چهارشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱

در گفتگو با مدیر دانشجویی مطرح شد

اتمام فاز یک مجتمع فرهنگی، ورزشی دانشگاه علوم پزشکی بابل تا اردیبهشت ۱۴۰۰

ابرپروژه ورزشی دانشگاه

اتمام فاز یک مجتمع فرهنگی ورزشی دانشگاه علوم پزشکی بابل تا اردیبهشت ۱۴۰۰

در گفتگو با مدیر دانشجویی دانشگاه مطرح شد: فاز یک پروژه مجتمع فرهنگی‌ ورزشی دانشگاه علوم پزشکی در اردیبهشت ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش مفدابابل، حمزه گیلکی‌بیشه، مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بابل از اتمام فاز یک پروژه مجتمع فرهنگی‌ ورزشی دانشگاه علوم پزشکی در اردیبهشت ۱۴۰۰ خبرداد.

روابط عمومی معاونت فرهنگی‌دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بابل، مفدابابل با این مدیر جوان و پرتلاش گفتگویی ترتیب داده که به شرح زیر می‌باشد:

چرا به فکر ساخت مجتمع فرهنگی ورزشی افتادید؟

یکی از دغدغه‌های اصلی ما در دانشگاه سرانه محدود ورزشی در محیط‌های دانشجویی بوده است. طی ماه های اخیر توانستیم در خوابگاه پسران دانشگاه مجموعه‌های ورزشی با امکانات قابل توجهی را احداث کنیم و در ۲ سال اخیر سرانه ورزشی در هر نفر به بیش از ۲ متر افزایش پیدا کرد و با تلاش همکاران توانستیم به استانداردهای موردنظر برسیم.

در خوابگاه خواهران متاسفانه فضای ورزشی مناسبی نداشتیم و تنها فضای دانشجویان سوئیت ورزشی با مساحت حداقلی بود. در سفر  معاون محترم فرهنگی و دانشجویی وزارت متبوع، سرکارخانم دکتر لاری درخواست الحاق زمین دانشگاه به محوطه خوابگاه و ساخت مجموعه‌های فرهنگی، ورزشی در این مکان مطرح و موردتایید ایشان و ریاست محترم دانشگاه قرار گرفت. در پی این تصمیم مساحت ۲۰۰۰ متر زمین به این پروژه اختصاص پیدا کرد. از نکات قابل توجه این طرح  وجود ۲ ورودی در مجموعه می‌باشد که امکان استفاده این مجموعه توسط دانشجویان ساکن خوابگاه و همچنین در صورت نیاز توسط کارکنان و دیگر دانشجویان را فراهم می‌سازد.

مجموعه فرهنگی ورزشی خوابگاه خواهران شامل چه قسمت‌هایی است؟

این مجموعه شامل سوله‌ای با مساحت ۱۲۰۰ متر مربع  با زمین‌های والیبال، بسکتبال، فوتسال، بدمینتون و ورزش‌های دیگر است و مجموعه اداری در داخل مجموعه که شامل ۳۲۰ متر مربع شامل سالن ورزش های رزمی، سالن بدنسازی اتاق مدیریت، انبار، سرویس‌های بهداشتی و سالن تنیس روی میز می‌باشد. به امید خدا با افزودن این فضای ورزشی حدود ۳ متر مربع به سرانه فضای ورزشی دانشجویان عزیز ساکن خوابگاه خواهران دانشگاه اضافه خواهد شد.

در راه احداث مجموعه با چه مشکلاتی روبرو بوده‌اید؟

برای اجرایی شدن این پروژه‌های بزرگ بایستی از تمامی بخش‌های دانشگاهی و وزارت متبوع مجوزهای لازم گرفته شود و این مستلزم گفتگوهای هفتگی و ایجاد کارگروه های تخصصی از مدیران دانشگاهی و پیگیری های مستمر می‌باشد  که به اذن خداوند تمامی مراحل تا  کنون به خوبی طی شد. بایستی تاکید کنم برداشتن قدم اول در چنین پروژه‌هایی بدون مبالغه انجام ۵۰ درصد کار است، که جا دارد از همت والای همه عزیزان به ویژه جناب آقای دکتر پورامیر، معاون محترم فرهنگی‌ودانشجویی و سایر مدیران و همکاران عزیز تقدیر و تشکر نمایم.

 در فاز اول چقدر هزینه کرده‌اید؟

 در فاز اول ده میلیارد ریال کمک مالی داشتیم که معاون محترم فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت و ریاست محترم صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در تامین این هزینه مشارکت داشته‌اند. شروع به کار پروژه توسط پیمانکار هم از تاریخ ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ هم‌زمان با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی بوده و امیدواریم ظرف ۳ ماه آینده فاز اول پروژه شامل اجرای سوله زمین‌های ورزشی به اتمام برسد.

به نظر شما این مجموعه چه تاثیری بر عملکرد دانشجویان خواهد داشت؟

اگر بخواهیم  یک فضای عاری از  هر گونه ناهنجاری بسازیم بایستی به سمت ایجاد زیرساخت‌های مناسب حرکت کنیم چرا که رفاه جسمی و روحی دانشجویان دغدغه‌ اصلی ماست و سعی داریم دانشجویان به غیر از دغدغه‌های تحصیلی و آموزشی با هیچ مشکلی مواجه نشوند و با انگیزه و نشاط لازم به کسب علم و دانش بپردازند.

چرا در دوره‌ای که دانشجویان معدودی به دانشگاه مراجعه می کنند شروع به ساخت این پروژه کردید؟

با توجه به شرایط کرونایی کشور و عدم مراجعه اکثر دانشجویان یک فرصتی بدست آمد تا ما به فکر ایجاد زیرساخت‌های مناسب از جمله فضاهای ورزشی باشیم و توان نیروی انسانی مجموعه همکاران و همچنین بودجه های جاری را به سمت ساخت بناهای مورد نیاز سوق دهیم. 

آیا ساخت این مجموعه زمینه اجرای مسابقات کشوری در دانشگاه علوم پزشکی بابل را فراهم می کند؟

انشالله. این نوید را به دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور می‌دهیم با توجه به اجرای پروژه مجموعه ورزشی خوابگاه خواهران و همچنین وجود اقامتگاه‌های مناسب دانشجویی می‌توانیم میزبانی بسیاری از مسابقات کشوری را پس از رفع بیماری کرونا در شهر و دانشگاه زیبایمان به عهده بگیریم. بی‌شک این میزبانی‌ها زمینه ارزیابی و محک دستاوردها و همچنین معرفی بیشتر و بهتر دانشگاه‌ را فراهم می‌سازد.

نظر شما در خصوص استفاده از ظرفیت کمک خیرین شهرستان بابل چیست؟

بنده از تمامی عزیزان و خیران بخش سلامت که در فراهم آوری امکانات درمانی بابل مشارکت دارند خواهش می‌کنم نسبت به ایجاد فضاهای فرهنگی و ورزشی و همچنین خوابگاهی دانشجویان عزیزمان هم شرکت کنند چرا که دانشجویان فعلی ما در آینده نزدیک کادر درمانی ما خواهند بود و لذا نیاز به جسم و روحی سالم در مقابله با مشکلات پیش رو دارند. بی شک سرمایه گزاری این عزیزان در این بخش به کاهش آلام بیماران عزیز در آینده نزدیک کمک خواهد کرد.

و حرف آخر؟

با وجود این‌که برای عدم شروع چنین پروژه‌هایی می توان بی نهایت دلیل و بهانه آورد، ولیکن با یاری خداوند و تلاش مسئولان دانشگاه و همکاران خدوم معاونت فرهنگی و دانشجویی قدم بزرگی در این راه برداشته شد. روزشمار مدیریت‌ها سخت در حال گذر  و طی شدن است چه بهتر که از ثانیه ثانیه‌های وقتمان برای خدمت بیشتر به مردم به‌ویژه جوانان و دانشجویان که آینده‌سازان کشورمان هستند، استفاده کنیم. و این امر جز با پای نهادن به فعالیت‌های میدانی و انجام کارهای جهادی میسر نمی‌باشد. در پایان عرایضم  را با بیتی از شاعر نامی کشورمان بانو پروین اعتصامی به پایان می‌رسانم:

دین از تو کار ‌خواهد و کار از تو راستی     این درد با مباحثه درمان نمی‌شود

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.