چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹

توسط عضو تیم کوهنوردی دانشگاه علوم پزشکی شیراز؛

نام و یاد شهدای مدافع سلامت شیراز در مرتفع‌ترین قله دنا طنین انداز شد

صعود به قله دنا

محمدرضا زارعیان جهرمی، عضو تیم کوهنوردی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و بهیار شاغل در بیمارستان نمازی این شهر، با انجام یک صعود سخت زمستانه به بلندترین قله کوه دنا، یاد و خاطره همکاران شهید خود را گرامی داشت.

یکی از اعضاء تیم کوهنوردی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با صعود به "قله قاش مستان"، بلندترین قله در جنوب کشور، یاد و خاطره شهداء مدافع سلامت را گرامیداشت.

بنابه گزارش مفدا شیراز، محمدرضا زارعیان جهرمی، عضو تیم کوهنوردی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز و بهیار شاغل در بیمارستان نمازی این شهر، با انجام یک صعود سخت زمستانه به بلندترین قله کوه دنا، یاد و خاطره همکاران شهید خود را گرامی داشت.

دکتر محسن داودی با اعلام این خبر گفت: محمدرضا زارعیان جهرمی، از کارکنان شاغل در بیمارستان نمازی و عضو تیم کوهنوردی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با صعود به "قاش مستان"، بلندترین قله کوه دنا در استان کهگلویه و بویراحمد، این صعود را به همه مدافعین سلامت بویژه همکاران شهید خود تقدیم نمود.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز، افزود: صعود زمستانه به این قله با توجه به شرایط برفگیر بودن منطقه و سرمای فوق العاده زیاد در این فصل، یکی از سخت ترین کوهنوردی ها در نیمه جنوبی کشور به شمار می رود ولی این همکار کوهنورد با عزمی راسخ و آمادگی بدنی بالا اقدام به چنین صعودی نمود.

وی اظهار داشت: مدافعین سلامت، کاری مثال زدنی را در طی یک سال گذشته به انجام رسانده اند و با ارزش ترین دارایی خود یعنی جان را در کف اخلاص نهاده و از سلامت عمومی کشور دفاع می نمایند.

این متخصص فیزیولوژی پزشکی ورزشی ادامه داد: مدیریت تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در طی یک سال گذشته و با آغاز شیوع بیماری کرونا ویروس، برنامه های زیاد و متنوعی را برای حمایت از مدافعین سلامت و نیز افزایش روحیه این عزیزان برگزار نموده است.

داودی با ستایش از کار ارزشمند این کوهنورد شیرازی، توضیح داد: محمدرضا زارعیان، با گذشتن از آسایش خود و با غیرت و عزمی مثال زدنی، مبارزه با سنگ و صخره های یخزده را به آرامش خانه نشینی ترجیح داد تا علاوه بر خودسازی و صیقل دادن روح، نام دوستان و همکاران شهیدمان را در مرتفع ترین قله جنوب کشور طنین انداز نموده و پرچم پر افتخار دانشگاه علوم پزشکی شیراز را بر بلندترین قله کوهستان پر هیبت دنا به اهتزاز درآورد.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه از قدردانی از این ورزشکار دانشگاه در آینده نزدیک و در مناسبتی مشخص خبر داد.

محمدرضا زارعیان جهرمی، بهیار شاغل در بیمارستان نمازی شیراز، با ۳۷ سال سن، از ۱۸ سال پیش، به ورزش کوهنوردی روی آورده و در طی این سال ها به تمامی قله های مرتفع ایران صعود نموده است.

"قاش مستان" در کوه دنا واقع در استان کهگلویه و بویراحمد با ۴۴۵۹ متر ارتفاع، مرتفع ترین قله این کوه و بلندترین قله در جنوب کشور به شمار می رود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.