سه‌شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲

حمایت روانشناختی ۸۰۰ دانشجو در طرح "هم قدم" دانشگاه علوم پزشکی بم

صحرا ناصری

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بم گفت: از زمان آغاز طرح حمایتی روان‌شناختی "هم قدم" در دانشگاه علوم پزشکی بم تا کنون با هشتصد دانشجوی دانشگاه تماس گرفتیم و به آنها مشاوره دادیم.

به گزارش مفدا بم، اجرای طرح هم‌قدم یک طرحی ”حمایتی روانشناختی” است که در دانشگاه علوم پزشکی بم همزمان با دیگر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در حال برگزاری است و هدف اصلی این طرح این است که ذهن دانشجو به این سو گرایش پیدا کند که تنها نیست و همقدمی در کنار او  وجود دارد که در شرایط بحرانی می‌تواند با او تماس و ارتباط بگیرد.

طرح حمایتی روان‌شناختی " هم قدم" یک ارزیابی تلفنی دانشجویان است که در دانشگاه علوم پزشکی بم همزمان با دیگر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در حال برگزاری است. در همین راستا مفدا بم جهت آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان با این طرح مصاحبه ای را با صحرا ناصری رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بم ترتیب داده است.

متن این مصاحبه شرح ذیل می‌باشد.

خانم ناصری بفرمائید که طرح هم قدم چیست و چه هدفی را دنبال میکند؟

اجرای طرح هم‌قدم یک طرحی ”حمایتی روانشناختی”، است و هدف اصلی طرح "هم قدم" این است که ذهن دانشجو به این سو گرایش پیدا کند که "من تنها نیستم" و همقدمی در کنار من وجود دارد که در شرایط بحرانی می‌توانم با آن تماس و ارتباط بگیرم.

روند اجرایی این طرح چگونه است؟

اجرای این طرح به صورت مصاحبه و گفت و گوی تلفنی می باشد و روانشناسان به هر دانشجو، مدت زمانی را اختصاص داده و به گفتگویی صمیمانه می پردازند.

تاکنون چند نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بم مورد حمایت این طرح قرار گرفته اند؟

از ابتدای آغاز این طرح تا کنون با هشتصد دانشجوی دانشگاه تماس گرفتیم و به آنها مشاوره دادیم.

حرف آخر

ما در اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان در این گفتگوهای تلفنی تلاش داریم تا به دانشجویان، این نکته را برسانیم که ما، در کنار شما و همقدم و همراه شما هستیم. و از استقبال و همکاری دانشجویان در این طرح بسیار خرسندیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.