یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۸

در جلسه دو انجمن علمی دانشگاه با کمیته تحقیقات دانشجویی مطرح شد:

ضرورت همکاری های بیشتر معاونت پژوهشی و انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه

1

سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی، کارشناس دانشگاهی انجمن های علمی-دانشجویی و دبیران انجمن علمی-دانشجویی «مغز و  شناخت» و انجمن علمی-دانشجویی «علوم صنایع غذایی» در جلسه ای به بیان دیدگاه های خود در زمینه ارتباط و تعامل انجمن های علمی دانشجویی با معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز پرداختند.

به گزارش مفدا تبریز، جلسه همکاری انجمن علمی-دانشجویی «مغز و  شناخت» و انجمن علمی-دانشجویی «علوم صنایع غذایی» با کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در روز دوشنبه، ۴ اسفند ماه سال جاری، در اتاق جلسات مدیریت امور فرهنگی دانشگاه برگزار گردید.

 در این جلسه، دکتر لیلا نیک نیاز، سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی، نسیم باهری، کارشناس دانشگاهی انجمن های علمی-دانشجویی، نیما زینالی، دبیر انجمن علمی مغز و شناخت و الهه علیخواه، دبیر انجمن علمی دانشجویان علوم صنایع غذایی و اکثریت شورای مرکزی انجمن حضور داشتند. 

در ابتدای این جلسه، دکتر نیک نیاز بر اهمیت انجام کارهای پژوهشی و تحقیقاتی و توجه دانشجویان به این حوزه تاکید کرد و از حمایت های کمیته تحقیقات و معاونت پژوهشی برای اعضای جلسه توضیحاتی ارائه داد. 

 در ادامه نیز نسیم  باهری، همکاری های بیشتر معاونت پژوهشی و انجمن های علمی را خواستار شد و تاکید کرد  مشورت  و  برنامه ریزی های مناسب، نویدبخش خبر های خوبی برای  دانشجویان در این حوزه است. 

نیما زینالی، دبیر انجمن علمی مغز و شناخت، هم همکاری های دوجانبه کمیته تحقیقات دانشجویی و انجمن علمی مغز و شناخت را قدمی نو در حیطه پژوهشی دانست  و برگزاری کارگاه های آموزشی-پژوهشی اعم از مقاله نویسی، پروپوزال نویسی، نحوه جستجو و چندین کارگاه دیگر  با حضور اساتید مجرب کمیته تحقیقات و تجارب فراوان این کمیته در حوزه پژوهش را از مطالبات اصلی شورای مرکزی انجمن علمی مغز و شناخت برشمرد.

الهه علیخواه، دبیر انجمن علمی علوم و صنایع غذایی، نیز  لزوم توجه دانشجویان و سوق دادن آنها به حوزه پژوهش و تحقیقاتی و همچنین ایده های فن‌آورانه و برگزاری کارگاه ها در این راستا توسط اساتید مجرب کمیته تحقیقات را از وظایف اصلی انجمن علمی علوم و صنایع غذایی معرفی کرد. 

بر اساس این گزارش، دانشجویان علاقه مند برای آگاهی از برنامه ها و فعالیت های انجمن علمی-دانشجویی مغز و  شناخت دانشگاه و همچنین انجمن علمی-دانشجویی علوم صنایع غذایی می توانند به کانال اطلاع رسانی این انجمن ها به نشانی tbzmed_bc@ و fst_tbzmed@ مراجعه کنند. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.