چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹

مهمترین دلایل افزایش موارد بستری و فوتی‌های کرونا در هرمزگان چیست

کووید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: کاهش توجه به نکات بهداشتی و دیر مراجعه کردن به مراکز بهداشتی از مهمترین دلایل افزایش موارد بستری و فوتی‌ها در هرمزگان است.

به گزارش مفدا هرمزگان به نقل از ایسنا؛دکتر فاطمه نوروزیان صبح امروز(اول بهمن ماه)، در تشریح مقایسه آمارهای بیماری کرونا در هفته دوم دی نسبت به هفته سوم این ماه در جمع خبرنگاران، افزود: آمارها نشان می‌دهد که میزان فوتی‌ها و بستری‌ها افزایش یافته است و در هفته سوم دی ۱۰ نفر در استان بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست دادند که هشت نفر بیشتر از هفته قبل از آن است.

وی با بیان اینکه در هفته دوم دی دو نفر بر اثر این بیماری جان باختند، اظهار کرد: شمار بستری‌ها در بخش آی سی یوی بیمارستان‌ها نیز در هفته سوم دی نسبت به هفته قبل از آن ۵۳ درصد و آمار بیماران سرپایی نیز ۲۰ درصد افزایش یافته است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار کرد: در این مدت شمار ترخیصی‌ها از بیمارستان‌ها ۶۸ درصد کاهش یافته است که نشان می‌دهد ماندگاری بیماران در بیمارستان‌ها بیشتر شده است.

نوروزیان با اشاره به اینکه کاهش توجه به نکات بهداشتی و دیر مراجعه کردن به مراکز بهداشتی از مهمترین دلایل افزایش موارد بستری و فوتی‌ها در استان است، عنوان کرد:  مردم بیش از گذشته باید شیوه نامه‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و جلوگیری از اجتماعات غیرضروری را رعایت کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان کرد: از ابتدای گسترش ویروس کرونا در استان تا کنون ۹۸۳ نفر جان خود را از دست داده اند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.