دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۷

با کسب اکثریت آرای مجمع فدراسیون فوتبال؛

شهاب‌الدین عزیزی خادم رییس فدراسیون فوتبال شد

شهاب الدین عزیزی خادم

با پایان رای گیری در مجمع فدراسیون فوتبال، عزیزی خادم به عنوان رییس جدید این فدراسیون برای چهار سال آینده انتخاب شد.

به گزارش مفدا کرمان، با دعوت از اعضای مجمع رای گیری رسما آغاز شد و دقایقی بعد ناظران شمارش آرا را آغاز کردند.
پس از شمارش آرا مشخص شد که شهاب الدین عزیزی خادم ۳۵ رای، کیومرث هاشمی ۲۴ رای، مصطفی آجرلو ۱۸ رای و علی کریمی ۹ رای را به خود اختصاص داده‌اند. این در حالی است که در ابتدای شمارش، هاشمی دست بالاتر را داشت اما به مرور عزیزی خادم به او رسید و حتی اختلاف را هم بیشتر کرد.
باتوجه به این که عزیزی خادم نتوانست ۱+۵۰% از آرا را جلب کند، کار به دور دوم کشید و او با کیومرث هاشمی رقابت تازه ای را آغاز کرد. در همین حین علی کریمی و مصطفی آجرلو از سالن بیرون رفتند تا کارشان در انتخابات تمام شده باشد.

دقایقی بعد دوباره رئیس کمیته بدوی از حاضران خواست تا به ترتیب لیست، در محل اخذ رای حضور یابند و نام فرد موردنظر را روی کاغذ رای بنویسند. نبی دبیرکل فدراسیون با لحنی کنایه آمیز از نامزدها خواست تا در جای خود بنشینند و گفت: «وقت لابی گذشته است». فرآیند رای از ساعت ۱۲:۱۰ آغاز شد و در حوالی ۱۲:۳۰ به پایان رسید تا دوباره روی وایت برد، نام دو کاندیدا نوشته و شمارش آرا آغاز شود.

این بار شهاب الدین عزیزی خادم ۴۷ رای گرفت و کیومرث هاشمی ۳۸ رای را به خود اختصاص داد تا خادم برنده انتخابات سال ۱۳۹۹ فدراسیون فوتبال لقب گیرد و برای چهار سال هدایت فوتبال را برعهده داشته باشد.

رشته تحصیلی رئیس جدید فدراسیون فوتبال حقوق بین‌الملل است که وی در این رشته مدرک کارشناسی ارشد را دریافت کرده است.

عزیزی خادم که بیشتر فعالیتش در بنگاه‌های اقتصادی کشور بوده در دوران حضورش در فدراسیون فوتبال به‌عنوان عضو هیئت رئیسه توانسته بود بارها در سفرهای تیم ملی پرواز اختصاصی را فراهم کند. هر چند وی پس از یک دوره فعالیت در هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال قصد کاندیداتوری برای ریاست فدراسیون فوتبال را داشت که این امکان برای او فراهم نشد.