شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۱

برگزاری آزمون عملی تروما و احیای قلبی به شیوه (OSCE) در دانشگاه علوم پزشکی گناباد

گزارش تصویری / آزمون عملی تروما و احیای قلبی به شیوه (OSCE) در دانشگاه علوم پزشکی گناباد

مدیرگروه رشته فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: آزمون عملی دروس تروما و احیای قلبی به شیوه (OSCE) ویژه دانشجویان ترم سه کاردانی این رشته در محل مرکز آزمون صلاحیت بالینی این دانشگاه برگزار شد.

طاهره بلوچی در گفت و گو با مفدا – گناباد، در این باره اظهار کرد: این آزمون برای ارزشیابی نهایی دروس تروما و احیای قلبی ریوی پایه دانشجویان ترم سه مقطع کاردانی رشته فوریت‌های پزشکی برگزار شده است.

وی با بیان اینکه این آزمون از ساعت ۸:۳۰ امروز آغاز و تا ساعت ۱۲:۳۰ ادامه یافت، تصریح کرد: این دانشجویان بخش تئوری و عملی را گذرانده و برای بخش پایان دوره، قبولی در این آزمون آسکی اجباری بوده است.

بلوچی اضافه کرد: تعداد ۲۷ نفر از دانشجویان ترم سه مقطع کاردانی رشته فوریت های پزشکی در این آزمون شرکت نمودند که پس از گذراندن این مرحله، وارد عرصه شده و کارورزی را در پایگاه ها انجام خواهند داد.

مدیرگروه رشته فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اشاره به اینکه این ارزشیابی در قالب ۶ ایستگاه انجام گرفت، خاطرنشان کرد: سه ایستگاه از این آزمون آسکی مربوط به درس تروما و سه ایستگاه نیز مربوط به احیای قلبی ریوی بوده است.

خبرنگار: فاطمه جعفرزاده

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.