چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱

به همت انجمن علمی بهداشت عمومی،

"وبینار روش های افزایش اعتماد به نفس" در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد

وبینار اعتماد به نفس

دبیر انجمن علمی بهداشت عمومی دانشگاه علوم پزشکی فسا ضمن اعلام این خبر گفت:  وبینار روش های افزایش اعتماد به نفس با حضور دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش مفدا فسا، خانم زهرا خرم مکان دبیر انجمن علمی بهداشت عمومی دانشگاه علوم پزشکی فسا ضمن اعلام این خبر گفت:  وبینار روش های افزایش اعتماد به نفس با حضور دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد.

وی افزود: خودباوری یا اعتماد به نفس یکی از شرایط روانی است که شخص در آن بخاطر تجربه‌های قبلی، به توانایی‌ها و استعدادهای خود در موفقیت انجام کارها به‌طور موفقیت‌آمیز اعتماد و باور دارد. خصوصیت دارا بودن اعتمادِ به خویشتن، نقش حیاتی در توسعه و پیشرفت و موفقیت‌های یک فرد ایفا می‌کند.

خرم مکان ضمن اشاره به نکات ارائه شده در وبینار گفت: طی مطالعات انجام شده،  پژوهشگران دریافتند که برخلاف آنچه تصور می‌شود، اعتماد به نفس کودکان تا سن پنج سالگی به‌طور کامل شکل می‌گیرد. محققان آمریکایی می‌گویند کودکان زمانی که پنج ساله می‌شوند، از احساس اعتماد به نفسی برخوردار هستند که به لحاظ تکامل با بزرگسالان قابل مقایسه است. تاکنون گمان می‌رفت که کودکان تا پیش از رسیدن به سنی که به دبستان بروند، کم سن و سال هستند و نمی‌توانند احساس منفی یا مثبت نسبت به خود داشته باشند، همچنین اعتماد به نفس عامل اکتسابی است که از بدو تولد پایه‌های آن در ذهن هر یک از انسانها گذاشته و با مرور زمان این امر گسترده‌تر و عمیق‌تر می‌شود. متأسفانه در بسیاری از خانواده‌های سنتی چون مهمترین مسئله برای والدین حرف‌شنوی و تسلیم بله بودن فرزندان می‌باشد، اغلب با ایجاد محدودیتهای غیرضروری و مشکل آفرین، مانع رشد اعتماد به نفس در کودکانشان شده که همین امر در بزرگسالی باعث عدم خودباوری و اتکای به نفس در ایشان می‌شود.

در این کارگاه استاد اسکندریان در خصوص دلایل فقدان اعتماد به نفس و روش های افزایش اعتماد به نفس، استفاده از تکنیک های اعتماد به نفس سخن گفت.

این کارگاه در بستر نرم افزار ادوب کانکت برگزار و مورد استقبال شرکت کنندگان واقع شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.