چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۵

معاون فرهنگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کردستان؛

مردمی بودن جزو ویژگی های شخصیت حضرت علی (ع) بود

معاون فرهنگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کردستان؛

به مناسبت ولادت با سعادت حضرت علی (ع) و هفته سلامت مردان همایش کوهپیمایی کارکنان،اساتید ودانشجویان در کوههای اطراف دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار شد.

به گزارش مفدا کردستان، معاون فرهنگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کردستان در حاشیه این برنامه ورزشی  گفت:زن و مردم در اسلام از جایگاه والای برخوردار هستند و در جمله ای از جورج جرداق مسیحی دروصف حضرت علی گفته است؛ قُتِلَ فی محراب عبادته لشدت عدله (حضرت علی(ع) در محراب عبادتش کشته شد به چه خاطر؟ بخاطر شدت عدلی که داشت) 
بر اساس منش و عملکرداجتماعی حضرت امیر علیه السلام  ما می توانیم ایشان را به عنوان الگویی بی بدیل برای مدیریت جامعه معرفی کنیم.
حجت الاسلام محمدرضا اسفندی در ادامه اظهار داشت:عدالت در تمام مراحل حضرت علی(ع) وجود داشت که حتی کوچکترین اموالی را از بیت المال برای مصارف شخصی و خانوادگی حتی به امانت تحویل نمی گرفتند چرا که اعتقاد بر این داشتند که بیت المال متعلق به آحاد افراد جامعه است و  هیچ کسی با هر مقام و جایگاهی نمی تواند از آن در امور شخصی استفاده کند.
وی در ادامه با اشاره به ویژگی های شخصیتی حضرت علی(ع) تصریح کرد:مردمی بودن و کمک کردن به نیازمندان بدون داشتن هیچ چشم داشتی از ویژگی های شخصیت حضرت علی(ع) بود.
وی در ادامه اذعان داشت:ضرورت دارد مسئولان کتاب نهج البلاغه را مطالعه کنند تا با اعجاز و ویژگی های شخصیتی حضرت علی(ع) بیشتر آشنایی پیدا کنند.و آنرا الگوی زندگی و کاری خود قرار دهند چرا که آن امام بزرگوار دغدغه ای به جز امت اسلامی نداشت و برای بهبود وضع زندگی مردم از هیچ تلاشی دریغ نمی کرد.
 معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان ضمن تبریک ولادت حضرت علی (ع) و روز پدرگفت:هر هفته چهارشنبه ها برنامه کوهپیمایی ویژه اساتید،کارکنان و دانشجویان در تپه های اطراف دانشگاه برگزار می شود.
دکتر خادم عرفان در ادامه تصریح کرد:هدف از اجرای این برنامه کوهپیمایی ترویج فرهنگ ورزش همگانی و مبارزه با بیماریهای مختلف ناشی از کم تحرکی است.همچنین این طرح با استقبال مطلوبی در  دانشگاه همراه بوده و هر هفته چهارشنبه ها صبح برگزار می شود.
گفتنی است در پایان ابن  برنامه که به همت و همکاری معاونت بهداشتی و معاونت دانشجویی و فرهنگی برگزار شد   به ۲۰ نفر از شرکت کنندگان به قید قرعه جوایزی اهدا شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.