سه‌شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱

در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه تصویب شد؛

از آمران به معروف و ناهیان از منکر دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تقدیر خواهد شد

جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر / سبزوار

روز گذشته جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه با حضور دبیر ستاد شهرستانی و شرکت مجازی رئیس دانشگاه برگزار و مصوب شد تا از آمران به معروف و ناهیان از منکر دانشگاه تقدیر شایسته‌ای صورت پذیرد.

به گزارش مفدا سبزوار، روز گذشته جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه با هدف بررسی بازدیدهای صورت گرفته از مراکز تحت پوشش دانشگاه توسط نمایندگان شورا در سالن شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه که دکتر علیرضا مسلم رئیس دانشگاه به صورت مجازی شرکت داشت، دکتر علی دلبری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه به بیان توضیحاتی در خصوص نحوه بازدیدهای صورت گرفته نمایندگان شورای امر به معروف و نهی از منکر از واحدهای تابعه پرداخت و با توجه به بازخورد مثبت این بازدیدها خواستار تداوم آن شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در این جلسه که با حضور سیدحسین شبیری دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان نیز برگزار می‌شد، از رئیس دانشگاه خواست تا از کارکنان، مدیران و واحدهای برتر که در زمینه امر به معروف و نهی از منکر فعال بوده و طی بازدیدها و چک لیست‌های نمایندگان شورا مشخص شده‌اند تقدیر شایسته‌ای صورت پذیرفته تا باعث به وجود آمدن انگیزه بین همکاران گردد.

در ادامه سیدحسین شبیری دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان نیز به بیان جایگاه و اهمیت شورای امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه‌های اجرایی پرداخت و اذعان داشت: تمام دستگاه‌های دولتی موظف به تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر هستند که در این راستا این مهم مورد توجه قرار گرفته است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان از رئیس دانشگاه خواست تا ضمن تاکید به واحدهای تابعه در خصوص جایگاه و اهمیت امر به معروف و نهی از منکر، به طور مرتب و ماهانه جلسات این شورا تشکیل و نتیجه آن به ستاد شهرستان اعلام گردد.


در ادامه دکتر علیرضا مسلم رئیس دانشگاه با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر یک فریضه الهی است خاطرنشان کرد: برای نهادینه کردن این فریضه در کلیه دستگاه‌های اجرایی و جامعه بایستی آموزش‌های لازم صورت پذیرد و فرد بداند که از همان ابتدا باید کار محوله را به درستی انجام دهد اگر شاهد چنین اتفاقی باشیم مسلما جامعه ارتقاء پیدا خواهد کرد.

رئیس دانشگاه در پایان صحبت‌های خود رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عدم رعایت آن را مهمترین امر به معروف و نهی از منکر در این برهه از زمان برشمرد و از دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان خواست تا این مهم را در جلسات شهرستان با دیگر ادارات مطرح نموده و از آنها خواستار نظارت حداکثری شود.

جهت نمایش گزارش تصویری این جلسه اینجا را کلیک نمایید

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.