دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵

مشاوره و سلامت روان

وبینار آموزشی جادوی فن بیان ویژه همتایاران برگزار شد

وبینار آموزشی جادوی فن بیان ویژه همتایاران برگزار شد

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه از برگزاری وبینار آموزشی جادوی فن بیان ویژه همتایاران خبر داد.

به گزارش مفدابابل، وبینار آموزشی جادوی فن بیان ویژه همتایاران توسط اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه برگزار شد.

 یوسفی مدرس کارگاه در خصوص ویژگی‌های فردی انسان‌ها  و تعاملات اجتماعی گفت:  انسان، موجودی متفکر و اجتماعی است و در ارتباطات اجتماعی خود با دیگران تعامل دارد، به داد و ستد فکری، احساسی و…. می پردازد و پیام‌های خویش را با روش‌های مختلف، مانند  اشاره، نوشتن، گفتن و تصویر به دیگران می‌رساند.

یوسفی به عوامل تاثیرگذار در ارتباطات اجتماعی اشاره کرد و گفت: از این میان، مهم ترین و شاید بی بدیل ترین ابزار آدمی برای انتقال پیام‌هایش زبان است. عوامل مهمی که بر آمادگی های لازم برای سخنرانی لازم است  عبارتند از: اعتماد به نفس، امید، علاقه، خلاقیت، تلاش، مطالعه، تمرین و ...

کارشناس روانشناسی دانشگاه عوامل مهم بازدارنده در تعاملات اجتماعی را نیز برشمرد و بیان داشت: عوامل مهم بازدارنده در این خصوص عبارتند از ترس، ناامیدی، نگرانی، تسلط کم در زمینه مورد مطالعه، بی‌نظمی و ..

وی در پایان خاطرنشان کرد: اولین شاه کلید سخنرانان داشتن اعتماد به نفس است. اعتماد به نفس یعنی اقدام کنی و در آن بمانی. اعتماد به نفس رابطه مستقیم با اقدام کردن دارد. قاتلان اعتماد به نفس عبارت است از قضاوت سخت گیرانه خود. توقع غلط نسبت به خود. کم تجربگی. کمبود مهارت. درگیر ترس شدن .

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.