دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۴

آزمون بخش معارفی سی‌وپنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور برگزار می‌شود

قرآن و عترت

آزمون بخش معارفی سی‌وپنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور ۵ اسفندماه به میزبانی مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت برگزار می‌شود.

حسام امامی دبیر بخش معارفی سی‌وپنجمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور در گفت‌وگو با مفدا در خصوص برگزاری آزمون بخش معارفی سی‌وپنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور، گفت: این بخش شامل ۹ رشته از جمله "آشنایی با احادیث اهل‌بیت"، "آشنایی با مفاهیم نهج‌البلاغه"، "آشنایی با مفاهیمِ صحیفه سجادیه"، "حفظ موضوعی قرآن کریم"، "آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم"، "آشنایی با سیره معصومین"، "احکام"، "پرسمان معارفی"و"سبک زندگی اسلامی ایرانی" است.

 وی با بیان این‌که شرکت کنندگان در جشنواره ملی قرآن و عترت ویژه دانشجویان از هشت دستگاه دانشگاهی در کشور خواهند بود خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان از ۸ نهاد دانشگاهی شامل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه جامع علمی کاربردی، دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه فنی و حرفه­‌ای خواهند بود.

امامی با تاکید بر این نکته که در بخش معارفی سی‌وپنجمین جشنواره قران و عترت دانشجویان کشور ۲۷ شرکت کننده از هر دستگاه دانشگاهی مجوز حضور خواهند داشت، یادآور شد: در این بخش از مسابقات جشنواره ملی قرآن و عترت برای هر رشته ۳ نفر از سوی هر نهاد دانشگاهی می‌تواند شرکت کنند که در مجموع ۹ رشته تعداد شرکت کنندگان از سوی هر ارگان دانشگاهی ۲۷ نفر خواهد بود که بر این اساس حدود ۲۴۰ نفر در این بخش از جشنواره با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

دبیر بخش معارفی سی‌وپنجمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور در پاسخ به سؤالی در خصوص منابع بخش معارفی خاطرنشان کرد: تلاش شده است تا در انتخاب منابع ویژگی‌هایی مانند در دسترس بودن، مفید بودن و آشنا بودن با منابع برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شود در مجموع انتخاب منابع بر عهده شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها است.

وی در خصوص مراحل آزمون بخش معارفی جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور بیان داشت: آزمون در یک مرحله و در تاریخ ۵ اسفندماه راس ساعت ساعت ۱۳:۳۰ به صورت همزمان و برخط در سراسر کشور آغاز می‌شود که متسابقین برای هر سؤال ۳۰ ثانیه، فرصت پاسخگویی دارند، بر این اساس برای ۵۰ عدد سؤال طراحی شده، حدود ۲۵ دقیقه زمان در اختیار شرکت کنندگان قرار داده خواهد شد.

امامی خاطرنشان کرد: در صورتی که پس از برگزاری آزمون، برخی رتبه‌ها در برخی رشته‌ها با  یکدیگر مساوی شوند، مرحله دوم آزمون به صورت تشریحی برگزار خواهد شد. سؤالات بخش معارفی از سوی طراحان در اقصی نقاط کشور جمع آوری شده است به نحوی که هر سؤال طراح مخصوص به خود داشته است و از استان‌های جنوبی تا شمالی‌ترین استان‌ها مازندران طراحان سؤال مشخص شده‌اند. بر این اساس ۵۰ سؤال طراحی شده است که شرکت کنندگان باید به تمامی سوالات در مدت زمان تعیین شده پاسخ دهند.

دبیر بخش معارفی سی‌وپنجمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور در پایان ابراز داشت: شرکت کنندگان جهت شرکت در آزمون معرفی سی‌وپنجمین جشنواره قران و عترت دانشجویان کشور کافی است کد ملی خود را در سامانه مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت وارد کنند.

وی یادآور شد: سامانه بر اساس شناسایی که انجام می‌دهد رشته  مورد آزمون متسابق را مشخص می‌کند و شرکت کننده با کدی که در سامانه قرار داده شده است وارد مرحله اجرای آزمون خواهد شد.

کدخبرنگار: ۵۶۳۳۰۱

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.