شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴

به همت اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ؛

کارگاه‌های آموزشی ویژه اساتید برگزار می‌شود

کارگاه

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خبر داد: کارگاه‌های آموزشی ویژه اساتید و به همت اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار می‌گردد.

"دکتر پرستو عباسپور"، رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی مفدا کرمانشاه خبر داد: یافته ها نشان می دهد، امروزه بیش از هر زمان دیگری دانشجویان درگیر مشکلات روان شناختی متعدد و فزاینده هستند و در دانشگاه افراد و نهادهای مختلفی هستند که می توانند به عنوان منبع حمایتی برای دانشجویان ایفای نقش کنند که از جمله آن ها می توان به اساتید اشاره کرد. 

عباسپور خاطر نشان کرد: دانشجویان معمولا در طول تحصیل با انبوهی از استرس ها مواجه می شوند و این فشارها برای برخی از دانشجویان توانکاه بوده و به تنهایی نمی توانند مشکلاتشان را حل و فصل کرده و چه بسا آنان را به سمت رفتارهای پرخطری  سوق می دهد.

وی ادامه داد: اساتید به دلیل آنکه در تماس مستقیم با دانشجویان هستند، از موقعیت بی نظیری برای شناسایی و ارجاع دانشجویان نیازمند به مشاوره برخوردارند و ابراز علاقه و نگرانی اساتید نسبت به سرنوشت دانشجو عامل بسیار مهمی برای یاری رسانی به دانشجویی می باشد که در حال تلاش برای تثبیت مجدد تعادل هیجان خود بوده و حتی می تواند به ادامه تحصیل و بعضاً ادامه زندگی فرد منجر شود. 

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاهتصریح کرد: اساتید دانشگاه، صرف نظر از نوع تعاملی که با دانشجویان دارند، باید برای مواجه با موقعیت هایی که دانشجویان را در معرض رنج و ناراحتی قرار می دهد، آموزش و آمادگی لازم را کسب نمایند. 

عباسپور در پایان خاطرنشان کرد: بر همین اساس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی در راستای کاهش آسیب ها و ارتقا سلامت روان دانشجویان،  اقدام به برگزاری سلسه کارگاه های آموزشی ویژه اساتید با عنوان " نشانه شناسی اختلالات شایع در دانشجویان " و "  راهکارهای ارتقا سلامت روانی در ترم مجازی " نموده است و مدرس این دوره از کارگاه های آموزشی، دکتر پرستو عباسپور، رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه و دکتر شیرزادی فر، عضو هیئت علمی دانشگاه می باشد. 

گفتنی است این دوره ها  دارای مجوز از شورای فرهنگی دانشگاه بوده و برای شرکت کنندگان گواهی صادر خواهد شد./ انتهای پیام

کدخبرنگار؛ ۰۵۱۰۱۰۱

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.