چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰

سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

کمیته های تحقیقات دانشجویی از اولین نهادهای برگزار کننده مدارس و کارگاه های مجازی در دوره همه گیری کرونا

کمیته تحقیقات

کمیته تحقیقات دانشجویی زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه  از ابتدای شروع پاندمی کرونا، بالغ بر ۴۰ عنوان وبینار و مدرسه در زمینه آموزش مهارت های پژوهشی و فناوری در کمیته های تحقیقات دانشجویی دانشگاه برگزار کرده است  که در مجموع این وبینارها حدود ۱۰۰۰ نفر از دانشجویان سراسر کشور شرکت کرده اند.

به گزارش مفدا مشهد، کمیته های تحقیقات دانشجویی از اولین نهادهای برگزار کننده مدارس و کارگاه های مجازی در دوره همه گیری کرونا بوده است. دکتر سجاد سحاب سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن اعلام این خبر گفت : طی ماه های گذشته ۳ مدرسه بزرگ کشوری در زمینه پروپوزال نویسی و مقاله نویسی برگزار شد که در مجموع حدود ۳۰۰ دانشجو دوره های نگارش علمی پروپوزال و مقاله را با همراهی مدرسین و لیدرهای باتجربه گذراندند برگزار شد و در این سه مدرسه ۸ عنوان مقاله اورجینال و ۱۴ پروپوزال نوشته  شده است.

دکتر سحاب گفت : دیگر وبینارهای برگزار شده شامل موضوعات کاربردی پژوهشی نظیر نگارش خلاصه مقاله، کار با نرم افزار SPSS ،دوره مقدماتی و پیشرفته کار با نرم افزار ENDNOTE، نگارش کیس ریپورت ،مقالات سیستماتیک مروری  و متا آنالیز و ... همچنین کارگاه های کاربردی کار با نرم افزار فتوشاپ بوده است.

دکتر سحاب همچنین از برگزاری چند پنل دیسکاشن و گفتگو با افراد برجسته حوزه پژوهش در دوره شیوع این پاندمی گفت و عنوان کرد : برگزاری ۱۸ عنوان وبینار تخصصی دندانپزشکی و ۴ عنوان وبینار اورژانس های پزشکی برای دندانپزشکان از دیگر اقدامات این کمیته است که با  استقبال دانشجویان دندانپزشکی سراسر کشور مواجه شد.

خبرنگار: حمید دهقانیان