سه‌شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۸

خوشحالیم که با وجود شرایط فعلی دانشجویان زیادی در عرصه قرآن و عترت مشارکت دارند/دانشجویان ترویج فرهنگ قرآنی را با جدیت دنبال کنند

قرآن

در مراسم تجلیل سفیران و برگزیدگان مرحله دانشگاهی بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت گفته شد: هیئت های مذهبی و حلقات قرآنی مجدداً راه اندازی شوند و دانشجویان ترویج فرهنگ قرآنی را با جدیت دنبال کنند.

به گزارش مفدا-جهرم، حجت الاسلام زین العابدین دست داده معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم طی مراسمی با حضور دکتر اسلامی اکبر مدیر اداره تعالی فرهنگی دانشگاه و کارشناسان فرهنگی، از سفیران وبرگزیدگان مرحله دانشگاهی بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت تجلیل کرد.

در این مراسم از تعداد ۶۰ نفر از سفیران، فعالان و برگزیدگان مرحله دانشگاهی بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت تقدیر شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در این مراسم عنوان داشت: خوشحالیم که با وجود شرایط فعلی دانشجویانی زیادی با فرهنگ‌ها و سنت‌های متفاوت در کنار هم و در عرصه قرآن و عترت مشارکت دارند.

وی با بیان این که، باور داریم که توجه به قرآن می‌تواند جامعه را از آسیب‌های مختلف اجتماعی بازدارد و به سلامت روحی و روانی و معنوی جامعه جوان دانشجویی کمک کند عنوان داشت: در برنامه‌های فرهنگی متنوعی که از سوی معاونت فرهنگی و دانشجویی و همچنین اداره تعالی فرهنگی دانشگاه، پیش بینی شده است توجه به قرآن جایگاه خاصی خواهد داشت.

وی اظهار داشت: در شرایط کرونایی نیز با رعایت پرتکل‌های بهداشتی می‌توان فعالیت‌های مذهبی داشت و بایدحلقات قرآنی و هیئت‌های دانشجویی دانشگاه را مجدداً راه اندازی کنیم و فعالیت‌های عرصه قرآن و عترت را گسترده‌تر کنیم.

گفتنی است: در پایان این مراسم با اهداء لوح تقدیر و کارت هدیه از سفیران، فعالان و برگزیدگان مرحله دانشگاهی بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت که از اساتید، کارکنان و دانشجویان بودند، تقدیر به عمل آمد.