جمعه ۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰

معاون بهداشتی دانشگاه:

در سالگرد ورود کرونا به کشور، قربانیان کروناویروس در شیراز از مرز ۱۵۰۰ نفر گذشت

کرونا

دکتر «عبدالرسول همتی» با اعلام جان باختن سه هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را سه هزار و ۲۰۵ نفر عنوان کرد.

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، قربانیان کروناویروس در شیراز از مرز ۱۵۰۰ نفر گذشت.

به گزارش مفدا شیراز و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با اعلام جان باختن سه هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را سه هزار و ۲۰۵ نفر عنوان کرد.

او ادامه داد: از مجموع سه هزار و ۲۰۵ جانباختگان استان فارس بر اثر ابتلا به کروناویروس از ابتدای شروع تاکنون، هزار و ۵۱۰ مورد مربوط به شیراز؛ ۲۳۶ مورد مرودشت؛ ۱۳۴ مورد کازرون؛ ۷۶ مورد آباده؛ ۶۸ مورد داراب؛ ۵۵ مورد ممسنی؛ ۴۶ مورد کوار؛ نی ریز و اقلید هر کدام ۴۴ مورد؛ ۴۱ مورد استهبان؛ ۴۰ مورد لامرد؛ ۳۸ مورد سپیدان؛ ۳۳ مورد زرقان؛ فیروزآباد و خرامه هر کدام ۳۲ مورد؛ ۳۰ مورد قیروکارزین؛ ۲۸ مورد خرم بید؛ ۲۱ مورد ارسنجان؛ زرین دشت، رستم و پاسارگاد هر کدام ۲۰ مورد؛ ۱۹ مورد سروستان؛ ۱۷ مورد بوانات؛ ۱۵ مورد کوه چنار؛ مهر و بیضا هر کدام ۱۳ مورد؛ ۸ مورد فراشبند؛ ۴ مورد بختگان، یک مورد سرچهان، همچنین مابقی جانباختگان مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان بوده است.

دکتر همتی اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۲۱ هزار و ۳۴۳ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۱۷۲ هزار و ۵۰۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۷ هزار و ۵۵۹ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد دو هزار و ۳۶۹ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۷۴ هزار و ۸۶۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز ۶۱۲ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۹۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۱۶۷ هزار و ۲۵۷ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

دکتر همتی با توجه به افزایش مراجعه به مراکز منتخب سرپایی کرونا و بستری بیماران مبتلا در بیمارستان های استان تاکید کرد: با روند افزایشی ابتلا به کروناویروس در فارس مواجه هستیم و رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی بیش از پیش ضرورت دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.