر کانون هنرهای نمایشی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با اشاره به اینکه تئاتر "فرشته شیطان" با مضمون و ژانر اجتماعی به نویسندگی و کارگردانی "علی عمادی" دانشجو رشته پرستاری از دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر به جشنواره سیمرغ ارسال شده است، گفت: هنر نمایش و تئاتر زنده، برای برخی آرامش مورد نیاز را تامین می‌کند؛ یعنی فرصتی برای فرار به سوی تخیلی سلامت‌ بخش و برخی مواقع به همراه خنده و شادی است.

محیا شهرکی در گفت و گو با خبرنگار سرویس فرهنگی مفدا ایرانشهر بیان کرد: کانون هنرهای نمایشی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی تئاتر "فرشته شیطان" را برای شرکت در جشنواره سیمرغ ارسال کرد.

وی افزود: این تئاتر به نویسندگی و بازیگری علی عمادی؛ دانشجو رشته پرستاری با همکاری مجتبی راز دانشجوی رشته هوشبری و میلاد مسگری دانشجو رشته اتاق عمل دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با مضمون و ژانر اجتماعی است که به مسائل و آسیب های جامعه و خانواده می پردازد.

وی اذعان کرد: امیدواریم با توجه به کار کارشناسی شده بروی این نمایش بتوانیم در جشنواره سیمرغ امسال در رشته تئاتر مقام کسب کنیم.

دبیر کانون هنرهای نمایشی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با اشاره به اهمیت تئاتر و نقش آن در جامعه گفت: هنر نمایش و تئاتر زنده، برای برخی آرامش مورد نیاز را تامین می‌کند؛ یعنی فرصتی برای فرار به سوی تخیلی سلامت‌ بخش و برخی مواقع به همراه خنده و شادی است.

علی عمادی؛ بازیگر و نویسنده تئاتر "فرشته شیطان" در گفت و گو با خبرنگار سرویس فرهنگی مفدا ایرانشهر اظهار کرد: تئاتر "فرشته شیطان" تنها یک داستان نیست، بلکه یک سفر است که هرکس می تواند به شیوه ی خودش آنرا به پایان برساند.

وی تصریح کرد: من در این تئاتر کنار مخاطب هستم، سعی میکنم آنها را جذب کنم اما وقتی به خودشان می آیند می بینند که دیگر کنارشان نیستم و آنها وارد زندگی جدیدشان می شوند.

وی خاطر نشان کرد: یک تئاتر بسیار خوب گزاره‌ای بر وضعیت انسانی یک عضو از اعضای مخاطبان که هنر دیدن نمایش را آموخته است و اشتیاق تعامل با چنین تولیدات فرهنگی را دارد، می‌تواند درک و دریافت خود را از زندگی و وضعیت بشریت یه گونه‌ای واضح و پرمحتوا  از تئاتر کسب کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.