چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۹

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان وزارت بهداشت :

سلامت‌روان به عنوان یکی از ابعاد مهم سلامت افراد است

کرمان

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان وزارت بهداشت گفت: سلامت روان نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد و احساس رضایت از زندگی محصول تحقق این وجه از سلامت افراد است.

به گزارش مفدا کرمان ، دکتر طارمیان رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان وزارت بهداشت در اولین نشست خود که با حضور مدیران معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار شد گفت : اولین برنامه رسیدگی به مشکلات و بررسی ادارات مشاوره برای برطرف کردن مشکلات پیش روی آن هاست. 
وی با اشاره به شعار فدراسیون جهانی بهداشت، سرمایه گذاری بیشتر برای دسترسی مردم به خدمات سلامت روان است افزود : بهترین امر در کمک به فرد نیاز به مشاوره، خوب گوش دادن به اوست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود  از سلامت‌روان به عنوان یکی از ابعاد مهم سلامت افراد یاد کرد و گفت: سلامت روان نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد و احساس رضایت از زندگی محصول تحقق این وجه از سلامت افراد است.

وی عنوان کرد : اداره مشاوره‌ و سلامت‌روان دانشجویان وزارت بهداشت به عنوان مجموعه‌ای که متولی پایش سلامت ‌روان دانشجویان علوم پزشکی کشور است، تلاش می‌کند تا با اتخاذ تدابیر و برنامه‌های متعدد، اختلالات ‌روانی احتمالی دانشجویان را شناسایی کرده و با مداخلات درمانی لازم، زمینه رفع آنها و تأمین سلامت‌روان دانشجویان را فراهم کند.

طارمیان افزود: در ماه‌های گذشته که به دلیل شیوع ویروس کرونا سبک زندگی عموم مردم دچار تغییرات شده و به تبع آن دانشگاه‌ها به حالت نیمه تعطیل درآمده و برنامه‌های آموزشی دانشگاه‌ها بیشتر در بستر مجازی اجرا می‌شد، ارتباطات اجتماعی جوانان و دانشجویان به شدت کاهش یافته است.

همچنین در چنین شرایطی بیم آن می‌رفت که سلامت روان دانشجویان دچار اختلالات ناشی از محدودیت‌های کرونایی شود که در این مسیر شما رؤسا و کارشناسان ادارات مشاوره دانشگاه‌های علوم پزشکی، وظایف و رسالت خطیری بر دوش دارید؛  به هرحال ایجاد این سامانه برخط در ایام کرونایی را به فال نیک می‌گیرم و امید است با فعالیت آنلاین با این سامانه، بتوانیم خدمات پربازدهی در حیطه مشاوره و سلامت روان به دانشجویان علوم پزشکی ارائه دهیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.