شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۶

گفتگوی اختصاصی مفدا دزفول با فرمانده بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی دزفول؛

خنیفر: رسالت بسیج چیزی جز خدمت به مردم نیست

د ع پ دزفول

"محمد خنیفر" فرمانده پایگاه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی دزفول اظهار داشت: رسالت بسیج چیزی جز خدمت به مردم نیست وما به عنوان بسیجیان باید ادامه دهنده راه شهدا باشیم . انشالله با تمام توان در راه خدمت به مردم اقدام خواهیم کرد و هرجا که لازم باشد با مطالبه گری ها و مجاهدت بسیجیان پیگیر رفع کامل مشکلات هستیم، در پایان نیز از شما تشکر می کنم.

خبرنگار مفدا دزفول گفتگویی با محمد خنیفر " فرمانده پایگاه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی دزفول " انجام داده است که در ادامه می‌خوانید

مفدا : سلام  لطفا خودتان را معرفی کنید

سلام، محمد خنیفر هستم دانشجوی رشته پزشکی، ورودی ۹۴ و مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی دزفول.

مفدا : لطفا تاریخچه ای از نحوه تشکیل بسیج دانشجویی برای ما بگویید

در همان روزی ها اول بعد از جنگ  تحمیلی، امام خمینی (ره) دستور تاریخی تشکیل بسیج دانشجویی وطلاب را میدهند و برخی از عبارات ایشان این است: » بسیج شجره طبیه و درخت تناور پرثمری است که شکوفه های آن بوی وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می دهد «. ایشان در ادامه می فرمایند: » من همواره به خلوص و صفای بسیجیان غبطه میخورم و از خدا می خواهم تا با بسیج جانم را مشهور گرداند، چرا که در این دنیا افتخارم این است که خود بسیجی ام. امروز یکی از ضروری ترین تشکل ها، بسیج دانشجو و طلبه است و طلاب علوم دینی و دانشجویان دانشگاه ها  باید با تمام توان خود در این مراکز از انقلاب و اسلام دفاع کنند و فرزندان بسیجی در این دو مرکز پاسدار اصول تغییر ناپذیر نه شرقی و نه غربی باشند. من دست یکایک شما پیشگامان رهایی را می بوسم و می دانم اگر مسئولین نظام اسلامی از شما غافل شوند به آتش دوزخ الهی خواهند سوخت«.  بعد از پیام تاریخی امام که در تاریخ دوم آذر سال ۱۳۶۷ صادر شد، بسیج دانشجویی فعالیت خود را آغاز کرد و در دانشگاه  علوم پزشکی دزفول  نیز تقریبا از زمانی که دانشگاه فعالیت مستقل خود را آغاز کرده بود،  بسیجیان باز هم پیش قدم بودند و در تشکیل بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی دزفول کمک های شایانی را به دانشجویان و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی دزفول داشتند.

مفدا : نحوه ورود و آشناییتان به بسیج را برای ما بگویید، آیا قبل از دوران دانشجویی هم عضو بسیج بوده اید

من از دوران راهنمایی و دبیرستان  در بسیج دانش آموزی فعال بودم و از طریق دوستان و اقوام با بسیج آشنایی داشتم. از همان سال اول دانشگاه با دانشجویانی که در بسیج فعالیت می کردند آشنا شدم و در فعالیت های مختلف بسیج همفکری و کمک می کردم و رفته رفته این نیاز احساس شد که با فعالیت بیشتری در بسیج دانشجویی داشته باشم.

مفدا : تاکنون چه فعالیت هایی توسط بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی دزفول صورت گرفته است

الحمدلله بسیج تاکنون فعالیت های مختلفی انجام داده و دربخش های علمی، اجتماعی، فرهنگی ، بخش نشریات، سیاسی، ورزشی، جهادی، خیریه و ... فعال بوده و اردوهای تشکیلاتی، معرفتی، زیارتی، سیاحتی زیادی را برگزار کرده است. به طور کلی هرجا که لازم بوده بسیج حضور داشته باشد همواره کمک حال دانشجویان و مسئولین بوده است. امسال نیز با تشکیل قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا، چندین اردوی جهادی درمانی در راستای مبارزه با کرونا را برگزار کردیم و با کمک دوستان منطقه هدفی که چندین روز در آنجا فعال بودیم از وضعیت قرمز خارج شده بود و بعد از آن نیز اردوهایی در مناطق دیگر داشتیم. ما با تشکیل قرارگاه علمی به فعالیت علمی، پژوهشی و فناوری مشغول هستیم و لایو های پژوهشی، پیگیری مطالبه گری دانشجویی، همکاری در نشریات علمی و ... بخشی از فعالیت های این قرارگاه است که از ۱۶ آذر امسال ، همزمان با روز دانشجو شروع به کار کرده است. ما برای دانشجویان جدیدالورود با تشکیل گروه های کلاسی به تفکیک هر رشته، پیگیر ثبت نام غیر حضوری دانشجویان بوده ایم و نیز برای معافیت تحصیلی برادران نیز، بسیجیان دانشگاه شخصا به نیابت از دانشجویان، با مراجعه به آموزش دانشکده ها پیگیر این امر بودند و به حمدلله توانستیم کمک حال این دانشجویان باشیم. بسیج دانشجویی همانند گذشته هم با فعالیت های فرهنگی، اجتماعی، مذهبی، مطالبه گری و .. در راستای مرتفع سازی دغدغه های دانشجویی در حال فعالیت است و انشالله هر جا که نیاز به حضور بسیج باشد، پیش قدم خواهیم بود.

مفدا : لطفا توضیحی درباره طرح شهید سلیمانی بگویید

طرح حاج قاسم، طرح مشترکی بین سازمان بسیج و وزارت بهداشت است که در نظر دارد اپیدمی کویید-۱۹ را به صورت محله محور کنترل کند ، یعنی به جای اینکه بیمار به سمت مراکز درمان حرکت کند، در کوتاه ترین زمان بیمار در منطقه سکونت خود مورد شناسایی قرار داده شود و مورد درمان قرار بگیرد. ۳ تیم حمایت، مراقبت و نظارت متشکل از نیروهای بهداشتی و بسیج در این طرح مشغول به فعالیت اند. و در سطح شهرستان، ۹۰ تیم حمایتی، ۹۰ تیم مراقبتی و ۳۰ تیم نظارتی مشغول خدمت هستند. تیم های مراقبت، افراد مشکوک و افراد با تست مثبت را مورد تحت پوشش قرار می دهند. افراد  سالخورده در این محل توسط پزشکان ویزیت می شوند و سایر افراد منزل نیز توسط کیت های تشخیص سریع مورد آزمایش قرار داده می شوند. با هدف رعایت قرنطینه و قطع زنجیره انتقال. تیم های حمایتی در خانواده نیازمند درگیر کرونا حمایت های دارویی، معیشتی و فرهنگی را انجام می دهند. تیم های نظارتی نیز به بازرسی از مکان های پرتردد  مانند فروشگاه ها و مغازه های مختلف می پردازند تا پروتکل های بهداشتی در این مکان ها رعایت شود تا انشالله بتوانیم از شر ویروس منحوس کرونا در امان باشیم.

مفدا : در پایان اگر صحبتی دارید میتوانید بیان کنید

از تمامی بسیجیانی که با خلوص نیت در تمام عرصه ها فعالیت داشته اند تشکر می کنم. رسالت بسیج چیزی جز خدمت به مردم نیست وما به عنوان بسیجیان باید ادامه دهنده راه شهدا باشیم . انشالله با تمام توان در راه خدمت به مردم اقدام خواهیم کرد و هرجا که لازم باشد با مطالبه گری ها و مجاهدت بسیجیان پیگیر رفع کامل مشکلات هستیم، در پایان نیز از شما تشکر می کنم.

خبرنگار : خانم دوستی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.