پنجشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۲

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت؛

وام ودیعه مسکن دانشجویان علوم پزشکی افزایش می‌یابد

وام دانشجوئی

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت گفت: به منظور اجرای سیاست های تشویقی برای دانشجویان متاهل وام ودیعه مسکن به ویژه برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی افزایش می‌یابد.

به گزارش مفدا، بهروز رحیمی درباره ازدواج آسان دانشجویی به مهر گفت: یکی از دغدغه‌های ما در وزارت بهداشت بحث ازدواج دانشجویان و فرزندآوری است و این موضوع در سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه جمعیت هم مورد تاکید قرار گرفته است. از این رو به خوابگاه‌های متاهلی بیشتر نیاز داریم.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی در قالب تبصره ۹ بودجه توانسته‌اند به ساخت خوابگاه‌های متاهلی اقدام کنند و سود و کارمزد آن وام‌ها از سوی صندوق رفاه وزارت بهداشت تأمین می‌شود. علاوه بر ساخت خوابگاه‌های متاهلی، بحث بهسازی خوابگاه‌های متاهلی نیز در دستور کار دانشگاه‌های علوم پزشکی است.

وی یادآور شد: همچنین با اولویت دانشجویان تحصیلات تکمیلی از جمله دانشجویان دوره دستیاری و دانشجویان دکتری تخصصی وام ودیعه مسکن به صورت قابل توجهی در شهرهای بزرگ و شهرهای گروه یک و دو با مشارکت صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت افزایش می‌یابد.

رحیمی اضافه کرد: برای سال آینده پیش بینی می‌کنیم که وام ودیعه مسکن بین ۵۰ تا ۸۰ میلیون تومان به دانشجویان داده شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: با توجه به خوابگاه‌های متاهلی در حال ساخت و سایر پروژه‌های خوابگاهی در دانشگاه‌های علوم پزشکی، صندوق رفاه تلاش دارد که ۶۷ خوابگاه نیمه کاره در کشور تکمیل کند.

وی افزود: از ۶۷ خوابگاه نیمه کاره، ۳۵ دانشگاه علوم پزشکی تعداد ۴۱ پروژه نیمه تمام را با استفاده از تسهیلات بانک‌های عامل و مقررات تبصره ۹ بودجه در دست اقدام دارند که تمامی این دانشگاه‌ها تا پایان سال وام ساخت و تکمیل پروژه را دریافت می‌کنند و تکمیل این پروژه‌ها می‌تواند حدود ۲۰ هزار خوابگاه را تأمین کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.