شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۳

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گناباد :

ارائه خدمات جهادی در روستاهای دورافتاده و محروم گناباد

گزارش تصویری / بازدید مسئولان از اردوی جهادی روستای نوده پشنگ گناباد

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گناباد گفت: بنا داریم در قالب اردوهای جهادی، خدمات مختلفی را به مردم روستاهای دورافتاده و محروم شهرستان ارائه دهیم.

سرهنگ پاسدار علی محبی در گفت و گو با مفدا – گناباد، در حاشیه بازدید از اردوی جهادی سه روزه روستای نوده پشنگ، اظهار کرد: این روستا یکی از روستاهای دورافتاده و محروم با جمعیت حدود دو هزار و پانصد نفر بوده که به مناسبت میلاد حضرت علی (ع) در قالب این اردوی جهادی، خدمات متنوعی در این سه روز به مردم این روستا ارائه شده است.

وی ادامه داد: ویزیت متخصص زنان و مامایی و پزشک عمومی، برگزاری کلاس آموزشی توسط کارشناسان و مشاوران ویژه زنان و دختران این روستا و همچنین حضور کارشناس مذهبی برای رفع شبهات اعتقادی و مذهبی و انجام غربالگری و تست قندخون و فشارخون، بخشی از خدمات ارائه شده بسیج به مردم این روستا است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گناباد اضافه کرد: در کنار ارائه همه این خدمات، دارو نیز به صورت رایگان در اختیار بیماران این روستا که توسط پزشکان تجویز شده بود قرار گرفت.

سرهنگ محبی با بیان اینکه بنا داریم در قالب اردوهای جهادی، خدمات مختلفی را به مردم روستاهای دورافتاده و محروم شهرستان ارائه دهیم، افزود: علاوه بر اردوهای جهادی، تاکنون ویزیت یک روزه بیماران توسط پزشکان عمومی و متخصص در روستاهای مختلف انجام شده است.

شایان ذکر است این اردوی جهادی سه روزه فرهنگی، امدادی، آموزشی، حمایتی و سلامت به همت پایگاه بسیج دانشجویی خواهران شهید تهرانی مقدم و با همکاری کانون هلال احمر مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گناباد از روز پنجشنبه هفتم اسفندماه ۹۹ لغایت شنبه نهم اسفندماه ۹۹ در محل روستای نوده پشنگ برگزار شد.

روستای نوده پشنگ در ۴۰ کیلومتری شرق گناباد واقع شده است.