شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۶

اردوهای جهادی، بستری مناسب جهت بالابردن انگیزه دانشجویان برای خدمت رسانی

گزارش تصویری / بازدید مسئولان از اردوی جهادی روستای نوده پشنگ گناباد

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: اردوهای جهادی، بستری مناسب جهت بالابردن انگیزه دانشجویان برای خدمت رسانی است.

حسن ایرانی در گفت و گو با مفدا – گناباد، در حاشیه بازدید از اردوی جهادی سه روزه روستای نوده پشنگ، با بیان این مطلب گفت: اردوهای جهادی طبق برنامه ریزی و با انجام بررسی‌های لازم و طبق نیازهای جامعه می‌تواند حتما مثمر ثمر باشد.

وی ادامه داد: در جامعه امروز که روستائیان نسبت به جامعه شهری از امکانات و اگاهی کمتری برخوردار هستند، می‌توان با برگزاری اردوهای جهادی قسمتی از این نقص را ترمیم نمود.

رئیس ستاد اردوهای جهادی دانشگاه علوم پزشکی گناباد افزود: زمانی که دانشجویان خودشان فارغ از شنیده‌ها وارد این محیط می‌شوند، محرومیت و کمبود رو حس کرده و در آینده نسبت به این خواهران و برادران و مردم کشور دچار عذاب وجدان و حس مسئولیت خواهند شد.

وی اذعان کرد: در اردوهای جهادی انگیزه خدمات رسانی دانشجویان نسبت به مسائل مالی پیشی خواهد گرفت‌ و لذا اهمیت این اردوها از خدمتی که می‌خواهند ارائه بدهند کمتر نخواهد بود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد بحث پیشگیری و فرهنگ سازی را مهمترین اصل برشمرد و خاطرنشان کرد: باید آموزش درست به مردم داده شود تا گرفتار این بیماری مهلک نشوند که این کار با همت افراد می‌تواند صورت پذیرد.

شایان ذکر است این اردوی جهادی سه روزه فرهنگی، امدادی، آموزشی، حمایتی و سلامت به همت پایگاه بسیج دانشجویی خواهران شهید تهرانی مقدم و با همکاری کانون هلال احمر مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گناباد از روز پنجشنبه هفتم اسفندماه ۹۹ لغایت شنبه نهم اسفندماه ۹۹ در محل روستای نوده پشنگ برگزار شد.

روستای نوده پشنگ در ۴۰ کیلومتری شرق گناباد واقع شده است.