سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۷

رتبه اول حفظ ۵ جزء جشنواره قرآنی هدهد از دانشگاه علوم پزشکی کاشان؛

قرآن تاثیر پذیری شگرفی در وجود ما ایجاد می‌کند

مصاحبه

لیلا شکری زاده در گروه اساتید جشنواره قرآنی هدهد از دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: قرآن مقدس‌ترین کتابی است که در هستی وجود دارد و خیلی مهم است که با آن مانوس شویم چرا که تاثیر پذیری شگرفی در وجود ما ایجاد می‌کند.

 به گزارش مفدا کاشان، لیلا شکری زاده آرانی دارای مدرک دکترای مدیریت اطلاعات سلامت برای اولین بار توانست وارد مرحله کشوری جشنواره قرآنی هدهد شود و رتبه اول را نیز کسب کند.

شکری زاده در گفتگو با مفدا گفت:هر موفقیتی لطف ویژه خداوند به بندگانش است و این لطف شامل حال من نیز شده است.

این برگزیده قرآنی افزود: افرادی هستند که مسیر هایی را برای زندگیشان و برای ارتقای خود آغاز کردند که از طریق این مسابقات یک نشاط خاصی ایجاد می شود و شاید انگیزه ای شود برای اینکه مسیری را که انتخاب کردند با انرژی بیشتر طی کنند.

وی تصریح کرد: می دانم که قطعا هر انسانی هدفی را تعیین می کند و برای رسیدن به آن هدف در زندگی اش باید از دو اهرم انگیزه و تلاش استفاده کند و شرکت در این مسابقات قرآنی که خود یک نقطه عطف در مسابقات دانشگاهی هست خود می تواند یک انگیزه ای را در فرد ایجاد کند و این مسیر  را راحت تر طی کند.

استاد برجسته قرآنی دانشگاه در ادامه اظهار داشت: قرآن مقدس ترین کتابی است که در هستی وجود دارد و خیلی مهم است که با آن مانوس شویم چراکه تاثیر پذیری شگرفی در وجود ما ایجاد می کند.

لیلا شکری زاده بر چندبعدی بودن این جشنواره ها تاکید نمود و بیان کرد: با شرکت در این مسابقات قرآنی علاوه بر حفظ آیات قرآنی می توانیم با تفسیرآیه ها نیز آشنا شویم و زمانی که به آیات فکر می کنیم خود را مدیون به آیات می دانیم و سعی در عمل کردن در این مسیر داریم و این باعث تسهیل در عمل کردن و رفتارهایمان در مسیر قرآنی می شود.


‎شکری زاده از دانشجویان دانشگاه خواست قرآن را به عنوان مقدس ترین کتاب زندگی بدانند و از تک تک آیاتش بهره ببرند و با الگو قرار دادن سعی بر این داشته باشند که اهداف و رفتارهایشان را در مسیر تحقق این آیه ها عملی کنند و قطعا لذتی را که در این مسیر خواهند داشت با هیچ چیزی قابل مقایسه نخواهد بود.

وی در پایان از کارکنان معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه که در ایجاد انگیزه و اطلاع رسانی جشنواره های فرهنگی و قرآنی خیلی تلاش کردند؛ تشکر کرد.
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.