چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۷

آغاز طرح ملی غربالگری سلامت روان دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی تبریز

مفدا تبریز

دکتر خداداد خدادادی اظهار کرد: دانشجویان جدید الورود در تمامی مقاطع تحصیلی دانشگاه های علوم پزشکی باید در اسرع وقت برای شرکت در غربالگری سلامت روان به صفحه «مقیاس خودسنجی وضعیت روان شناختی ویژه دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی» به نشانی   https://ccsm.behdasht.gov.ir/login  مراجعه و در این طرح شرکت کنند. 

به گزارش مفدا تبریز، رئیس مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از آغاز طرح ملی غربالگری سلامت روان دانشجویان جدیدالورود دانشگاه از ابتدای هفته جاری خبر داد. 

دکتر خداداد خدادادی در گفت و گو با مفدا تبریز اظهار داشت: این طرح همزمان در سراسر کشور که از اول اسفند ماه جاری آغاز شده است و تا پایان اسفند ماه ادامه خواهد داشت و همه دانشجویان ورودی مهر و بهمن ۱۳۹۹ دانشگاه های علوم پزشکی، غربالگری خواهند شد. 

وی، هدف از برگزاری این طرح را ارزیابی سلامت روانی و جسمانی دانشجویان ورودی جدید دانشگاه دانست و ادامه داد: در سال های گذشته، غربالگری سلامت روان دانشجویان به صورت حضوری در دانشکده ها و توسط روانشناسان مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویی دانشگاه انجام می گرفت و در سال جاری با توجه به شیوع پاندمی کرونا و لزوم کاهش ارتباطات برای پرهیز از شیوع این بیماری به صورت مجازی برگزار می گردد. 

رئیس مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویی دانشگاه با اشاره به اینکه نحوه حضور دانشجویان در این طرح از طریق سایت معاونت آموزشی دانشگاه و مفدای تبریز اطلاع رسانی می شود، افزود: دانشجویان جدید الورود در تمامی مقاطع تحصیلی( کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری حرفه ای، دستیاری ودوره های فوق تخصصی) دانشگاه های علوم پزشکی بایستی در اسرع وقت برای شرکت در غربالگری سلامت روان به صفحه «مقیاس خودسنجی وضعیت روان شناختی ویژه دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی» به نشانی   https://ccsm.behdasht.gov.ir/login  مراجعه ودر این طرح شرکت نمایند. 

دکتر خدادادی با بیان اینکه دانشجویان پس از ورود به این سایت، لازم است ابتدا فرم عضویت در سایت را تکمیل کنند، اظهار کرد: عضویت در این سایت و شرکت در این غربالگری، بخشی از مراحل ثبت نام دانشجویان در دانشگاه است و چنانچه دانشجویان در این سایت ثبت نام و درطرح غربالگری شرکت نکنند، ثبت نام آنها در دانشگاه ناقص خواهد بود. 

وی با اشاره به اینکه دانشجویان پس از ثبت نام و ورود به سایت لازم است فرم های مربوطه و پرسش نامه همراه را تکمیل و ذخیره کنند، ادامه داد: این سایت، هوشمند است و چنانچه فرم های مربوطه به همراه پرسش نامه به صورت ناقص تکمیل گردند ادامه کار امکان پذیر نمی باشد و از دانشجویان درخواست می کند که نسبت به تکمیل این موارد ناقص اقدام نمایند.  وی با بیان اینکه در صورت عدم تکمیل پرسشنامه مذکور دسترسی دانشجویان به سامانه‌های آموزشی دانشگاه امکان پذیر نخواهد شد. 

بر اساس این گزارش، دانشجویان ورودی مهر و بهمن ۱۳۹۹ درصورت نیاز و برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تکمیل فرم های طرح ملی غربالگری سلامت روان می توانند از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه با شماره تلفن های ۳۱۷۷۲۶۹۷ و ۳۱۷۷۲۶۹۸ و ۳۱۷۷۲۶۹۹ که پاسخگوی سوالات دانشجویان در این زمینه است، تماس بگیرند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.