چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵

در نشست رئیس اداره مشاوره و سلامت روان وزارت بهداشت با همتایاران سلامت؛

تعامل همتایاران سلامت با دانشجویان ، نقش بسیار مؤثری در ایجاد آرامش دانشجویان دارد

کرمان

نشست همتایاران سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمان و رئیس اداره مشاوره و سلامت روان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار شد

 به گزارش مفدا کرمان، رئیس اداره مشاوره و سلامت روان وزارت بهداشت به تبادل نظر با همتایاران سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمان پرداخت.

در این نشست صمیمی دکتر طارمیان ضمن تاکید به تاثیر گذاری عملیاتی شدن ایده همتایاران سلامت گفت : در گذشته راه های ارتباطی اداره های مشاوره معاونت های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ها با دانشجویان به اندازه امروز کارآمد نبود و تاثیرگذاری حال حاضر اداره های مشاوره سلامت روان را در حوزه تعامل با دانشجویان مدیون اجرایی شدن حضور شما همتایاران سلامت هستیم.
 دکتر بارونی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز ضمن تجلیل از تلاش های همتایاران سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمان به حمایت از ایده های منجر به استقرار سلامت روان دانشجویان تاکید کرد.

در ادامه این نشست دانشجویان همتایار سلامت به ارائه گزارش عملکرد خود و طرح دیدگاه پیرامون مسائل جاری حوزه مشاوره پرداختند.

یکی از همتایاران سلامت با اشاره به تجربیات فعالیت خود و مشاهدات میدانی خود در حوزه اعتیاد خواستار توجه بیش از پیش مسئولان حوزه مشاوره به مقوله پیشگیری از اعتیاد شد.

همچنین دانشجوی دیگری با موضوع برنامه ریزی و استرس دانشجویان به طرح دیدگاه ها پرداخت که دیدگاه های وی از سویی رئیس اداره مشاوره و سلامت روان وزارت بهداشت و سایر حاضرین مورد استقبال قرار گرفت.

دکتر طارمیان در انتهای این نشست نوید برگزاری وبینار سراسری همتایاران همتایاران سلامت دانشگاه های علوم پزشکی کشور را داد و از دانشجویان برای طرح صورتجلسه این وبینار دعوت به همکاری کرد.